Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-01-2016, 08:45
BarebaraKaw BarebaraKaw jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
BarebaraKaw.polki.pl

Miasto: Poznań
Domyślnie Córka notorycznie zwraca posiłki

Kochani, nie wiem co jeszcze mogę zrobić, dlatego zakładam ten temat. Corka odkąd zaczęła liceum regularnie zwraca to, co zje. Ponieważ sprowokowałam już wiele kłótni na ten temat, teraz stara się z tym bardziej ukrywać, ale ja i tak widze, że nie przestała tego robić (chociażby po tym, że wygląda coraz gorzej). Żadne argumenty nie skutkują. Jeśli macie jakieś wskazówki, proszę, poradźcie mi, jak ją zmusić do przestania…
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-01-2016, 11:22
Witemagen Witemagen jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Witemagen.polki.pl

Miasto: Warszawa
Domyślnie Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

Może zapisz ją do dietetyczki, niech jej profesjonalistka ułoży dietę, to córka schudnie bez niszczenia sobie zdrowia. Też miałam w liceum taką koleżankę, była śliczna i normalnej postury, ale nie mogła się jakoś zaakceptować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-01-2016, 13:05
beata_otwock beata_otwock jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
beata_otwock.polki.pl

Dieta to swoją drogą. Bulimia to poważna (podkreślam: POWAŻNA!) choroba, którą trzeba leczyć. Pomijając już, jak bardzo i nieodwracalnie niszczy sobie szkliwo zębów, przełyk i żołądek od tego prowokowanego wymiotowania… Z nią musi pracować specjalista (psycholog lub psychiatra)!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-01-2016, 20:04
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

popieram to co napisała Beata - zgłoś się z córką do specjalisty zajmującego się zaburzeniami żywienia, najpierw możesz się udać sama - specjalista udzieli zapewne cennych rad jak rozmawiać i jak postępować z córkom, życzę córce aby wyszła z tej bardzo podstępnej choroby a Tobie sił
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-01-2016, 08:44
Member

Zobacz mój nowy profil
BarebaraKaw.polki.pl

Rozumiem. Jak znaleźć dobrego psychologa? Czy ktoś z okolic Pobiedzisk byłby w stanie mi polecić specjaliste, który jej pomoże z tego wyjść?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-01-2016, 11:54
agulamala agulamala jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
agulamala.polki.pl

Bulimia… taaa, raz poznałyśmy się nawet osobiście, ale u mnie poszło to jednak w stronę anoreksji, bo przerażało mnie wymuszanie wymiotów. Miałam strasznie niskie poczucie własnej wartości, wszystkie koleżanki wokół wydawały mi się takie ładne i szczupłe, a ja jedyna taka nieatrakcyjna, nieważne ile bym schudła, i tak zbyt gruba… Rodzice strasznie się na mnie wkurzali, aż wreszcie stracili cierpliwość i zawieźli mnie do prywatnej kliniki psychiatrycznej. Początkowo czułam się strasznie poniżona, bo kto niby siedzi w takich miejscach? Niedoszli samobójcy pewnie… a potem lekarz mi uświadomił, że jestem w tej samej grupie, tylko wykańczam organizm stopniowo. Masakra. Na szczęście mam już za sobą ten epizod.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-01-2016, 09:10
beata_otwock beata_otwock jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
beata_otwock.polki.pl

No tak, przecież takie ciągłe zwracanie to dramat dla organizmu. Hipokaliemia potem się pojawia, a wtedy bez szybkiej interwencji to już prosta droga na „drugą stronę” :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-01-2016, 11:38
Jadzia83 Jadzia83 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Jadzia83.polki.pl

Ja znam jeden ośrodek, ale w Poznaniu (na 99% znajdziesz ich w wyszukiwarce pod hasłem Terapia Agnus). Nie jest to bardzo daleko od Pobiedzisk, to myślę, że powinnaś rozważyć. Moja siostra leczyła się tam parę lat temu z anoreksji. Udało się ją z tego stosunkowo szybko wyciągnąć, więc myślę, że z Twoją córką też im się uda. Teraz siorka wreszcie wygląda i czuje się dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-01-2016, 13:10
Member

Zobacz mój nowy profil
BarebaraKaw.polki.pl

Czy to jest ten: http://terapiaagnus.pl/ ośrodek? Mam ten link z Google i zastanawiam się, czy dzwonić. Na początku sądziłam, że córkę do tych wymiotów prowokuje stres (uczy się w bardzo dobrej szkole, więc ciągle musi być doskonale przygotowana na każdy przedmiot). Czytałam na ich stronie, że stosują w leczeniu tzw. terapię kognitywną, wiecie, co to znaczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-01-2016, 06:59
agulamala agulamala jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
agulamala.polki.pl

To taka nowoczesna terapia, która w porównaniu z innymi przynosi obecnie zdecydowanie najlepsze skutki. Na studiach dużo nam opowiadali o takich terapiach, z pomyślnością wykorzystuje się je również w leczeniu dysfunkcji poznawczych w typie ADHD (a same metody są różne, w necie można znaleźć wiele przykładów – np. wprowadzenie specjalnie opracowanej diety, ćwiczenia fizyczne itd. Co ciekawe, czasami wykorzystuje się w tym celu nawet gry komputerowe).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania