Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak duże były Wasze dzieci po porodzie ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Hej mamusie!!!! a ja się nie zgadzam ze stwierdzeniem, że wielkość dzidziusia zależy od diety mamy czy też od tego jacy sa jego rodzice.
    Ja ciąże dokładnie zaplanowałam. Odżywiałam się bardzo racjonalnie.Wszyscy dookoła śmiali się ze mnie że zamiast opychać się słodyczami ja cały czas jem mięso,ryby,sery,jogurty,owoce... Poprostu na maxa urozmaicałam sobie posiłki aby dzidziuś dostał wszystko co najlepsze.Całą ciążę czułam się super-może pare dni miałam mdłości i tyle.. Mało tego miałam idealne żelazo w ciąży -nawet mi nie drgnęło cały czas w górnej granicy normy i co...Gabrysia urodziła się z waga 2310g i 50cm (w 38tyg.ciąży).
    Poza tym przed ciążą byłam raczej przeciętnej wagi i przytyłam 14kg w ciąży, natomiast mąż ma 191cm i waży 100kg tak więc gdyby to zależało od naszych parametrów ile powinna ważyć córcia to powinno to być ok.4kg....
    Tak więc mamusie to ile będą ważyły nasze pociech to wie tylko Bóg. Niech się rodzą z taką wagą jaką chcą byleby były zdrowe. Moja Gabi tak szybko nadrobiła z wagą, że czasem to zapominam jaka była drobinka..... Pozdrawiam mamusie.




    Skomentuj

    •    
         

      BGKM oczywiście, że od rodziców to zależy, ale... nie od wzrostu i wagi dorosłego rodzica a od tego ile sami rodzice ważyli czy mierzyli tuż po urodzeniu. Z genami mamy do czynienie.
      To, że Twoja córcia była nie wielka po porodzie nie znaczy, że nie odziedziczy postury np po tacie.
      A czy od diety nie zależy ...? Hmmm ... spróbuj nic nie jeść będąc w ciąży A zdrowe odżywienia nie wpływa na dużą a na prawidłową wagę
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        ja też myślę,że geny się dziedziczy...po rodzicach,po dziadkach ..
        koleżanka całą ciąże nic nie jadła,żadnych witamin,jeszcze paliła papierochy i piła kawy a dziecko ponad 4 kg...reguły nie ma.ale to ile przytyjesz,ile i jak będziesz się odżywiać to nie ma nic wspólnego z wagą dziecka..

        Skomentuj


          ja jestem drobna osobka moj partner tez nie jakis wypasiony a nasza corka to normalnie maly pudzian.po kim?
          shannon

          Skomentuj


            no jak to po kim?? po pudzianie...hahaha

            Skomentuj


              Napisane przez froch Pokaż wiadomość
              no jak to po kim?? po pudzianie...hahaha
              hehe
              shannon

              Skomentuj


                Shannon, ale żeś się wsypała na forum


                Skomentuj

                •    
                     

                  Michalinka gdy się urodziła ważyła 3590 i miała 56 cm.
                  ur. 16.05.2009
                  3590 g
                  56 cm

                  Moje Największe Szczęście





                  Drzewko Michasi: http://kraina.hipp.pl/?id=10971

                  Skomentuj


                    FamilyTree mój mąż ważył 3,8kg a ja 3,5kg gdy się urodziliśmy, więc wybacz będę się upierała przy swoim, że niewiele mamy z tym wspólnego. Pozdrawiam wszystkie mamusie




                    Skomentuj


                      Napisane przez BGKM Pokaż wiadomość
                      FamilyTree mój mąż ważył 3,8kg a ja 3,5kg gdy się urodziliśmy, więc wybacz będę się upierała przy swoim, że niewiele mamy z tym wspólnego. Pozdrawiam wszystkie mamusie
                      a dziadkowie??

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Ja się zgodzę z Tree, że geny mają jednak coś do powiedzenia. Tylko, że jeśli chodzi o
                        wagę to bardziej ujawniają się geny matki, a na wzrost pracują obydwoje rodzice. I nie ma bata
                        Oczywiście takie rzeczy jak złe odżywianie się w czasie ciąży, choroby matki
                        itp mają też wpływ na wagę dziecka odpowiednio ją obniżając lub podwyższając.
                        BGKM skoro piszesz, że dobrze się odżywiałaś i miałaś rewelacyjne
                        wyniki, to skąd w takim razie taka waga Twojego maluszka? Geny muszą
                        mieć coś do powiedzenia, a Twój przypadek właśnie zdaje się to
                        potwierdzać. Przecież pisałaś że jesteś przeciętnej wagi a w ciąży przytyłaś 14kg.
                        I jak widać do głosy doszły Twoje geny, a nie męża.
                        Ja też dobrze się odżywiałam, na nic nie choruję w ciąży przytyłam 11kg
                        a moja córcia kiedy się urodziła ważyła aż całe 2540. W moim przypadku
                        genetyka, czysta genetyka.


                        Skomentuj


                          no nic Mamusie ja napewno kłucić się nie będę, bo nie jestem genetykiem i nie mam fachowej wiedzy na ten temat. To były poprostu moje obserwacje i nie tylko podparte przykładem mojej małej Smerfetki, ale również dzieciaczków moich znajomych. Pozdrawiam Wszystkie Mamusie!!!!!




                          Skomentuj


                            aha i oczywiście w to, że dzieciaczki dziedziczą po rodzicach wzrost i wagę w przyszłości to nie wątpię!!!! Tak jest i to pamiętam z biologi-choć to było dawno temu :P. Natomiast nie pamiętam tego czy waga urodzeniowa ma jakiś związek z rodzicami-ale tak jak już pisałam wcześniej, genetykiem nie jestem




                            Skomentuj


                              BGKM tak jak już Froch napisał geny to nie tylko mama i tata. To też dziadkowie i pradziadkowie. W wielu przypadkach dziedziczy się pewne cechy co drugie, trzecie pokolenie.
                              A zdaża się tak, że nie ma jasnego wytłumaczenia dlaczego waga czy wzrost są takie a nie inne.
                              A genetykiem być nie trzeba, wystraczy poczytać w internecie wnioski badań genetyków
                              Julek: 10/3/2008

                              Skomentuj


                                mój synek ważył 3,5 kg i mierzył 55 cm, w ciąży przytyłam tylko 12 kg.
                                //slub-wesele.pl/][/url]

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X