Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

INHALATOR - inhalacja?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    INHALATOR - inhalacja?

    Witam, Chcialabym sie dowiedziec cos wiecej na temat leczenia inhalatorem bo mam inhalator od 2 dni ale nie wiem jakie i na co mozna kupic dane leki do tego inhalatora? moze ktos cos wie na ten temat i czy to jest skuteczne? wiem tylko ze tym sie leczy katar i kaszel i astme ale nie wiem jakie leki mozna kupic i czy tylko te 3 rzeczy?
  •    
       

    #2
    Odp: INHALATOR - inhalacja?

    Ja używam inhalatora głównie przy katarze i kaszlu.przy katarze wystarczy sól fizjologiczna,przy kaszlu np.mucosolwan do inhalacji w kropelkach.przy mocnym kaszlu lub innych infekcjach gardła leki na receptę np.pulmicort lub berodual.powiem ci,że inhalacje naprawdę dużo pomagają.u moich dzieci się sprawdzają.




    Skomentuj


      #3
      Odp: INHALATOR - inhalacja?

      Ja takze uzywam inhalatora i jestem zadowolona.Skraca on czas choroby dziecka i ogranicza jej rozwijanie.My stosujemy Pulmicort i berodual bo corka choruje czesto na zapalenie oskrzeli i zawsze nam pomaga.

      Skomentuj


        #4
        Odp: INHALATOR - inhalacja?

        Ja też mam inhalator i bardzo nam pomaga w leczeniu suchego kaszlu.Używam zwykłej soli fizjologicznej

        Skomentuj


          #5
          Odp: INHALATOR - inhalacja?

          Jak najbardziej polecam stosowanie inhalatora. przy katarze wystarczy sól fizjologiczna, przy większych chorobach leki przepisuje lekarz. W przypadku moich dzieci leczenie zwyklymi lekami trwa ok 2 tygodni. Po inhalacjach choroba ustępuje po 2 dniach.

          Skomentuj


            #6
            Odp: INHALATOR - inhalacja?

            Ja od małego lecze się inhalacjami pomaga. Tak jak ktoś wyżej napisał samemu sól fizjologiczną jak nie pomoże to lekarz przepisze. A na mokry kaszel polecam po inchalacji oklepać dziecko to pomoże w pozbyciu się zalegającej w płucach wydzieliny
            pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Odp: INHALATOR - inhalacja?

              Hej! Jestem mamą dwóch dziewczynek w wieku 8 lat i rok i 10 miesięcy.Przy pierwszej córce też nie wiedziałam co to jest inhalator,bo nie chorowała.Natomiast młodsza często choruję na zapalenie oskrzeli, w ciągu roku chorowała 8 razy i dzięki inhalacji choroba trwała krócej, udawało się też uniknąć antybiotyku.Używamy pulmicort i berodual.Skuteczne jest też oklepywanie plecków po inhalacji!Pozdrawiam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: INHALATOR - inhalacja?

                Dziewczyny należy odróżnić dwa typy inhalatorów pierwszy taki:
                http://allegro.pl/inhalator-nebuliza...244367159.html
                służy do inhalacji z soli fizjologicznej lub mukosolwanu
                drugi:
                http://allegro.pl/aerochamber-plus-z...252599241.html
                służy do podawania leków sterydowych np.flixotide
                Pulmicort i Berodual są lekami sterydowymi i niepowinno się ich stosować ot tak.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: INHALATOR - inhalacja?

                  Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                  Dziewczyny należy odróżnić dwa typy inhalatorów pierwszy taki:
                  http://allegro.pl/inhalator-nebuliza...244367159.html
                  służy do inhalacji z soli fizjologicznej lub mukosolwanu
                  drugi:
                  http://allegro.pl/aerochamber-plus-z...252599241.html
                  służy do podawania leków sterydowych np.flixotide
                  Pulmicort i Berodual są lekami sterydowymi i niepowinno się ich stosować ot tak.
                  to ja mam ten pierwszy txn nie taki akurat wypisz wymaluj ale podobny

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: INHALATOR - inhalacja?

                    Ja mam taki nebulizator i jestem zadowolona z niego bardzo.

                    http://www.pmtmedical.pl/soho_midineb.html
                    Attached Files

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: INHALATOR - inhalacja?

                      witam. jestem mamą 14 miesiecznego synka. bardzo czesto wykonujemy nebulizacje z pulmicortu i berodualu. korzystamy z nebulizatora firmy Medel i jestem bardzo z Niego zadowolona. pozdrawiam.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: INHALATOR - inhalacja?

                        My mamy tubę babyhaller i też jesteśmy zadowoleni. od kwietnia jak syn wyszedł ze szpitala po zapaleniu płuc i oskrzeli podawaliśmy przez miesiąc ventolin i do dnia dzisiejszego flixotide. Od tygodnia coś pokasłuje krtaniowo, jutro idziemy do lekarki. Jakie leki dawałyście swoim pociechom przy zapaleniu krtani? tez się robi takie inhalacje?????

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: INHALATOR - inhalacja?

                          Jestem posiadaczką nebulizatora ,ponieważ syn miał problemy z oskrzelami i płucami (ze względu na wcześniactwo).
                          Neonatolog do ,którego chodziliśmy zaproponował jego kupno, gdyż w innym przypadku musielibyśmy w pewnym etapie Jasia życia - co chwilę leżeć w szpitalu.
                          Leczyliśmy tym zapalenia oskrzeli i płuc - czasem powtarzały się nawet dwa razy w miesiącu - ale przebieg był słaby.
                          Teraz dawno go nie używaliśmy, bo Jaś ze swoich ,,tendencji" po prosty wyrósł.
                          Używaliśmy leku Pulmicort.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: INHALATOR - inhalacja?

                            Napisane przez dede22 Pokaż wiadomość
                            Witam, Chcialabym sie dowiedziec cos wiecej na temat leczenia inhalatorem bo mam inhalator od 2 dni ale nie wiem jakie i na co mozna kupic dane leki do tego inhalatora? moze ktos cos wie na ten temat i czy to jest skuteczne? wiem tylko ze tym sie leczy katar i kaszel i astme ale nie wiem jakie leki mozna kupic i czy tylko te 3 rzeczy?
                            Z jakiego powodu chcesz kupić inhalator? W aptece farmaceutka powinna doradzić jaki wybrać inhalator, ale to co do niego wlejesz to już inna sprawa. Leki powinien dobrać lekarz, w zależności od choroby i objawów.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: INHALATOR - inhalacja?

                              Mi lekarka kazała kupić inhalator jak mała miała z 6 miesięcy na katar.
                              I kazała robić inhalacje 3 razy dziennie ale wlewać tylko sól fizjologiczną.

                              Ostatnio jak miała już ponad roczek i zachorowała to przepisała nam lekarka mukosolvan do inhalacji i on jest właśnie na kaszel też.

                              Ale sama na własną rękę to tylko sól fizjologiczna bezpieczna

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X