Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    składaj składaj, jeśli do tej pory nie utrzymywał kontaktów to nie będzie jak już załatwisz alimenty (w pozwie napisz więcej niż byś chciała bo zazwyczaj obniżają polecam tak razy dwa to co chcesz dostawać) to złóż pozew o pozbawienie go praw masz do tego dużo argumentów ( atak w sklepie, brak pomocy z jego strony, brak kontaktu... i na pewno coś jeszcze znajdziesz)

    ja sprawę o alimenty składałam jak moja mała miała kilka miesięcy, kontaktów z ojcem jak nie było tak nie było, czasem jakiś list że jak coś potrzebuje to on zawsze pomoże ale jakoś nic z tego nie wyszło, po kilku miesiącach przycichło. później długo bałam się złożyć pozew o pozbawienie praw co by sobie nie przypomniał że ma córkę zdobyłam się na to półtora roku temu i warto było, była jedna sprawa i po wszystkim a on nadal milczy i jest nam z tym bardzo dobrze. mała ma już 7 lat i nie zna swojego ojca biologicznego, nigdy nie usłyszała ode mnie złego słowa o nim (co najwyżej że tak czasem się zdarza że dorośli nie mogą się dogadać, że jest daleko i tp. ale wszystko co odpowiadałam musiało być prawdą). od roku ma "nowego" tatę jest szczęśliwa a o tego "starego" tylko czasem zapyta(i to bardzo rzadko) , nie mówię jej więcej niż wymaga tego odpowiedź, jak będzie wystarczająco duża by zrozumieć to dopiero wtedy na spokojnie wszystko jej opowiemy i sama zdecyduje co zrobi z tą wiedzą.


    trzymam za Ciebie kciuki
    daj znać jak sprawy postępują
    powodzenia
    Last edited by Wikuniakwl02; 04-02-2009, 14:08.

    Skomentuj


      #17
      Dziewczyny , 9 lutego idę do prawnika poradzić sie.Pozew już napisany
      Dziękuję za słowa otuchy
      Amelia 12.03.08

      Skomentuj


        #18
        Napisane przez ania839 Pokaż wiadomość
        Iza ta decyzja należy do Ciebie.
        Musisz przemyśleć sprawę.....czy jak zabronisz Amelce kontaktów z
        ojcem czy nie będzie miała o to pretensji w przyszłości właśnie Ciebie.
        Zawsze możesz jej powiedzieć prawdę-ojciec to drań, ale dzieci z reguły
        jak czegoś samego nie doświadczą to nam rodzicom nie wierzą.
        Druga sprawa, jak sąd uzna ojcostwo i zapyta się ojca Amelki czy chce
        mieć z nią kontakt to na 100% przyzna mu widzenia.
        No chyba, że takowej chęci nie okaże to dostaniesz alimenta i na tym
        koniec.
        Ciężka sprawa......
        to nie tak ja tez zalozylam sprawe najpierw o ustalenie ojcostwa i o alimety ale co do widywania dziecka to osobna sprawa ojciec mojej corki widzial ja moze 3 razy a ma juz prawie 3 lata "tatus" musialby zalozyc spraw o widywanie dziecka

        Skomentuj

               
        Working...
        X