Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Samotna mama i ojciec obcokrajowiec.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Samotna mama i ojciec obcokrajowiec.

    Cześć Dziewczyny!

    Mój były partner i ojciec mojej Córeczki jest Anglikiem. Byliśmy zaręczeni, kiedy na świat przyszła Marysia. Ja miesiąc przed porodem wróciłam do Polski na studia. Męczyłam się sama przez 10 miesięcy z maleńkim dzieckiem i kolejnymi egzaminami. On wpadał na wizyty - dokładnie cztery razy w ciągu tego czasu.

    Nasz związek nie wytrzymał takiej próby...

    2 lipca poinformował mnie, że nie będzie już więcej łożył na utrzymanie Marysi. Byłam na rozmowie z radcą prawnym w MOPRze. 22 lipca wystąpiłam z pozwem do Sądu Rejonowego. Póki co, nie ma jeszcze żadnej odpowiedzi.
    Wiem, że jeżeli Sąd Rejonowy przyzna mi alimenty, to kolejnym krokiem będzie pozew do Sądu Okręgowego o ściągalność alimentacyjną.

    Może któraś z Was miała podobną sytuację? Bardzo byłabym wdzięczna za rady. Podzielę się też swoimi przejściami i doświadczeniami, jeżeli pojawi się taka potrzeba.
  •    
       

    #2
    Wiesz ze mozesz ubiegac sie o "angielskie" alimenty ? Niech płaci skoro jest taki nieodpowiedzialny.

    Skomentuj


      #3
      alimenty

      Witam

      czytalam na forum ze wiesz jak ubiegac sie o angielskie alimenty ,czy mozesz mi pomoc,

      Skomentuj


        #4
        Zapraszam tutaj sa mysle potrzebne informacje na ten temat :

        http://www.hull.pl/artykul/2008/obow...czyli-alimenty

        Skomentuj


          #5
          filip

          czesc wam.wydawalo mi sie ze nie jest nas tak sporo ale dzis weszlam na ta strone i nie moge w to uwiezyc ile nas jest a mimo to nasz rzad nie robi z tym nic.ja nie mam mozliwosci powrotu do pracy.mieszkam w takiej miejscowosci gdzie bez samochodu nie mozna zyc a za 548zł chyba nie da sie utrzymac dziecka domu kupic samochod bo o sobie to juz dawno przestalam myslec.szlak czlowieka bierze jak sie idzie do opieki o pomoc a oni patrza na ciebie jak na dziada.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X