Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pluszowy konkurs

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    "belnaldynek"

    Na spacerku z synkiem zauważyliśmy psa. Powiedziałam że to bernardyn. a Raduś na to: jak mi tata opowiadał o "belnandynkach" to mówił że to taaaakie duże zwierze (pokazał rączką wysoko nad swoją głową) z brązowo białym futerkiem, z włosami dłuuugimi (dłuższymi od moich) i 4 "nóżkami". W dodatku z mordki wylewa mu się tak starsznie duużo śliny! Powiedział jeszcze że Taki duży piesek to nie nadaje się do naszego małego mieszkanka w domu bo był by nieszczęśliwy, bo musi biegać, dużo więcej ode mnie!

    myślę że Raduś ucieszył by się gdyby w drzwiach jednak zawitał do Niego "belnaldynek"

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Konkurs

      Moja córeczka skończyła już 2 latka i zaczyna mówić zdania,
      gdy pokazałam jej pieska Bernardyna ona na to cytuje " chał chał duzi,duzi piesiek- bolyś. Niunia cie"

      Skomentuj


        #33
        Mamo, kup mi bernardynka
        Spójrz jaka słodka to kruszynka
        Naprawdę zajmie miejsca niewiele
        To przecież piesek jest, a nie cielę

        Spójrz na te smutne, niewinne oczy
        Te miękkie uszka, pyszczek uroczy
        I mokry nosek i łatek tak wiele
        (Chociaż to piesek jest, a nie cielę)

        I będzie nas bronił i bronił domu
        Przez próg się nie da przedrzeć nikomu
        Lecz nas będzie kochał, lizał po twarzy
        Choć zawsze czujny, zawsze na straży

        I będzie figlował ze mną w ogrodzie
        I na spacerek pójdziemy codzień
        Zimą na sankach pociągnie przecie
        A latem...? Latem powiezie mnie na swym grzbiecie!

        I będzie nas poił rumem z beczułki
        Ponoć to bardzo wesołe są trunki
        I wiesz? Bernardyny są bardzo miłe
        Aż chce się w ich futrze zanużyć po szyję

        Ach, i pamiętasz mamo, czytałaś w gazecie
        Że dobrze gdy jest pies- tam gdzie jest dziecię
        Uczy empatii, obowiąku, porządku
        A taki ekonomiczny, kiedy śpi w kątku

        Hej! A pamiętasz psa Bethovena?
        Spójrz jak bernardyn życie odmienia
        Mamciu i może jeszcze ty nie wiesz tego
        Że on potrzebuje mnie, a ja jego!!!

        Osobisty dialekt 15miesięcznej Viktorii, na "dorosłe" przełożyła mama.


        Skomentuj


          #34
          Piesek Bernerdyn

          Piesek Bernardyn jest duży jak Cliford, mięciutki jak Kubuś Puchatek, mądry jak Papa Smerf, zaradny jak Bracia Koala, dzielny jak Sam Sam, pomocny jak Bob Budowniczy oraz miły i sympatyczny jak Fifi Niezapominajka.

          Skomentuj


            #35
            Gdyby Kacperek umiał mówić to powiedziałby, że:

            Bernardyn to piesek mięciutki, mógłby nawet zastąpić mi poduszki. Futerko ma łaciate jak krówka i fajne kłapnięte uszka. Ma oczy duże i mądre jak ja, więc na pewno się dogadamy i nie będziemy denerwować mamy, tylko grzecznie się bawić, a Bernardyn będzie stał na bezpieczeństwa mojego straży. Ach bardzo, bardzo mi się taki piesek marzy i co noc mi się śni...

            Skomentuj


              #36
              Mój szkrabek wyobraża sobie Bernardyna jako dużeeeeeeeeeee 'kizi mizi" czyli zwierzaczka który jest puchaty, włochaty i milusi czyli najlepszy przyjaciel do przytulania i kochania.

              Skomentuj


                #37
                Kiedy zapytałam synka jak wyobraża sobie pieska bernardyna, oczywiście od razu padło pytanie, co to znaczy "bernardyn"? Cóż, jak na trzylatka przystało, synek jest bardzo dociekliwy i zadaje mnóstwo pytań (na które często nie znam odpowiedzi ). Po króciótkim wykładzie na temat psich ras, Michałek w końcu mógł udzielić mi odpowiedzi: "Pies bernardyn musi być wielki, taki większy ode mnie, zielony z dużymi pomarańczowymi uszami. I taki kudłaty, żeby kudłatki miał aż do sufitu, wtedy byłby taaaki milutki. I żeby mnie nie gryzł. I musi umieć mówić, to mógłbym z nim rozmawiać i żeby umiał też śpiewać bluesa, ba ja lubię bluesa, jak tata." I taki oto jest muzykalny bernardyn według wyobrażenia mojego synka.


