Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Potrawy Wielkanocne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Potrawy Wielkanocne

    Witam podzielcie sie ze mna swoimi potrawami na wielkanocne sniadanko i ogolnie co serwujecie na te swieta??

    u mnie oczywiscie jajka,jajka w majonezie jakies salatki,biala kielbaska, itp..a wy co robicie?
    moze cos zgapie od was....
    Zdjecia Hani i Szymka

    Hania ur.06.01.2003
    Szymcio ur.07.05.2007
  •    
       

    #2
    w moim rodzinnym domu mama wziela od tesciowej sposob na swieta bo u nas ta potrawa jest szalem i jemy ja na kazdy posilek w swieta (sniadanie,obiad,kolacja w wielkanoc i poniedzialek)

    jest to tzw "zupa śmiec"
    barszcz bialy ale taki bardziej żurkowaty(wrecz zadszy zur)
    mieszanka wszystkiego pokrojonego w kosteczke: twaróg, jaja, wędliny(najlepiej wedzone), biała kiełbasa, szynka gotowana, chleb,żółty ser,
    i do posypania swierzo starty chrzan.

    taki system jedzenia w swieta pozwala pani domu odpoczac, bo nie trzeba nic gotowac
    w sobote gotuje sie gar "zupy", kroi sie do wielkiej miski "farsz"
    a potem kazdy sobie kiedy chce odgrzewa zupe i zalewa farsz

    pewnie czesc z was to zna bo to potrawa z lubelskiego, ale u nas na pomorzu to prawie nikt ze znajomych nie zna takiej potrawy.

    oprócz tego ciasta, za ,mazurkami nie przepadamy wiec 1-2 dla ozdoby, oraz tradycyjnie sernik,W-Z,babka pudrowa, jablecznik(wersja luks z bita smietana na wierzchu) makowca kawalek kupujemy bo tez za duzo go nie idzie.

    a ja nie wiem nawet jak moje swieta beda wygladac...

    Skomentuj


      #3
      Ja jestem z podkarpacia i "taką zupę śmieć" jada się na śniadanie wielkanocne w drugi dzień świąt i jeszcze w pierwszą niedzielę po świętach w nas nazywa się ta zupa "święconka" i najbardziej smakuje właśnie w Wielkanoc próbowałam czasem zrobić taką zupę w inny dzień w roku i niesmakowała tak dobrze.Obowiązkowo też sernik, babka i mazurek, oczywiście jak przyjdą goście to jakaś sałatka(jeszcze nie wymyśliłam) jajka faszerowane, wędlina.


      Skomentuj


        #4
        Odp: Potrawy Wielkanocne

        U nas jest normalny czerwony barszczyk, ale z kiełbaską, szynką. Nie robimy białego, bo jakoś babcia nie umie i taka nam czerwonobarszczowa tradycja została.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Potrawy Wielkanocne

          Chyba na każdym stole wielkanocnym pojawia się żurek. Fajnie prezentuje się żurek w chlebie. Nie jest trudny w przygotowaniu, a smak i prezentacja - rewelacja. Myślę, że w takiej wersji zachwyci wszystkich gości.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Potrawy Wielkanocne

            U nas klasycznie. Na śniadanie jemy jajka pod różnymi postaciami: panierowane na twardo, pastę jajeczną, w majonezie, z curry... Do tego oczywiście wybór wędlin, serów, sałatki i świeże warzywa. Na obiad podajemy żurek ze święconką. Zawsze mamy jednak problem z daniem głównym. Moja mama do tej pory przygotowywała wieprzowe rolady, ale już nam się trochę przejadły. Znalazłam przepis na inne, schabowe https://www.przepisy.pl/przepis/schabowe-roladki . Bardzo apetycznie wyglądają tak przecięte na pół!

            Skomentuj

                   
            Working...
            X