Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żarówki energooszczędzne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Żarówki energooszczędzne

    Macie u siebie takie żarówki?
    Ja jakoś nie mogę się przekonać do świetlówek, nie podoba mi się ich światło.
    Mam halogenowe, a w niektórych żyrandolach tradycyjne żarówki świeczkowe (tu można zobaczyć o co chodzi: http://swiatswiatla.pl/index.php/cat...radycyjne.html).
  •    
       

    #2
    Odp: Żarówki energooszczędzne

    mam takie żarówki i ich światło jest całkiem spoko, ja z kolei nie cierpię ledów...nigdy nie zdecydowałaby się na coś takiego w domu

    Skomentuj


      #3
      Odp: Żarówki energooszczędzne

      Ja też mam energooszczędne. O LED-ach z kolei słyszałam, że psują wzrok.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Żarówki energooszczędzne

        też mam energooszczędne... ale czy są aż takie oszczędne? nie wiem... może za długo mam światło włączone...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Żarówki energooszczędzne

          Ja też mam energooszczędne, ale nie widzę za bardzo różnicy w kosztach.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Żarówki energooszczędzne

            no właśnie... a więc po prostu kolejna namowa na niby lepsze i tańsze...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Żarówki energooszczędzne

              A czy LED-owe nie są bardziej energooszczędne?
              Moja strona gdzie można znaleźć literki dekoracyjne

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Żarówki energooszczędzne

                http://ciekawnik.pl/nauka-i-technika...d-za-i-przeciw
                A w tym artykule właśnie pisze, że LED są bezpieczne dla naszego zdrowia i wzroku. Szczerze mówiąc, to ja za bardzo nie ogarniam jakie mam żarówki w swoim domu, bo takimi technicznymi sprawami zajmuje się mój facet.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Żarówki energooszczędzne

                  Ja się zastanawiam nad LED-ami i świetlówkami. Które są lepsze? Na http://nexterio.pl/0,16318,Zrodla-swiatla.html znalazłam spory wybór żarówek i się pogubiłam. Doradzicie coś?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Żarówki energooszczędzne

                    U siebie w mieszkaniu mam tylko energooszczędne. Mam nadzieje, że z tymi oszczędnościami to prawda ponieważ wydałam na to około 300 pln

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Żarówki energooszczędzne

                      No cóż, żarówki ledowe rzeczywiście nie należą do najtańszych, ale u mnie ten koszt się zwraca, co widać w rachunkach.
                      Musicie też pamiętać, że nie wszystkie energooszczędne są ledowe. Wzrok psują świetlówki energooszczędne, ale nie te, które zawierają diody led, ale te, które mają w sobie rtęć. Takiej lepiej nie stłuc, no i ona tak miga i to właśnie może pogorszyć wzrok. W ledowych tego nie ma. Ja swoje kupowałam w Perfektmarket, tam mają tylko ledowe.
                      No i trzeba pamiętać, że najlepiej sprawdzają się one tam, gdzie świeci się długo, u mnie jest to kuchnia i pokój dziecka. A to dlatego, że najwięcej energii zużywają na rozświetlenie się.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Żarówki energooszczędzne

                        Napisane przez kundzia20 Pokaż wiadomość
                        No cóż, żarówki ledowe rzeczywiście nie należą do najtańszych, ale u mnie ten koszt się zwraca, co widać w rachunkach.
                        Musicie też pamiętać, że nie wszystkie energooszczędne są ledowe. Wzrok psują świetlówki energooszczędne, ale nie te, które zawierają diody led, ale te, które mają w sobie rtęć. Takiej lepiej nie stłuc, no i ona tak miga i to właśnie może pogorszyć wzrok. W ledowych tego nie ma. Ja swoje kupowałam w Perfektmarket, tam mają tylko ledowe.
                        No i trzeba pamiętać, że najlepiej sprawdzają się one tam, gdzie świeci się długo, u mnie jest to kuchnia i pokój dziecka. A to dlatego, że najwięcej energii zużywają na rozświetlenie się.
                        przydatne informacje napisałaś Dzięki Naprawdę pogubić się można w tym ,jak się ktoś nie zna to i trudno wybrać

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Żarówki energooszczędzne

                          Ja poza łazienką wszędzie mam żarówki energooszczędne

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Żarówki energooszczędzne

                            my mamy prawie wszędzie energooszczędne, ale nie podobają mi się, bo jednak dają dziwne światło no i też wątpię w to oszczędzanie energii

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Żarówki energooszczędzne

                              U mnie w domu też są energooszczędne i zastanawiam się jak oszczędzać na świetle w ogrodzie, ale chyba najlepsze są lampy, które czerpiąc energię słoneczną. W sumie to o oświetleniu zewnętrznym czytam teraz dużo więcej, bo mąż mi dał takie zadanie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X