                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Rozmowa z moim synkiem przedszkolakiem – prawie 4-letnim Kubusiem.
                  Ja: Synku powiedz mi czy lubisz zwierzaki.
                  Kuba: Pewnie że lubię.
                  Ja: A jakie najbardziej.
                  Kuba: Pieski i kotki.
                  Ja: A znasz może jakieś rasy psów.
                  Kuba: Jamniki, pudelki i podwórkowe pieski.
                  Ja: A wiesz że są jeszcze takie pieski które nazywają się bernardyny.
                  Kuba: Nie wiedziałem. A jak wyglądają?
                  Ja: A jak myślisz ja wg Ciebie powinien wyglądać i zachowywać się bernardyn.
                  Kuba: Myślę, że są miłe, uwielbiają zabawy z innymi dziećmi i mają pokręcone włoski.
                  Ja: A skąd Ci to przyszło do głowy.
                  Kuba: Bo w przedszkolu jest taki chłopiec Bernard i jest takim fajnym kolegą, bawi się z maluchami i ma kręcone loki na głowie.
                  Ja: (śmiech)
                  Wyobraźnia mojego synka jest niesamowita. Okazało się, że faktycznie w przedszkolu jest chłopiec o imieniu Bernard i to o nim mówił Kuba. A co do piesków bernardynów to pokazałam synkowi zdjęcie z naszego pobytu w Karpaczu sprzed dwóch lat, na którym był taki właśnie piesek bernardyn i Kuba nie rozstaje się teraz z tym zdjęciem. Powiem więcej – dzisiaj poszedł z nim do przedszkola.

                  Skomentuj


                    #39
                    moja córcia ma rok i wcale nie musi sobie wyobrażać bernardyna, bo z jednym jest za pan brat od dawna... to Kodeks - pies moich rodziców i jej największy przyjaciel, którego może tarmosić, przytulać, głaskać a zdarzyło się nawet że na nim usnęła. Gdy mówię jej że jedziemy do babci zaraz zaczyna się cieszyć, że jedzie do "hau hau" i wystawiać języczek naśladując Kodeksa Na pewno byłaby szczęśliwa mając swojego pluszowego Kodeksa w pokoiku

                    Skomentuj


                      #40
                      Jaki jest Bernardyn?
                      -On cały jest kudłaty,
                      -i do tego jest łaciaty,
                      -on jest super cały.
                      -Gdy jesteś w potrzebie,
                      uratuje Ciebie,
                      -A dzieci takie jak Ja
                      -kocha i nosi na grzbiecie.
                      Attached Files
                      Last edited by smerfetka; 13-02-2009, 09:22.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        wymarzony piesek bernardyn dla mojej coreczki powinien miec duze oczka ,mokry nosek, powinien byc kudlaty i jak najbardziej zblizony do orginalupowinien byc miekki i najlepiej jakby mial gumowe np.pazurki u łapek

                        Skomentuj


                          #42
                          Mój synek (2 latka i prawie 8 miesięcy) odpowiedział mi tak:
                          Ja: - "Patryczku jak wygląda pies bernardyn? (nasz sąsiad ma bernardyna)
                          Patryk: - "Bernadryn ma na pewno takie miłe głaskanie, no wiesz takie włoski na uszach i ogonie"
                          Ja - "A chodzi ci o sierść ???"
                          Patryk: - "Sierściuchy są z nich straszne i takie skudlone."
                          Ja: - "Skudlone???"
                          Patryk: - "Skudłacone od samych uszków i cieplutkie takie są"
                          Ja: - "A jaki mają kolor te pieski?"
                          Patryk: - "One nie maja koloru mamo! One są takie pieskie jak małe cielaki"

                          Skomentuj


                            #43
                            Pies bernardyn w wyobraźni mojej córeczki to brązowo-białe psisko z czarnym noskiem - oczywiście jest chłopcem (chodzi o płeć:-)). Musowo musi być włochaty i milusi, taki w sam raz do przytulania. Jest przyjazny dla ludzi, mądry i przede wszystkim bardzo zdrowy. Ma dobrą opiekunkę i się jej słucha. Lubi zajadać sobie smaczne kości.

                            Skomentuj


                              #44
                              Nasza Oli ma niespełna 11 miechów i miała ta przyjemność widzieć i poznać psa ”Berni”, rasy bernardyn (zwierzak siostry), na pewno wzbudził w niej wielki respekt, ale ku naszemu zdziwieniu nie rozpłakała się, wręcz przeciwnie powitała go piskiem i swoim gruchaniem – gagaga, dadadada, babababa. Zastanawialiśmy się jak ona go sobie może wyobrażać. Z pewnością był ogromny, pluszowy, mięciutki, milutki. Żałowaliśmy wówczas bardzo że nie przywieźliśmy ze sobą aparatu aby uwiecznić tę chwile kiedy to Oliwka leżała przy „Bernim”.

                              Skomentuj


                                #45
                                Bernardyn w naszej wyobrazni :
                                to piesek duży i włochaty
                                ma czarne ,błyszczące oczy
                                i jest bardzo kudłaty
                                Ma smieszne ,wielkie uszy
                                grubiutkie ,silne łapy.
                                Wciąż leci mu ślina,
                                lecz to nie jego wina.
                                Jest bardzo mądry i odważny,
                                człowiek w opałach jest zawsze dla niego ważny.
                                Pomagać ludziom próbuje,
                                często życie rannym ratuje.
                                To piesek kochany -dla taty i mamy,
                                jest miękki i miły -żeby dzieci o nim śniły.
                                Mam 8 latek i braciszka malutkiego,
                                bardzo pragniemy mieć psiaka pluszowego

                                Sylwia i Damianek
                                Sylwia 9 latek
                                Damianek 17 m-cy


                                02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X