Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Starania o dziecko
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Starania o dziecko Staracie się zajść w ciążę? A może dopadają was jakieś wątpliwości? Pytajcie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-10-2009, 18:03
edzia7891's Avatar
edzia7891 edzia7891 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
edzia7891.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał dotka85 Zobacz post
Cześć dziewczynki. Dziś po raz pierwszy zmierzyłam sobie temperaturę, zaznaczę że nigdy dotąd tego nie robiła. Wczoraj tj. w 14 dc miałam 36,9, a dziś w 15 dc 37,1 więc mam nadzieję że owulka jest, no i że żołnierzyki we mnie przetrwały i rozpoczynają bój o fasolkę sama się śmieję z tego co teraz piszę, ale marzenia są piękne. Jak to któraś z dziewczyn mi napisała - "a nóż się uda, kto tam wie ..." - jakoś narazie trzymam się tej myśli. Buziaki :*

dotka żeby zaobserwowac owulke trzeba mierzyc tempke od poczatku cyklu i jest wtedy keidy tempka spada o kilka kresek i wystepuje przeźroczysty rozciagliwy śluz - to tak dla objaśnienia
Ale nie polecam tej metody bo bardzo strofuje jak sie tak człowiek kontroluje
I powie Ci to nie jedna staraczka, że to nie sprzyja staranka, a raczej spina i nakreca jak tylko tempka podskoczy - ale wybór należy do Ciebie oczywiście
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-10-2009, 18:13
dotka85's Avatar
dotka85 dotka85 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka85.polki.pl

Domyślnie

Edzia owulka jest chyba wtedy kiedy temoka wzrasta, a nie spada jak Ty napisałaś, ale chyba Ci sie cos przekręciło. No nie zamierzam się katować mierzeniem tempki, bo widzę już po 2 dniach że to mierzenie wciąga i można się od tego że tak powiem "uzależnić". lepiej chyba nie widzieć co się tam dzieje i pozostawić sprawy samym sobie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-10-2009, 18:59
edzia7891's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
edzia7891.polki.pl

Domyślnie

kochana tydz płodny zaczyna sie jak tempka spada, a owulka jest w ostatni dzień przed skokiem tempki, ale do zapłodnienia moze dosjśc jeszcze 2 dni od skoku (włacznie z tym dniem)
po roku mierzenia jestem pewna co mówie
Dlatego nei polecam bo to wciaga i strasznie meczy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-10-2009, 19:12
dotka85's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka85.polki.pl

Domyślnie Odp: Klub Starających się o Maluszka :)

Ok napewno masz rację, ja w tym względzie nie jestem aż taka oczytana. Ale czasem lepiej się nie zaczytywać w r,óżnych rzeczach i nie analizować co po sobie powinno nastąpić, bo tylko można sobie psychike poryć...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-10-2009, 06:51
gosia1970 gosia1970 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gosia1970.polki.pl

Unhappy Brak słów!

Dziewczynki muszę wyjechać na tydzień i odpocząć,nie udało się!!zdystansować się bo zwariuje,Ale marzenia nie zostawię bo ono jest w sercu,głęboko i wierzę że kiedyś się spełni.papa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-10-2009, 08:22
edzia7891's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
edzia7891.polki.pl

Domyślnie Odp: Brak słów!

Cytat:
Napisał gosia1970 Zobacz post
Dziewczynki muszę wyjechać na tydzień i odpocząć,nie udało się!!zdystansować się bo zwariuje,Ale marzenia nie zostawię bo ono jest w sercu,głęboko i wierzę że kiedyś się spełni.papa
gosiaku maleństwo tamk mi przykro
ale pomyśl że nastepny cykl sie zaczoł i kolejna szansa przed Toba
Wyjazd hmm - świetny pomysł A nad rzuceniem termometrowego nałogu sie zastanów, bo to na prawde pomaga i luzuje, a w łóżku jak temperatura wzrasta kiedy nie ma w główce cyferek
Trzymaj sie kochana :*
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-10-2009, 09:17
gosia1970 gosia1970 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gosia1970.polki.pl

Domyślnie Odp: Brak słów!

A nad rzuceniem termometrowego nałogu sie zastanów, bo to na prawde pomaga i luzuje, a w łóżku jak temperatura wzrasta kiedy nie ma w główce cyferek
Trzymaj sie kochana :*

ta informacja nie dla mnie bo ja nigdy nie mierzyłam tempki!!!!! nie popieram tego a tak dzięki!

Ostatnio edytowane przez gosia1970 : 22-10-2009 o 09:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-10-2009, 09:21
dotka85's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka85.polki.pl

Domyślnie

Spokojnie gosieńko, jesteś dziś na pewno rozgoryczona no i rozczarowana. Ale zobaczysz już niedługo zaświeci również nad Tobą słonko, a w brzuszku zakiełkuje fasoleczka. Jeśli możesz to napisz ile masz lat i jak długo się starasz, bo nie chce mi sie wertować ponad 100 stron wstecz pozdrawiam całą reszte naszej ekipy staraczkowej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-10-2009, 10:56
viki83 viki83 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
viki83.polki.pl

Domyślnie

Hej
Gosiu tak mi przykro, ale nic sie nie martw trzeba WIERZYĆ że się uda.
Ja też rzuciłam w cholere te wszystkie pomiary, nie jesteśmy maszynami że o dzisiaj sobie zmierzyłam tempka skoczyła no to dawaj! Tak sie nie da i naprawdę już trzecia moja znajoma zaszla w ciążę jak przestał mysleć a zajęła się przeprowadzką. Ja sobie odpuściłam, presja jest mniejsza i pierwszy raz pojawienie się miesiączki nie wywołało u mnie depresji, oczywiście wierzę w końcu że ten dzień przyjdzie i moje dziecko mnie zaskoczy
edzia7891 ciezę sie ze masz postawioną diagnozę teraz to pójdzie szybciutku tego ci życzę

Całuje was kochane
pa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-10-2009, 11:04
oczekujaca7777's Avatar
oczekujaca7777 oczekujaca7777 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
oczekujaca7777.polki.pl

Miasto: moj zakatek:)
Domyślnie

Cześ dziewczyny.

Gosiu tez mi przykro. Ale jak viki napisała wkacu na nas wszyskie ten czas przyjdzie i bedziemy sie mogły tymi malymi skarbami cieszyc. Masz racje jedz sobie odpoczac i sie wyluzowac. Ja tez nigdy zwolenniczka mierzenia temperatury nie byłam, tak jak mówicie to jest tak ze jak wzrosnie to do dzieła. Takze stwierdziłam ze juz mamy chyba dosyc stresu i dodatkowego nie chce

Pozdrawiam wszyskie staraczki goraco
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania