Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa”

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

    Zabawki te były moją codziennością, towarzyszyły mi na spacerach, do snu, w trakcie zabawy. To one nie pozwalały się nudzić, ocierły łzy i trwały przy mnie. Najlepsi przyjaciele, zabawki z "duszą", sprawiające że dla mnie codzienność była pelna życia, aktywna, pełna werwy i budująca moją świadomość i spełniająca marzenia. To dzięki nim nauczyłem się szanować rzeczy i kochać bezinteresowanie.

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

      Każdy ma jakiegoś misia, czy innego przytulaska. Kiedy byłam mała posiadałam misia- koalę. To właśnie on towarzyszył mi przez całe dzieciństwo. Dostałam go od chrzestnego w dniu urodzin, czyli mamy tyle samo lat. Razem poznawaliśmy świat, a gdy było źle miś przytulał mnie. Niestety misie żyją krócej niż dzieci i mój odpoczywa schowany w pudełku na strychu. Wiem, że czuwa on nade mną - tak to w zwyczaju mają misie. Mój pierwszy przyjaciel - Misiu Koala od narodzin i na całe życie.

      Skomentuj


        #93
        Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

        Równo 30 lat temu, jako mała dziewczynka, otrzymałam misia w prezencie urodzinowym. Właściwie to była małpka, bo chociaż o twarzy misia, to jednak miała długi ogon. Była ogromna, czyli niewiele mniejsza niż ja wtedy. W drobną krateczkę, z dużymi guzikowymi oczami, w zielonym krawacie. I z okazji 30tych urodzin chcę jej bardzo podziękować. Za to, że zawsze była przy mnie, gdy było mi smutno oraz za to, że dzięki niej tak wiele się nauczyłam.
        1. Wożąc Ciebie w wózku, zaczepiła mnie pewna pani i powiedziała, że mam bardzo brzydką lalkę i zapytała czy nie mam ładniejszej.
        Nauczyłaś mnie, że wygląd nie ma żadnego znaczenia, jeśli kogoś bardzo się kocha.
        2. Jeździłaś ze mną nawet pociągiem do dziadków, gdy miałam u nich nocować bez rodziców. Pachniałaś domem, więc czułam się bezpieczna.
        Nauczyłaś mnie, że jeśli ma się obok kogoś bliskiego, to nic nie jest straszne.
        3. Nikomu nie pozwalałam przenosić Ciebie za ucho. Przecież "Ciebie to bolało".
        Nauczyłaś mnie, że jak się kogoś kocha, to trzeba się o niego troszczyć.
        Dziękuję
        Ostatnio dałaś mi kolejną lekcję. Marzyłam, że będziesz też ukochaną zabawką mojej córeczki. Lecz ona tylko przytuliła Cię i wzięła do zabawy, jak jedną z wielu zabawek.
        Nauczyłaś mnie, że każdy ma prawo do swojej miłości.

        Skomentuj


          #94
          Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

          "Być kobietą, być kobietą marzyć ciągle będąc dzieckiem...'
          Uwielbiałam jako dziecko szyć sobie sukienki, tworzyć niesamowite make-upy na twarzy (oczywiście mazidełkami dla dzieci) i marzyć o tym, że jestem aktorką na wielkiej scenie. Czy zostało mi coś z tych zabawek do dziś? Oh tak! Pełna szafa kosmetyków w łazience i mnóstwo kreacji na wieszakach w garderobie. Aktorką na wielkiej scenie wprawdzie nie zostałam... ale bawię się z moim dzieckiem w odgrywanie różnych ról - taki nasz domowy teatrzyk. Kochałam też gotować ... i gotuję dalej! Jak widać dziecięce zabawy kiełkują na przyszłość.


          [IMG][/IMG]

          Skomentuj


            #95
            Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

            Ukochana zabawka z dzieciństwa? Odpowiedź jest tylko jedna - brązowy miś o cudownych czarnych oczkach. Oczkach, które potrafiły wysłuchać nie tylko wielu cudownych przygód, ale też wielu trosk i smutków. To miś, który był ze mną i na dobre i na złe. Towarzyszył mi w najważniejszych chwilach mojego dziecięcego życia. Pierwszy dzień w przedszkolu, pierwszy raz w kinie, czy pierwsza noc u babci. Jego małe, ciepłe, puchate ramiona tuliły mnie do snu każdej nocy. Ocierały łzy i biły brawo, gdy coś mi się udało. Brązowy miś i jego czarne oczka były powiernikiem wielu sekretów i tajemnic. Wierny przyjaciel, nieustraszony obrońca i długoletni kompan we wszelkich chorobach. Brązowy miś zawsze był przy mnie, był moim pierwszym przyjacielem. Opiekowałam się nim jak własnym dzieckiem. A, gdy już dorosłam miś przestał być tak atrakcyjnym towarzyszem. Do czasu, aż przygotowywałam wyprawkę dla swojej córki. Moje myśli od razu powędrowały na strych do brązowego misia o cudownych czarnych oczkach. Wyprany czekał na narodziny Marysi. A teraz to właśnie jej dzielnie towarzyszy każdego dnia. Jest jej ulubionym misiem, chociaż córka ma ich na prawdę od groma. To właśnie mój brązowy miś codziennie towarzyszy jej w drodze do żłobka. To mój brązowy miś kładzie ją do snu, a rano wspólnie jedzą śniadanie. Ten mój miś z mojego dzieciństwa, dziś jest częścią dzieciństwa mojej córki. Brązowy miś – niezniszczalny, bezcenny i ponadczasowy.

            Skomentuj


              #96
              Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

              Moja ukochana zabawka z dzieciństwa to lalka, ale nie taka zwykła i klasyczna Barbi, którą miał każdy. Nie taka piękna, plastikowa z wymalowaną buzią. Pamiętam moją ukochaną szmacianą lakę w czerwonej sukience i z "warkoczykowatymi" włosami. Była plus size, trochę vintage, ale miała dusze, taką prawdziwą - lakową. Uwielbiałam ją, nosiła ja wszędzie, gotowałam jej, woziłam w wózku, lulałam na rękach, układałam do snu. Największym hitem było dla mnie jednak, gdy mama dokupiła mi do niej maszynę do szycia dla dzieci, odtąd nie rozstawałyśmy się wcale, ciągle jej szyłam, doszywała, przerabiałam ubrania, naszywałam naszywki (tak wtedy modne), rwałam dziury dla ozdoby, potem cerowałam. Ależ było z tym zabawy i co najważniejsze - lalka nigdy się nie psuła, nie odpadały jej rączki i nóżki. Była tez mięciutka i idealna do przytulania. Na szczęście teraz tez robią podobne lale - takie jak moja Agatka z dzieciństwa - mam zamiar kupić córce na prezent, niech nada jej imię i mam nadzieję, że zostanie jej najlepszą przyjaciółką na długie lata, jak Agatka moja - to zabawka ponadczasowa - uczy opiekuńczości, tolerancji, empatii, zaangażowania, obowiązkowości. Takie zwykłe zabawki, które zostają z nami na lata cieszą najbardziej

              Skomentuj


                #97
                Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

                Moja ukochana z dzieciństwa zabawka, to miś pluszowy, który wcale nie był ze sklepu czy też nowy. W wielkim lesie zgubił się pewnego dnia i tak się zaczyna historia naszych przygód ta. Gdy na grzyby z rodziną się wybrałam, wtedy ubrudzonego, zakurzonego go ujrzałam. Do naszego mieszkania biedactwo zabrałam, dom nowy, pełen miłości mu dałam. To miłość od pierwszego spojrzenia była, mama mu szyję podartą ładnie z szyła. Zawiązałam misowi kokardę niebieską do ozdoby, wyprałam i już pluszak wyglądał jak nowy. Kokardek-tak go czule nazwałam, poduszeczkę mu swoją też oddałam. Dostał nawet swój kocyk, by ciepło mu było i lepsze w moim łóżeczku sny śniło. Ja, pięciolatka wszędzie go ze sobą zabierała, moc ciekawych przygód z nim miałam. Oj przeszedł ze mną wiele, ale na zawsze byliśmy jak najlepsi przyjaciele. Pocieszał gdy było mi smutno, wspierał zawsze gdy było mi trudno, ocierał łezki kiedy tylko płakałam i do niego zawsze co noc się przytulałam. Pamiętam do dziś jaki był mięciutki i jak przy nim odlatywały wszelkie dziecięce smutki. Służył jako przytulanka, ale zakładałam mu też niemowlęce ubranka. I w wózeczku woziłam, mleczkiem karmiłam, w zabawię mamą dla niego byłam. Był też pacjentem i uczniem w szkole, literek go uczyłam, czasem też w wannie go porządnie myłam. I z braku Kena robił też za Barbie małżonka, z nim urzeczywistniała się każda moja mrzonka. Ciężkie chwile grozy też ze mną miał Kokardek mój, gdy raz położyłam go na stół i brzuszek nożyczkami rozprułam, bo chęć schowania w nim pieniędzy poczułam.Wzorowałam się na filmie, gdzie w zabawce ukryto skarb, ale czy mój pomysł był misowej rany wart? Potem sie przestraszyłam, że Kokardkowi krzywdę zrobiłam, przerażona i zapłakana bardzo byłam. Na szczęście mama przyszła misia uratować, dziurę udało się ładnie prawie zamaskować. Potem długo Kokardka przytulałam i przepraszałam, wielkie wyrzuty sumienia miałam. Misiowi jeszcze plasterek starannie nakleiłam i już nigdy więcej operacji na nim nie robiłam. Misio nawet ze mną na studia pojechał i kawałek świata nie raz zjechał. Ale raz pewnego go z pociągu zabrać zapomniałam, sama do domu bez niego pojechałam. Choć szukałam, pytałam, już nie odzyskałam Kokardka mego, wierzyłam, że znalazł przyjaciela nowego swego. Takie to kompana w dzieciństwie miałam! Skarby świata bym za niego dałam!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

                  Z dzieciństwa pamiętam najlepiej dużą lalkę, które wtedy była prawie w naszym wzroście. Byłam po prostu wniebowzięta a szczególnie, że mama szyła nam do nich ubranka Dostałam ją wtedy pod choinkę czego zupełnie się nie spodziewałam, ponieważ nie powodziło nam się zbyt dobrze. Teraz dopiero wiemy, że rodzice musieli pożyczać pieniądze aby spełnić skryte marzenia córeczki Do dzisiaj za każdym razem jak sobie wspólnie gadamy o dzieciństwie to dziękuję im za ten prezent Tym bardziej jest dla mnie bardzo wartościowa,gdyż wiem ile wyrzeczeń kosztowała moich rodziców,ile razy mama zawaliła noc szyjąc mi dla niej kreacje,które sobie wymarzyłam,ile musiała się nakombinować by zdobyć materiał na te ubranka,ile razy ukuła sobie palce igłą...i to wszystko dla mnie Przez długie lata, gdy się nimi bawiłam, pozostawała w stanie idealnym. Wiązałam jej włosy w warkocz, żeby się nie poplątały, czyściłam je, układałam ubranka.Powróciły wspomnienia
                  i chwile magiczne,bajki od mamy na dobranoc i buziaki,wspaniałe dzieciństwo Lala jest czyściutka,schowana w pudełku wraz z ubrankami,czeka na moją małą córeczkę,która jestem przekonana pokocha ją tak jak ja Postanowiłam kupić antyczny kufer i tam odłożyliśmy pierwsze śpioszki, sukienkę do chrztu, pierwszego misia, pierwszy smoczek, pierwsze buciki gdzie dziecko stanęło na własnych nóżkach, rysunek ze szkoły, i tak z każdego roku życia dziecka zostawiamy tylko wszystko co pierwsze. A ta lala będzie dla niej pierwszą i jestem pewna,że przejdzie jeszcze na następne pokolenia

