Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spanie w dzień u 1.5 roczniaka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Spanie w dzień u 1.5 roczniaka?

    Witam!Mam takie pytanie czy mam na przymus usypiac 1.5 rocznego chłopca?Jak tylko zrobiło się ciepło tak moje dziecko nie chce spać w dzień bo siedzi cały dzień na dworzu!Co o tym myślicie?
    Ewa
    moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
    Oskarek12.01.2011 godz.17.05
    3150g.55cm.
    10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb
  •    
       

    #2
    Moja córka mniej więcej właśnie w tym wieku przestała spać w dzień. Na nic się zdało przymuszanie, czasem trwało to nawet godzinę, mnóstwo płacz, nerwów i nic. Więc odpuściłam. dzięki temu córeczka chodzi spać wcześnie, a ja mam wieczory dla siebie

    Skomentuj


      #3
      Dzięki za odpowiedźMoże faktycznie nie będę naciskać na to spanie!
      Ewa
      moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
      Oskarek12.01.2011 godz.17.05
      3150g.55cm.
      10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

      Skomentuj


        #4
        Ja mojemu synkowi daję butelke mleka i kładę do łóżeczka ze smoczkiem i ulubioną przytulanką o ustalonych godzinach (o 9 jak się obudzi o 6 i o 11 jak sie obudzi o 8) i prawie zawsze odrazu zasypia, jeżeli nie zaśnie odrazu to go nie wyciągam tylko czekam aż się wynudzi i przeważnie z tych nudów też zasypia. ale każde dziecko jest inne i twojemu synkowi może ta metoda nie odpowiadać.

        Skomentuj


          #5
          Ewo myślę ze Twój synek nie potrzebuje już spania w dzien i nie ma co go na siłę usypiać. Ja mam to samo z córeczką tylko że ona ma 2 latka, nie śpi w południe ale za to wieczorem usypia wcześnie i jest ok.


          Skomentuj


            #6
            Ja też myślę, że nie należy zmuszać dziecka do snu.
            Jeśli jesteś w domu to zaproponuj malcowi tzw. leżakowanie czyli odpoczynek w czasie zabawy 10-15 min.

            Skomentuj


              #7
              Jak dziecko nie jest senne, widzisz, że nie jest zbyt marudne to nie usypiaj na silę. Mój maluch ma skończone 13 miesięcy śpi 2 razy po 2 godziny. Sporo.
              wieczorkiem zasypia 20-21 i spi do 8. Także mały śpioch
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Moja córeczka ma półtora roku i nadal potrzebuje tej drzemki w dzień, a ostatnio nawet ją sobie wydłużyła. Odkąd zrobiło się tak ciepło, zwiekszyła się też Viktorii aktywność, dużo jesteśmy na powietrzu, mała biega, dokazuje (jakby miała dynamit w tyłku - zdanie mojego kolegi), ale co za tym idzie, około godziny 14 po prostu odpada. Czasem śpi na dworze, czasem idziemy do domu i śpi sobie wygodnie w łóżeczku, przy otwartym szeroko oknie. Mam wrażenie że gdyby nie ucieła sobie tej drzemki, to nie dotrwałaby do wieczora. Śpi nsdal sporo bo 2,5 - 3, a czasem nawet i 4h potrafi pociągnąć.


                Skomentuj


                  #9
                  Moj synek ma 1 rok i 9 miesięcy i klade go do łóżeczka codziennie o godzinie 12...jak zasnie to rowniez potrafi spać 4 godziny,a raz nawet spal 4 i pół!:-)A na noc zasypia niestety pozno,bo dopiero ok 22

                  Skomentuj


                    #10
                    moja ma 16m i od jakiegoś miesiąca śpi tylko raz dziennie.sama sobie tak unormowała.wstajemy zawsze 6-7h rano i kładzie się spać ok.11-12 i śpi ok 3h.potem do wieczora szaleje i pada spać ok20-21.mi to pasi...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Moja mała tak jak Frosi ma 16m i śpi raz dziennie już od kiedy skończyła 10m. A od jakiegoś miesiąca buntuje się nawet przed tą jedną
                      drzemką. Nie chce jej się spać i już. Ja jej nie zmuszam.
                      Natomiast bez względu na to czy śpi w dzień czy też nie zasypia około 21
                      i wstaje około 7.30. Jak widać nie potrzebuje aż tak dużo snu.


                      Skomentuj


                        #12
                        moj maly tez ma 16miesiecy kladzie sie spac ok 21 wstaje ok 6 pozniej 8-9 okolo 2-3lulu i czesto jeszcze pada o15-16 na godzinke jak nie kimnie sie po poludniu to zasypia przy kapieli i jest ogolnie rozdrazniony.rano wstaje ale mam sporo luzu wciagu dnia








                        Skomentuj


                          #13
                          Asia ale Ci dobrze!Moj mały buntownik teraz już wcale nie śpi w dzień!Do tego pokazuje humorkiCzasem mam dosyć ale jakoś daje radęOczywiście dziękuję wam wszystkim za radyAle mam jeszcze jedno pytanko tak z ciekawości czy jeśli wasze dzieci spały w dzień tak w wieku 13 miesięcy to też chodziły spać o 24?Czy tylko moje dziecko jest taki nocnym markiem?
                          Last edited by ejonczyk1801; 26-05-2009, 22:57.
                          Ewa
                          moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                          Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                          3150g.55cm.
                          10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X