Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

    Kiedy na dworze zimno i plucha najlepiej sprawdza się u nas tak zwany w naszych kątach recykling zabawowy.
    Jest to nic innego jak kreatywne wykorzystywanie pustych butelek,kartonów,wstążek,gazet itp...
    Nadajemy im nowe życie, oblicza i twarze.
    Tworzymy innowacyjne projekty i nowatorskie zabawki.Bawimy się przy tym niestandardowo i bajecznie.Robimy lalki,domy z kartonów,choinki,ciekawe rysunki i wiele innych pionierskich różności.U nas nie ma nie możliwego!!!

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

      Czy deszcz pada, czy słonko świeci,

      nie nudzą się w domu moje dzieci.

      Gdy ładna jest pogoda,

      to siedzieć w domku szkoda.

      Ruszamy na spacer po dary jesieni,

      do parku, który kolorami się mieni.

      Zbieramy tam żołędzie, kasztany, liście

      i ludki tworzymy z nich oczywiście.

      A gdy za oknem pogoda się psuje,

      to na zabawę w domu pomysłów nie brakuje.

      Czytamy książeczki i gramy w gry planszowe.

      Malujemy farbami obrazki kolorowe.

      Tworzymy ze wszystkiego coś kreatywnego.

      Z kartoników, rolek, spinaczy butelek...

      Pomysłów kreatywnych mamy wiele.

      Wspólnie robimy sałatki, ciasteczka pieczemy,

      potem ze smakiem je pałaszujemy.

      Układamy puzzle, z plasteliny lepimy.

      Z klocków budowle różne tworzymy.

      Bawimy się w teatrzyk cieni wieczorami,

      Urządzamy sobie bitwę poduszkami,

      a kiedy jesteśmy zmęczeni troszeczkę,

      to kładziemy się i w TV oglądamy bajeczkę.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

        Jesień to pora roku kiedy przez większość czasu za oknem pada deszcz i pogda nie zachęca do wychodzenia. Jak mówią słowa piosenki "w czasie deszczu dzieci się nudzą" i to niezależnie od wieku. Staram się aby mój 1.5 roczny synek nie miał czasu na nudę i wymyślam mu różne zabawy, które nie tylko będą bawić ale także rozwijać i uczyć. Odkryłam ostatnio że malowanie dłońmi i stopami po dużych kartnach to jest nasza pasja. Przygotowania należy poczynić ciut wcześniej, czyli zabezpieczyć podłogę , rozłożyć karton i ubrać Malucha w ubranko, które można zniszczyć bo ewentualnie się nie dopierze i zaczynamy tworzenie naszych bazgrołków. Odbijamy dłonie, robimy kropki paluszkami, fale rączkami, maluje stopki SYnka i chodzi po kartonie odwracając się i sprawdzając czy zostawia ślady. Śmiechu przy tym jest ogrom. Po skończonej zabawie Syn do wanny, folia do kosza a karton do wyschnięcia bo to nasze arcydzieło :-) Inna zabawa która zajmuje nas w deszczowe dni jest gotowanie. Mój Syn jest w takim okresie swojego życia że papuguje większość czynności które widzi u nas - Rodziców na co dzień. Wie doskonale że obiad mama gotuje w garnkach i miesza łyżką a potem nakłada na talerze i ten schemat bezbłędnie powtarza. Wyjmujemy z szafki garnki, łyzki drewniane i plastikowe miseczki i zaczynamy wielkie gotowanie. Mieszamy, przelewamy, próbujemy, stukamy, pukamy w garnki, potem na miseczke przekładamy i syn łyzką karmi wszstkich domowników przygotowanym przez siebie niewidocznym jedzeniem. Nie zapomina też o swoim misiu :-) Poza tym super zabawą dla nas jest sortowanie i liczenie. Mamy uzbierany worek kasztanów i robimy z nimi różne rzeczy :-) Rozkładamy na kupki, wrzucamy do małych kubeczków albo miseczek, przekładam do koszyka i głośno przy tym liczę a syn czasami pwtarza po mnie po swojemu (jeden, dwa, trzy...). Bardzo fajnie tez do tej zabawy sprawdzają się nam klipsy do zamykania torebek z żywnością albo zakrętki z plastikowych butelek. I mój czarny koń - gitara. Mam to szczęscie że umiem na niej grać i kiedy wyjmuję ją z szafy Syn już się śmieje w głos bo uwielbia kiedy gram i sam też swoimi malutkimi rączkami szarpie struny. Gramy, śpiewamy, Synek podskakuje lub maszeruje do muzyki jak umie najlepiej i bawimy się oboje wyśmienicie. Tymi zabawami odganiamy ciemne, deszczowe chmury, spędzamy ze soba cudowny czas i uczymy się nawzajem siebie. Bo przecież o to chodzi tak na prawdę w zabawach z dziecmi :-)

        Skomentuj


          #19
          Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

          Gdy moje dziecko się nudzi to do akcji musi wkroczyć mama z głową pełną pomysłów. Wpadam do dzieciaków, rozglądam się po pokoju i zastanawiam nad tym, które zabawki już dawno nie były wyciągane z pudła, półki, szafy itp. Gdy mój wzrok padnie na tę właściwą, w głowie rodzi się wizja super zabawy. Wyciągam dany przedmiot czy zestaw zabawek. Czasem widzę niezadowolenie w oczach córeczek. Ale za chwilę rozpoczynam nową, ciekawą zabawę z wykorzystaniem zapomnianych gadżetów. Po kilku minutach dziewczynki zaczynają same rozkręcać zabawę, dodają coś od siebie. A mama, która spełniła swoja misję, powoli wycofuje się. Wracam do swoich zajęć, a córki jeszcze długo mają zajęcie. Czasem zerkam na swoje dzieci i przyglądam się ich zabawie. Z racji tego, że są jeszcze małe (4 i 2,5 roku) zdarza się, że każda zajmuje się swoją zabawą. Gdy widzę jak same potrafią się zająć swoimi zabawkami jestem taka dumna. Jednocześnie mam ochotę rzucić wszystkie zajęcia i dołączyć do córeczek. Jest mi troszkę przykro, że im nie poświęcam całej swojej uwagi. A one tak bardzo lubią gdy mama czy ktoś dorosły się z nimi bawi, wymyśla coś interesującego i wciągającego. Bywa też tak, że gdy mam wolną chwilę, z miłą chęcią poświęcam ją córeczkom. Ale wówczas w ruch idą puzzle, gry planszowe i czytanie książeczek albo rysowanie i tworzenie różnych prac plastycznych. Jednocześnie wspominając swoje dzieciństwo i patrząc na pokój córeczek pełen zabawek niczym świetny sklep z zabawkami wydaje mi się, że dzieci nie powinny się wcale nudzić.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

            Nuda chyba nie wiemy co to jest. Lubimy śpiew, czytanie nasze bobomiganie ale najlepsze są zabawki edukacyjne, to ważne i dobrze przemyślane pomoce.
            Jedną z ulubionych zabawek jest pianinko fisher Price uderzanie i kopanie sprawia Natalce dużo radości natomiast ja nagradzam uderzenia klaskaniem więc radość słychać w całym domu. Bawimy się puszczając po podłodze zabawki . Chociaż najlepsza nasza wspólna zabawa to gaworzenie i szczebiotanie takie nasze pierwsze rozmowy. Nasza Wspólna radość wspólna zabawa

            Skomentuj


              #21
              Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

              Gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia na dwór, włączamy z córką (1,2 roku) dziecięce piosenki i zaczynamy tańczyć! Jest to nasza rozgrzewka do wspólnej zabawy! A później sprawdzają się książeczki, i te do czytania i te do oglądania, klocki, laleczki i co tam jeszcze przyjdzie nam do głowy. Ostatnio furorę robią rolki od papieru, które spełniają funkcję trąbki. Trututututu!

              Skomentuj


                #22
                Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                Jestem mamą wyjątkowych dzieciaków- 20 miesięcznej Zuzanny i 8-letniego Dawida. Dlaczego wyjątkowych? Moje dzieciaki potrafią nudzić się nawet w pogodę o niepogodzie już nie wspomnę.
                A wiadomo,jeśli dzieci się nudzą -nie jest dobrze
                Muszę być więc wyspą pomysłów i zabaw bo inaczej przez mój dom przechodzi huragan i orkan w jednym.
                O ile córka potrafi zająć się sobą przez chwilę o tyle syn ma już z tym problem.
                Różnica wiekowa jest spora między nimi ,więc muszę wymyślać takie atrakcje aby zaciekawić oboje.
                Chętnie spędzają ze mną czas w kuchni - wspólne robienie ciasteczek czy lepienie zwykłych pierogów jest nie lada frajdą,wprawdzie sprzątania dużo więcej ale...naprawdę czas z dziećmi bezcenny.
                Porządki "szafowe" - i córka i syn uwielbiają się przebierać ,ubierać,przymierzać - to za małe to oddamy innym dzieciom,to za duże itd.
                Porządkowanie szafek kuchennych - liczenie słoiczków z przyprawami i zabawy w poznawanie smaków przypraw,poznawanie produktów - to chyba moje ulubione.
                Tak wiem, to nietypowe ,ale myślę ,że kreatywne i inspirujące. A przede wszystkim dzieciaki to lubią więc ,co tu dużo pisać.
                ps. Książki też czytamy i układamy klocki,czy bawimy się w chowanego

