Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Niemowlę Niedawno zostałaś mamą i na pewno masz mnóstwo pytań: o pielęgnację noworodka, karmienie piersią, ważne etapy w rozwoju dziecka i rozszerzanie jego diety.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-12-2015, 11:22
AnnaM599 AnnaM599 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
AnnaM599.polki.pl

Miasto: woj.podkarpackie
Zdjęcia: 167
Domyślnie Odp: Wyprawka dla noworodka

Cytat:
Napisał annaniol Zobacz post
Ale wyprawka to nie tylko wózek. Ja przestrzegam przed kupowaniem dużej ilości ubranek. Ja wpadłam w szał zakupowy i zapełniłam całą szufladę w komodzie. Później się okazało, że połowa była niepotrzebna... Wystarcza 3 pajace, 3 pary śpiochów, 5 kaftaników, 2 półśpiochy, sweterek, bluza cieplejsza. Na zimę kombinezon i jakaś ciepła piżamka. Najgorsze było to, że kupowałam nie tylko 56 ale tez i wieksze rozmiary na pozniej, a ostatecznie po pierwszym miesiacu przestalam corce zakladac spiochy, bo nie podobaja mi sie ogolnie - wole pajace do spania, a na dzien bluzeczki, leginsy, sukienki, rajtuzki, spodniczki, spodenki itp.
Zgadzam sie w 100 procentach

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-2015, 21:03
marzena_328 marzena_328 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_328.polki.pl

Zgadzam się z annaniol. Ja też miałam kupionych za dużo ubranek tych najmniejszych więc lepiej kupić tylko kilka a więcej większych rozmiarów. Śpiochy u nas się nie sprawdziły, najlepsze były pajace bo są gładkie pod pleckami nie uwierają dziecka. Pieluszki też najmniejsze kupiłam tylko jedną paczkę i dobrze bo za chwilę były już potrzebne o rozmiar większe. Ja proponuje też poczytać co nie co o nawale pokarmu a dokładniej jak sobie z nim poradzić. Weź ze sobą kapustę. W szpitalu się Tobie przyda. Schłodzone liście stłucz porządnie drewnianym trzonkiem noża aż sok będą puszczały i zrób sobie okład na piersiach w razie nawału pokarmu. Kapusta wyciągnie zapalenie jeśli będzie się robiło. Przyda się Tobie również laktator, możesz go sobie wypożyczyć albo kupić. W domu jak dziecko troszkę podrośnie warto też zadbać o bezpieczeństwo dziecka, tutaj http://optimisci.pl/50-sposobow-na-b...ojego-dziecka/ masz dużo wskazówek jak to zrobić. Oczywiście nie musisz wszystkiego kupować. Kup to co uważasz za niezbędne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-01-2016, 16:29
lucencia lucencia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
lucencia.polki.pl

Na początku dzieci potrzebują wszystko w dużych ilościach, bo szybko się takie rzeczy kończą. I pamiętajmy, że ciała dzieci są delikatne, więc najlepiej kupować im coś tej firmy http://www.mixa.pl Szampony dla maluchów mają super.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-01-2016, 23:29
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

Jednym słowem wyprawka dla noworodka to niekończąca się lista Serio ja jak robiłam sobie listę podstawową to zajęła mi dwie strony! Trzeba kupić wszystko. Ubranka w rozmiarze 56 i 62 na ciepło, na zimno. Skarpetki, pieluchy tetrowe i flanelowe, pampersy, maść do pupy, krem do ciała, coś do kąpieli, szmponik, butelkę, łóżeczko, materac, pościel, kocyk, rożek jak ktoś chce, wanienkę, waciki, okrycie kąpielowe, przybory kosmetyczne dla dziecka, wózek itp itd. Ja kompletowałam wyprawkę 5 miesięcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-03-2016, 22:24
loozak11 loozak11 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
loozak11.polki.pl

Zdjęcia: 44

Wyprawka dla noworodka: kosmetyki i artykuły higieniczne
płyn do kąpieli
oliwka
sól fizjologiczna w ampułkach – 20 sztuk
maść do smarowania pupy
krem na odparzenia
krem chroniący buzię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (UV, mróz, chłód, wiatr)
waciki – patyczki
waciki – płatki
chusteczki nawilżone – 3 paczki
pieluchy jednorazowe o najmniejszym rozmiarze – 2 paczki
pieluchy tetrowe – 20 sztuk
pieluchy flanelowe – 5 sztuk
szczotka do włosków
podkłady do przewijania – 5 sztuk
aspirator do noska
ręczniki kąpielowe (najlepiej z kapturem) – 2 sztuki
nożyczki do paznokci – z zaokrąglonymi końcówkami
specjalny proszek do prania
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-09-2019, 11:59
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

Domyślnie Odp: wyprawka

Skompletowanie wyprawki dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. W sklepach stacjonarnych i w internecie znajdziesz setki słodkich i ślicznych rzeczy, które z pewnością wpadną ci w oko. Produkty dla noworodków są zazwyczaj bardzo urocze, pomysłowo zaprojektowane. Przykładowo, koniecznie odwiedź sklep https://baby-stars.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-10-2019, 17:13
wasosia wasosia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wasosia.polki.pl

Oczywiście, trzeba też pamiętać o odpowiednich kosmetykach dla dzieci. Jaki szampon bierzesz pod uwagę? Bo u nas fajnie sprawdził się takie https://www.johnsonsbaby.com.pl/prod...n-z-rumiankiem . Lubie ich produkty, bo fajnie działają na skórę dziecka i mają przyjemny delikatny zapach
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-10-2019, 20:57
kalarepa90 kalarepa90 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kalarepa90.polki.pl

Przyda się dobry wózek spacerowy https://multiglob.pl/pol_m_Dla-dziec...erowe-377.html, aby wyprawka była kompletna
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-10-2019, 11:05
bobik2323 bobik2323 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobik2323.polki.pl

Mi w skompletowaniu wyprawki dla mojego malucha bardzo pomógł sklep internetowy https://ancymon.com.pl/wyprawka. Mają tam naprawdę spory wybór produktów - kocyki, rożki, butelki, gryzaczki, smoczki i mnóstwo innych rzeczy. Wszystko jest bardzo wysokiej jakości, całkowicie warte swojej ceny
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2019, 12:43
ddd333 ddd333 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ddd333.polki.pl

Na pewno nie możemy zapominać o smoczkach. To zdecydowany must have jeśli chodzi o wyprawkę dla malucha. Na stronie https://bebito.pl/smoczki znajdziecie ogromny wybór różnych smoczków. Warto im się bliżej przyjrzeć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania