Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-08-2013, 21:47
anulka9205 anulka9205 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anulka9205.polki.pl

Miasto: lubuskie, nowa sól
Domyślnie dieta po usunięciu woreczka żółciowego a karmienie piersią

3 tygodnie temu miałam usunięty laparoskopowy woreczek żółciowy. Od tamtego czasu mam przestrzegać diety wątrobowej- niskotłuszczowej. Nie ma w niej moim zdaniem zbyt rozmaitych produktów, które mogę jeść, np. na śniadanie czy na kolację jem bułki z i tu wymienię co jadam: ser biały, wędliny, dżem i pomidory. A na obiady to różne zupy, dania mączne typu kopytka, pierogi itd. z mięsa kurczak gotowany lub pieczony w piekarniku. Teraz moje pytanie brzmi czy takie odżywianie się przeze mnie dostarcza dziecku niezbędnych składników odżywczych, witamin, minerałów? Bo mam wrażenie, że od jakiegoś czasu (3- 4 dni) moja 1,5 miesięczna córka się nie najda a bardzo chciałabym ją dalej karmić piersią. Bardzo proszę o poradę
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-09-2013, 15:42
TwojDietetyk's Avatar
TwojDietetyk TwojDietetyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
TwojDietetyk.polki.pl

Domyślnie Odp: dieta po usunięciu woreczka żółciowego a karmienie piersią

Dieta po usunięciu pęcherzyka żółciowego powinna być łatwostrawna i ograniczać tłuszcze, co wiąże się w wyeliminowanie niektórych produktów z diety. Nie oznacza to jednak, że dieta musi być niedoborowa w składniki odżywcze. Odpowiednie zbilansowanie posiłków pokryje zarówno Pani zapotrzebowanie na składniki odżywcze, jak i karmionej piersią córeczki.

Po zabiegu chirurgicznym przez kilka tygodni (5 – 7) należy wykluczyć z diety:
# produkty wzdymające
- warzywa kapustne (kapusta, brukselka, kalafior, brokuł, kalarepa)
- warzywa cebulowe (cebula, czosnek, por)
- warzywa strączkowe (groch, fasola, soja, soczewica)
# tłusty nabiał (śmietana, sery żółte, tłuste twarogi)
# tłuste mięsa (wieprzowina, baranina, kaczka, boczek)
# produkty zbożowe z pełnego przemiału np. chleb razowy
# ostre przyprawy
# kawę, mocną herbatę, napoje gazowane
# słodycze
# potrawy smażone i wędzone

Po zabiegu natomiast zalecane są:
# chude mięsa (nabiał bez skóry, wołowina, cielęcina, królik)
# ryby (dorsz, pstrąg, szczupak, sola, lin)
# chudy nabiał (jogurty naturalne, kefiry, maślanki)
# masło
# oleje roślinne spożywane na zimno (oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany)
# pieczywo jasne, mieszane i typu Graham
# warzywa młode:
- gotowane: ziemniaki, marchew, buraki, dynia, szpinak, fasolka szparagowa
- surowe: cykoria, sałata, pomidor, marchew (starta)
# dobrze dojrzałe owoce bez skórki i pestek: jabłka, morele, brzoskwinie, pomarańcze
# woda niegazowana, słaba herbata czarna, herbata zielona, herbaty owocowe, kawa zbożowa, soki owocowe i warzywne

Pani dieta jest za mało urozmaicona i może być niedoborowa w witaminy i składniki mineralne. Proszę wprowadzić wymienione przeze mnie produkty dozwolone. Należy to jednak robić stopniowo i małymi porcjami, aby nie zaszkodziły Pani i córeczce.

W okresie karmienia piersią bardzo ważnym składnikiem dla rozwijającego się dziecka są kwasy tłuszczowe omega-3, a ich źródłem są ryby oraz oleje roślinne. Proszę wprowadzić do swojej diety ryby z listy produktów zalecanych oraz oleje jako dodatek np. do sałatek oraz gotowanych warzyw. Może też Pani urozmaicić dietę małymi porcjami bardziej tłustych ryb, szczególnie bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3, są to – łosoś, makrela, śledź. Ryby należy spożywać 2-3 razy w tygodniu.

Zapraszam na nasze strony!
www.yanse.waw.pl
Facebook
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-2019, 09:09
pieknyolek pieknyolek jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieknyolek.polki.pl

Domyślnie Odp: dieta po usunięciu woreczka żółciowego a karmienie piersią

A co powiesz na dietę pudełkową ze strony https://slowchef.pl/kontakt/ ??

Masz tutaj wiele diet do wyboru np.:
https://slowchef.pl/oferta/dieta-wegetarianska/
https://slowchef.pl/oferta/dieta-superfoods/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania