Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kącik zabaw dla dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kącik zabaw dla dziecka

    Chciałabym urządzić w jednym pokoju taki kącik zabaw dla malucha, gdzie znalazłyby się takie zabawki, które jakoś tam wspierają rozwój dziecka. Znalazłam już ciekawe zabawki dla dziewczynek, ale tak się zastanawiam, co według Was absolutnie powinno znaleźć się w takim kąciku zabaw?
  •    
       

    #2
    Odp: Kącik zabaw dla dziecka

    Jak dla mnie krzesełko i stoliczek na którym dziecko będzie mogło rysować, malować farbami, lepić z plasteliny, ciastoliny, wycinać, przyklejać i inne plastyczne. Powiesiłabym nad stolikiem mapę świata i przykleiła obrazki z alfabetem albo liczbami. Poza tym puzzle, książeczki edukacyjne, kolorowanki. Jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kącik zabaw dla dziecka

      Na pewno powinny znaleźć się różne przybory plastyczne, farbki, kredki, klocki, układanki, lalki. Najważniejsze żeby znalazły się również zabawki edukacyjne oraz pomoce dydaktyczne ułatwiające dziecku naukę pisania, czytania i liczenia. Tutaj najbardziej pomocny jest mi zawsze sklep http://www.sklep.educarium.pl/

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kącik zabaw dla dziecka

        też popieram to, że powinny się znaleźć przybory plastyczne, poza tym polecam klocki, mulę, lusterko, fajnie też mieć znikopis, no i taką specjalną folię na ścianę którą przyklejasz i masz tablicę magetyczną, na niej magnesy z literkami i z owocami ( ja taką zrobię, już sobie zaplanowałam )

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kącik zabaw dla dziecka

          Jak najbardziej,przybory plastyczne i kolorowanki powinny znaleźć się w takim kąciku zabaw dla naszego dziecka,ponad to klocki oraz puzzle. Warto pomyśleć też o dobrej jakości mebelkach,akurat tym się zajmujemy więc pomożemy podczas wyboru.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kącik zabaw dla dziecka

            Meblując kącik dla córki kierowaliśmy się głównie łatwością dostępu to wszystkiego czego mała będzie potrzebowała, czyli książki zabawki czy zestawy kreatywne.
            Stolik podobnie jak regał zakupiliśmy z Ikea, który może nie jest aż tak trwały, ale mała ma wszystko pod ręką, sama może podejśc do regału aby wyciągnać kolorowankę czy kredki a stolik dostosowany do wysokości maluszka.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kącik zabaw dla dziecka

              u nas z racji ze maz robi mebelki to kacik dla Zosi wykonał sam tzn stoli, krzesło - dostosowane do wzrostu corci, Anis ikea ma tez fajny wybor mebelkow dla dzieciaczkow wlasnie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kącik zabaw dla dziecka

                Hmmm zapomniałam dodać, ze meble nie są typowo dziecięce kupiliśmy regał który może mieć wszechstronne zastosowanie my uzylismy jako półka na zabawki i ksiąŻki i tak za 2-3 lata będzie zmiana na biurko czy regał myślę że nie ma co zbytnio przepłacać

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kącik zabaw dla dziecka

                  Nasza córcia ma w pokoiku takie jakby trzy strefy: do spania, nauki oraz zabawy. Jak się pewnie domyślacie- w tej ostatniej jest zawsze największy bałagan Początkowo trzymaliśmy zabawki w skrzyniach i pojemnikach, ale mała nie mogła nic znaleźć. Dlatego niedawno zdecydowaliśmy się na zakup regału z https://www.wikimeble.pl/REGALY i teraz każda lala, miś i książeczka ma swoje miejsce. A córcia przynajmniej widzi gdzie co ma i nie musi wysypywać wszystkiego ze skrzyni podczas poszukiwania jakiejś zabawki

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kącik zabaw dla dziecka

                    Moja córka ma kącik zabaw w pokoju ogólny, czyli puzzle, gry w jednym miejscu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kącik zabaw dla dziecka

                      Nie mam za bardzo wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. W związku z tym nie będę w stanie pomóc.
                      Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego – Edward John Phelps

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X