Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

problemy hormonalne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    problemy hormonalne

    Zawsze w pierwszej fazie cyklu powiększam się o 2 rozmiary mam wrażenie obrzmienia. Żadne specfiki na to nie pomagają, ani pokrzywy, ani żadne tam hydro coś tam. Oprócz tego jakaś potliwość, jak uderzenia gorąca. Czy to normalne? Czy może to problemy z tarczycą? Gdzieś tak wyczytalam i poza tym i mama i babcia miały problemy z tarczycą..
  •    
       

    #2
    Odp: problemy hormonalne

    Ja też mam wrażenie jakbym puchła i zwiększała się o dwa rozmiar tuż przed okresem , rośnie wszystko nawet puchnie mi twarz, no i pojawiają się krostki a czasem stany zapalne na skórze w okolicach brody i żuchwy. Po miesiączce wszystko wraca do normy i przez 2 tygodnie wyglądam normalnie a potem znowu puchnięcie i krosty! I tak miesiąc w miesiąc. Też mam pytanie o hormony, bo może u mnie też działa coś nie tak!

    Skomentuj


      #3
      Odp: problemy hormonalne

      Witam,

      Czy na pewno opisywane przez Panią zmiany dotyczą I fazy cyklu?

      Przypominam, że I faza cyklu do czas od pierwszego dnia miesiączki do owulacji (średnio około 14 dzień cyklu), II faza to od owulacji do dnia przed następna miesiączką.

      Objawy przez Panią opisywane są charakterystyczne dla II fazy cyklu. Proszę ponownie się zastanowić czy się Pani nie pomyliła.

      W razie wątpliwości proszę o ponowne zapytanie.

      Pozdrawiam serdecznie,
      Marta Blumska-Janiak
      specjalista położnictwa i ginekologii
      ginekologia estetyczna
      www.blumska-janiak.pl
      e-mail: marta@blumska-janiak.pl

      Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
      Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

      Skomentuj


        #4
        Odp: problemy hormonalne

        Tak ma Pani rację. Właściwie te objawy najczęściej zaczynają pojawiać się już na kilka dni po miesiączce, a potem tylko są coraz bardziej dokuczliwe. Jak to zniwelować albo spowodować by zniknęły bezpowrotnie Tabletki antykoncepcyjne? Jakieś inne metody?

        Skomentuj


          #5
          Odp: problemy hormonalne

          Witam,

          Jak już wspominałam jest to stan fizjologiczny. Celem zmniejszenia objawów tzw. zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) można stosować zarówno metody naturalne (niepokalanek mnisi) jak i hormonalne. Konkretne preparaty może przepisać ginekolog podczas wizyty lekarskiej.

          Pozdrawiam serdecznie,
          Marta Blumska-Janiak
          specjalista położnictwa i ginekologii
          ginekologia estetyczna
          www.blumska-janiak.pl
          e-mail: marta@blumska-janiak.pl

          Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
          Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

          Skomentuj


            #6
            Odp: problemy hormonalne

            Ja też mam podobnie, czuję się gorzej po okresie niż przed :O mój ginekolog stwierdził, że taka moja uroda, zlecił badanie poziomu hormonów - ponoć wyszło ok - nie wiem bo mi wyników nie pokazał. Z czego więc wynika, to że po okresie tyję, puchnę i jestem drażliwa?

            Skomentuj


              #7
              Odp: problemy hormonalne

              Spróbuję najpierw z tym niepokalankiem. Słyszałam jeszcze o castangusie. Czy to może pomóc? Chociaż koleżanka piła wiesiołek ...
              Nie wiem, trochę mi się wydaje, że zioła będą za słabe, bo właśnie czuję się jak beczka

              Skomentuj

                     
              Working...
              X