Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Okazje, święta i wakacje > Forum wielkanocne
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-03-2010, 12:51
koniczynka4 koniczynka4 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koniczynka4.polki.pl

Domyślnie Świąteczne sprzątanie

Jak to jest z tymi porządkami?

Robicie jakieś większe porządki na święta wielkanocne no i od razu na wiosnę? Co macie do zrobienia, posprzątania?

ja zaczynam od okien, firan i załon oby tylko słonko było...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-03-2010, 15:12
pannazajeta's Avatar
pannazajeta pannazajeta jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pannazajeta.polki.pl

Miasto: Góra Kalwaria
Zdjęcia: 21
Wyślij wiadomość przez Skype™ to pannazajeta
Domyślnie Odp: Świąteczne sprzątanie

Ja sprzątam zawsze na Wielkanoc, bo tak jak zauważyłaś to od razu takie wiosenne porządki, a po zimie jest tego trochę. Zaczynam od zdjęcia firan - wtedy ładnie widac cały brud. Potem odkurzam i wymywam wszystkie kąty i okna, a firany wieszam na końcu. I zawsze zaczynam te porządki jakieś 3 tyg przed świętami, bo przy małych dzieciach to nie zawsze można sobie wszystko zaplanowac i wolę potem nie szalec w ostatniej chwili No to już niedługo
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-03-2010, 20:30
kasiakozmin's Avatar
kasiakozmin kasiakozmin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kasiakozmin.polki.pl

Zdjęcia: 22

Ja nigdy nie robię świątecznych generalnych porządków które polegają na wielkim sprzątaniu całego domu. Robię takie porządki co jakiś czas partiami, przez cały rok.
Nieprzeczytane 03-03-2010, 22:12
mamasamuela mamasamuela jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamasamuela.polki.pl

Blog Entries: 1

ja tak samo jak Kasiakozmin staram się robić to partiami przez cały rok a jako że lubię mieć porządek to np. okna myję w lecie co tydzień maksymalnie 2...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-03-2010, 09:21
edyta830108 edyta830108 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
edyta830108.polki.pl

Red face Odp: Świąteczne sprzątanie

a ja juz wczoraj zaczelam wszystko wywalac z szafek w kuchni i myc wszystko po kolei co w nich bylo bo nie wiem czy za poare tygodni to dam rade sie wgramolic na taboret zeby sprzatnac gorne szafki
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-03-2010, 11:18
beherowka beherowka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
beherowka.polki.pl

U nas to będą pierwsze święta w większym gronie i sama nie wiem jaks ie za to wszystko zabrać. Wiem że muszę umyć okna to obowiązkowo bo na święta Bożego Narodzenia zabrał sie za to mój m nie pozwolił mi z brzuszkiem skakać po stołkach teraz moja kolej. I mam w planach wypranie dywanów i umycie mebli ale to wszystko plany hmmm ciekawe ciekawe...
Nieprzeczytane 04-03-2010, 14:06
magdalenakowalska1982 magdalenakowalska1982 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
magdalenakowalska1982.polki.pl

Miasto: Poniatowa

Ja ostatnio myłam okna w grudniu. W chwili obecnej wołają o pomstę do nieba. W kuchni i łazience robię to częściej, więc nie ma tragedii. w tym tygodniu dzieciaki zerwały mi firankę w sypialni, no i nie mam firanki na razie, bo czekam na ładną pogodę do umycia okna, dopiero wtedy zawieszę świeżą firankę. Cholera mnie bierze. Chyba zrobię to jutro, albo nawet zaraz, nie patrząc na pogodę. Generalnie okna myję co kilka tygodni, w kuchni nawet co tydzień, oczywiście jak jest ciepło, bo tam ciągle ktoś wygląda przez okno i zostają odbite czoła i palce. Tak samo jest z drzwiami balkonowymi, które dodatkowo są wymazane jedzeniem i śliną. Bardzo lubię jak jest czysto w domu, niestety moje dzieciaki są innego zdania. Dywan z pokoju dziennego piorę kilka razy w roku, bo ciągle coś na niego dzieciaki wylewają, to samo z kanapą. Generalnie sprzątam bardzo dużo, gdyby dzieciaki to szanowały mieszkalibyśmy w sterylnych warunkach.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-03-2010, 22:14
lulusia20ino lulusia20ino jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
lulusia20ino.polki.pl

Zdjęcia: 4

Zawsze robiłam porządki generalne przed świętami w sumie to takie wiosenne porządki a nie że święta. Teraz zobaczymy czy będzie na takie duże sprzątanie czas przy dzidziusiu

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-04-2011, 12:26
alibabka alibabka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
alibabka.polki.pl

dziewczyny szykujecie już domy do świat? ja mam do umycia okna ale jakoś nie mogę się zebrać
Nieprzeczytane 26-03-2012, 12:05
piotrekn piotrekn jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
piotrekn.polki.pl

Całe 2 piętra domu sprzątają oni - http://www.wojmargliwice.pl/
Nie mamy ani czasu, ani możliwości tak dobrego posprzątania, a przy tych cenach warto...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania