Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zakończony: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

    Aby wziąć udział w konkursie "Które dźwięki budzą nasze dzieci", należy:
    mieć konto w systemie mamotoja.pl i adres na terenie Polski,
    • napisać jaki dźwięk budzi Twojego malucha i spróbować opisać w kilku zdaniach jak na niego reaguje w specjalnie założonym przez redakcję wątku konkursowym na forum

    Konkurs trwa od 26 listopada do 9 grudnia 2018 r. Wyniki konkursu ogłosimy do 16 grudnia 2018 r.
    Nagrodami w konkursie*są trzy*Szumisie Lily - zabawki zapewniające spokojny sen noworodka.
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

    Może zacznę od tego jak usypia Moje dziecko? Moje dziecko nie uspia. Chyba nie potrzebuję snu. Ma wiecznie naładowane baterie, do ewentualnej regeneracji wystarczy mu 5 minutowe leżakowanie na poduszce na samym środku salonu. Naturalnie w ciągu dnia. Wieczorami na usypianie też nie ma czasu. On nie usypia, on PADA. Ze zmęczenia po całym dniu. Z nogami na poduszce, rączkami i nogami między szczebelkami, otwartą buzią i oczywiście odkryty, bo kołdrę mimo wszystko jednak zdąży skopać. Rano budzi go zwykle dźwięk mojego budzika (mam ustawiony na ptasie trele budzę starszą córkę do przedszkola, jeszcze kładziemy się wszyscy na chwilę w łóżku. To czas na poranne przytulaski, jak dzieci przestają trzeć oczy zaczynami szykowanie do wyjścia.
    Pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

      może i to będzie śmieszna odpowiedź... ale prawdziwa!!
      Mojego maluszka budzi głos teściowej... za każdym razem!! Mimo iż bardzo ją lubię, wiem że za każdym razem stara się być cicho to jednak nie potrafi
      A córka za każdym razem gdy ją słyszy reaguje płacząc, to płasz wiszczący, jakby jej siękrzywda działa, na szczęście przytulenie i pogłaskanie ją uspakaja Nigdy tak nie płacze, nawet gdy ma kolki!
      Ahhh te nasze złote teściowe!!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

        Moja córcia zasypia w sposób wymarzony przez wszystkich rodziców. Dostaje całuska i z uśmiechem kładziemy ją do łóżeczka, tam przykrywa się kocykiem i zasypia. Śpi słodko pod warunkiem, że nie usłyszy stukotu pazurów naszego psa na panelach. O ile można psa przekonać aby wylegiwał się beztrosko na kanapie o tyle drugi dźwięk czyli lejaca się woda jest bardzo trudny do wykluczenia. Helenka musi przy spaniu w tle mieć załączone ciche melodie. Paradoksalnie młot udarowy zupełnie jej nie przeszkadza we śnie, a odkurzacz jest świetną kolysanką.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

          Mój synek jest cudowny dla swoich rodziców i usypia bez większych problemów, śpi spokojnie i nie trzeba być specjalnie cicho by spał słodko, lecz jest kilka rodzajów dźwięków, które zakłócają ten błogostan.

          - Śmiech starszej siostry, na który reagował śmiałymi kopniakami już w brzuchu mamy no ale jak zabronić radosnego wyrażania emocji córce?

          - upadające na podłogę kredki - również sprawka starszej siostry

          - Wibracja w telefonie.

          - pociągi - mieszkamy w pobliżu stacji kolejowej i choć nie słychać ich głośno to maleństwu najwyraxniej przeszkadzają

          Z braku szumisia maskujemy dzwięki szumem puszczanym z telefonu i jestem pod wrażeniem działania tej metody ale zwykle wtedy (patrz punkt 3) ktoś dzwoni i maleństwo budzi wibracja telefonu

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

            Mimo, że na płacz wybudzonego ze snu dziecka mam jeszcze chwilkę czasu, to śmiało mogę stwierdzić, na które dźwięki nasza dziewczynka reaguje najintensywniej.

            Jeśli chodzi o muzykę - chyba nie podała się tu na mamę (a może wręcz przeciwnie?). Gdy tylko włączę swoje ulubione rockowe kawałki, niemalże natychmiast w brzuchu rozpoczyna się dyskoteka - trudno stwierdzić czy mała ćwiczy dzikie pogo, czy może może myśli: "Matka, serioo? Weź to wyłącz".

            Nie mogłabym nie wspomnieć o kocie, który nad ranem miauczy donośnie, dając znać, że miska jeszcze stoi pusta - te dźwięki też nie umkną naszej dziewczynce. Od razu radośnie reaguje kopniakami, podczas gdy kot mniej radośnie dopomina się o swoje.

            Jednak najmocniej i zdecydowanie najintensywniej Emilka reaguje na głos mamy i taty. To niesamowite jak w ostatnich miesiącach zżyliśmy się ze sobą, choć jedynym naszym kontaktem były kopniaki (mniejsze lub większe) i podglądanie małej przez USG. Każdej takiej wizyty nie mogłam się doczekać. Uwielbiam na nią patrzeć, słuchać jej tętna, głaskać miejsc, w których brzuch staje się nagle wypukły.

            Równie mocno nie możemy doczekać się jej na świecie. Kawał pracy za nami (choć całkiem przyjemny swoją drogą), ale jeszcze więcej pracy przed nami. Mam nadzieję, że szumiący ekspert od snu trochę nam to ułatwi


            Pozdrawiam
            najszczęśliwsza mama na świecie

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

              Dźwięk, który budzi mojego Jasia ze snu to głos naszego starszaka. Jaś zwykle lubi pospać do siódmej-ósmej rano, Filipek wstaje wcześniej, wtedy zagląda do naszej sypialni i mówi dzień dobry, bądź już wstałem, albo nudzi mi się.. cokolwiek by nie powiedział Jasiek ma już oczy jak pięć złotych dosłownie. W taki sposób budzi się od okresu noworodkowego, do teraz. Na głos brata reaguje uśmiechem, a teraz już śmiechem na głos. I to najpiękniejsze budzenie jakie istnieje dla mnie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                Jaki dźwięk budzi moje dziecko? Chyba łatwiej odpowiedzieć na pytanie, który nie budzi! Od pierwszej chwili w szpitalu moja córka była przekorna - spała jak zabita kiedy na sali (byłyśmy we trzy mamy, plus trzy noworodki i goście) było głośno i wielu ludzi, za to kiedy przychodził wieczór, a goście wychodzili ze szpitala i pozostałe maluchy i ich mamy spały... Emilka wtedy zaczynała "koncert". Do tej pory tak jest. Kiedy mamy gości, kiedy jest głośno, kiedy są rozmowy, śmiechy, ba, nawet na weselu podczas głośnej muzyki, Emilka zasnęła - bez smoczka, bez lulania na rękach, ot tak w wózku. Za to w domu nie jestem w stanie wyjąć garnka/talerza/sztućców z szuflady, bo jest bardzo wrażliwa na dźwięki. Obudzić potrafi się kiedy nieraz stanę w miejscu, w którym cichutko skrzypi podłoga.
                Agnieszka

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                  Mojego maluszka budzią dźwięki płaczącego dziecka za ścianą akurat mamy pokoje siąsiadujące z innym mieszkaniem i gdy tamto dziecko zaczyna płakać to nasz syn oczy jak 5 złotych i zaczyna się wiercić i też płakać i koniec spania :/ a dziecko zza ściany zaczyna zawsze płaczki jak mój maluch śpi czy to w ciągu dnia czy wieczorem

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                    Moje dziecko budzi kaszel. Wystarczy że ktoś zakaszle w domu, od razu się budzi. Macha rączkami, marszczy brwi i płacze ale przez chwilę. Bo szybko reaguje i przytulam malutką do siebie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                      Czytając wypowiedzi innych mam stwierdzam, że mam to szczęście, iż mojego malucha nie obudzi praktycznie nic.... Co prawda gorzej z zasypianiem, ale jak już uśnie to jak kamień w wodę. Mogłaby przejechać koło niego straż pożarna na sygnale, a on odwróciłby się tylko z boku na bok. Zdecydowanie tą przypadłość odziedziczył po mnie. Jeśli już się budzi to tylko jak się wyśpi, wtedy jest radosny, a ja szczęśliwa . Jestem ciekawa jak będzie z drugim maluchem, który na świecie pojawi się lada dzień. Mam nadzieję, że spokojne melodie, szumy i chociażby cisza będą w stanie ukoić do snu mojego drugiego synka.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                        Mój syn Szymon od kiedy skończył rok na duże problemy z zasypianiem, a jak wiadomo sen jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju więc kiedy już uda nam się z mężem przebrnąć przez te nierówna walkę w fazę ren oboje modlimy się by pies sąsiadów nie zaczął zaraz szczekac. Syn nienawidzi tego dźwięku piszącego szczekania psa sąsiada zawsze gdy tylko 'Pimpek' zacznie zaczeka Szymon w łóżku podskakuje ze strachu i odrazu jest wielki placz. Bieganiemy wtedy do jego łóżka i staramy się go uspokoić co nie jest łatwe.
                        Gdyby syn miał takiego misia napewno sen byłby dla niego przyjemniejszy a może nawet zagłuszyl by szczekanie, a gdy tylko by z niego wzrósł przekazac może go swojemu bratu/siostrze gdy tylko pojawi się z maju na świecie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                          Czytając wypowiedzi innych mam stwierdzam, iż mam to szczęście, że mojego dziecka nie obudzi praktycznie nic... Co prawda gorzej z zasypianiem, ale jak już uśnie to kamień w wodę. Mogłaby przejechać koło niego straż pożarna na sygnale, a on obróciłby się tylko z boku na bok. Zdecydowanie tą przypadłość odziedziczył po mnie. Jeśli już się budzi to wtedy kiedy się wyśpi, jest wtedy radosny i pełen energii, a ja szczęśliwa. W najbliższym czasie na świecie pojawi się nasz drugi synek, dlatego żywię wielką nadzieję, że i jego będą w stanie ukoić do snu spokojne melodie, szumy, a przede wszystkim cisza .

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                            Mojego malucha budzą dźwięki jakie wychodzą z kuchni. Mamy sporą rodzinę i uwielbiamy gotować, nasz malec jak narazie nie podziela naszej pasji i jak tylko zaczynamy coś smażyć lub włączamy okap mały robi się nerwowy, kręci się aż w końcu zaczyna płakać. Mamy salon połączony z kuchnią i jest to nasze serce domu nie mamy w zwyczaju siedzieć każdy w swoim pokoju, wolimy spędzać czas razem. Wiadomo, że kiedy dziecko śpi zajmujemy się sprzątaniem, gotowaniem ogólnym ogarnięciem domu jednak nie jest to takie proste kiedy malca budzą codzienne czynności. Jedyne co mu nie przeszkadza to dźwięk odkurzacza jak widać jest coś w tych szumiących rzeczach

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                              Moją półroczną córeczkę najczęściej budzi.. jej starsza siostra! Weronika najpierw trochę się krzywi, ale kiedy zobaczy swoją ukochaną siostrę, pociera zaspane oczka i usmiecha się od ucha do ucha! Jakby była szczęśliwa, że już nie trzeba spać, a można dalej się razem bawić!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X