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

                    Dzieciństwa Mego wspomnienia są trwałe,🚼
                    Rodzice stawiali na zabawki drewniane. 👪
                    Entliczek pentliczek drewniany stoliczek,🍴
                    Wierzga dookoła drewniany 'koniczek'!🐎
                    Na instrumentach drewnianych Mama i Tata grali
                    I nas tą grą zafascynowali🎶
                    A potem Nam takie instrumenty podarowali🎸
                    No ale były one oczywiście zabawkami!🎎
                    Autka i klocki drewniane na podłodze królowały🚂

                    Zamki i mosty z siostrą budowaliśmy.🌉🏰
                    A potem z tych pięknych zabawek wyrośliśmy💄
                    Bardzo żałowaliśmy, ale na strych wynieśliśmy... ;(
                    A teraz dla swoich kochanych dzieciątek,🚼
                    Wydajemy na drewniane zabawki majątek....💰
                    Kochamy tą precyzję, piękne wykonanie i zapach💗
                    A jakość i ich żywotność zaskakują Nas po latach!😱

                    Małe czy duże? Stojące czy jeżdżące?🔍
                    Auta, zegary, figurki i instrumenty grające!⌚🚜

                    Drewniane zabawki na Drewniane zabawki na pierwszym miejscu w domu Naszym stoją,🏠
                    Urzekają Nas od zawsze, bo każda ma dusze swoją!🎆🌌
                    Serca w nie włożone, dokładność i unikatowe wzory💗💗💗
                    Zrobione są w dużych pokładach pokory...😑
                    Element oczy cieszące z pewnością stanowią i nigdy ich nie zamienimy na zabawkę plastikową

                    Skomentuj


                      Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

                      W dzieciństwie miałam kilka ulubionych zabawek. Były to lalki, które oczywiście mam do dzisiaj. Jedna z nich to bobas 60cm (z opowiadań mamy wiem, że w nocy stała w kolejce, żeby kupić tę lalkę). Następna z nich to lalka Barbie, którą mama z ciocią kupiły w tak zwanym Pewexie. Mieć wtedy prawdziwą Barbie to było coś!. A trzecia, która jest również ze mną do dziś, to lalka Chabel. Wygrałam ją w konkursie za zbieranie naklejek z gum Chabel. Teraz lalkami bawią się moje dwie córeczki, a za kilka miesięcy dołączy do zabawy trzecia córeczka (na razie jest jeszcze za malutka). Miło patrzeć jak bawią się moimi lalkami. Znają historie każdej z nich. Wieżę, że przetrwają one dla ich dzieci, które również usłyszą opowieść o tym skąd się wzięły, jak się nazywają. Do dziś również moja mama ma swoją pierwszą lalkę, którą moje córki bawią się u babci. Są to Bardzo fajne pamiątki i wspomnienia.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

                        [IMG][/IMG]

                        Skomentuj


                          Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów drewnianych zabawek od Lidla. Konkurs „Zabawki dzieciństwa

                          Kochani, wybór 3 tekstów z tego ogromu cudownych i wzruszających wspomnień był niezwykle trudny. Niemniej jednak udało nam się wyłonić zwycięzców:

                          1. miejsce - edka767
                          2. miejsce - tataleona
                          3. miejsce - malgorzatka2211

                          Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
                          A wszystkich zapraszamy również do naszych innych konkursów na babyonline.pl
                          pozdrawiamy,
                          Redakcja MamoToJa.pl

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X