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                  Może nie jest u nas za czysto, może nie jest za pięknie ,może nie mamy zawsze super trzydaniowego obiadku,ale moje dziecko na nudę narzekać nie może. Nasza ulubiona zabawa to „ tworzenie samodzielnie zabaw”. Wymyślamy,kombinujemy, nic nie kupujemy,używamy tylko niepotrzebnych domowych przedmiotów. Wystarczy odrobinka wyobraźni dzieci, pomysłowość mamy i siła taty i każdą zabawę wcielamy w życie. Tak więc mamy lalki zrobione z butelek, szachownicę z nakrętęk od słoików, samochód z kartonu po lodówce i kartonowy basen wypełniony klockami-zrobionymi z kartonów. Wcale nie kupujemy zabawek, wolimy farby Kretki i kartony spod biedronki(za darmo dają). I tworzymy cuuuuda.Moje dziecko ma każda zabawkę która sobie wymarzy! Tylko w naszej wersji domowej.A najbardziej mnie cieszy jak córka się przy tym rozwija! Jak sama myśli,kombinuje , dodaje coś od siebie-to nie magia to kreatywność! Polecam każdemu! A ile w portfelu zostaje,jest tylko jedna wada…gdzie to wszystko składować.Może chce ktos?

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                    Nasz sposób na nudę?
                    Mamy ich wiele
                    przedstawię więc wam je moi przyjaciele!

                    Mój Maluszek ma 15 miesięcy,
                    uwielbia rysować kredkami,
                    malować zafarbowanymi łapkami.
                    Potem te jego dzieła ozdabiamy,
                    w ramkę drewnianą oprawiamy i
                    na ścianie w jego pokoju wieszamy.
                    A potem gdy przychodzi kolejna nuda
                    oglądamy te cuda i do auta zabieramy,
                    na aukcje charytatywne wystawiamy.
                    Niech inni mają radość z twórczości malucha
                    A na naszych twarzach radość od ucha do ucha.
                    Mój maluszek uważnie słucha
                    i tworzy kolejne arcydzieła
                    No to po raz kolejny - do dzieła!
                    Ponieważ mama jest początkującym fotografem
                    robi różne zdjęcia, czasem wyjdą dobre
                    dziwnym trafem. Maluch wie już o co chodzi,
                    bo gdy zdjęcia te piękne wywołuję
                    na matowym papierze w największym wymiarze
                    to potem mamy z nich, nie, nie domowe pejzaże
                    ale Puzzle Tniemy na kawałki i układamy
                    potem sklejamy i znów na ścianie wieszamy
                    Jeszcze mamy jedną zabawę- układamy z klocków
                    obiadową potrawę - maluch kolory i kształty dopasowuje
                    a potem mama to samo gotuje

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                      Gdy na dworze jest brzydka pogoda, co niestety zdarza się coraz częściej, razem z Martynką bawimy się w gotowanie. Mała ma "wyspę skarbów" która jest szafka z przyborami kuchennymi typu sitko, chochla, cedzak itp. Wyciąga wszystko podekscytowana, ja z kolei przygotowuję garnki lub mikser w zależności od tego co zamierzamy upichcić. I zaczynamy gotowanie. Mała to uwielbia, a przy okazji zawsze powstaje pyszny obiad, deser lub przekąska. Tym sposobem w bardzo wesołej atmosferze mija nam sporo czasu i zapominamy o brzydkiej pogodzie za oknem

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                        Ja to najczęściej w wietrzną i zimną pogodę taką jak mamy teraz za oknem i nie możemy wyjść z domu proponuje dzieciom taką zabawę jak zgadywanie haseł oraz pokarz gdzie co ukryte.

                        Z tymi hasłami chodzi o to że pokazuję dzieciom pewną zgadywankę w którę muszą odgadnąć co to jest i pokazać .

                        a w drugiej zabawie chodzi o to że pewne przedmioty układam na pułkach potem dzieci musza zapamiętać gdzie co leży i jedną z rzeczy chowam i po pewnym czasie muszą odgadnąć gdzie ona jest i w jakim miejscu stała.

                        Zabawa bardzo podoba się moim dzieciom i przy niej czas szybko ucieka w ten sposób dzieci się nie nudzą a wręcz przeciwnie fajnie się przy tym bawią.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                          W deszczowe dni często sięgamy po książki, ponieważ dzieci nie lubią się nudzić. Moja 3,5-letnia Ola i 2,5-letni Bartek są na etapie intensywnego rozwoju, codziennie poznają nowe wyrazy, nowe zdania i nowe rzeczy. Książki wspólnie oglądane i czytane bardzo im w tym pomagają. Moje maluchy uwielbiają słuchać, gdy się do nich mówi. Gdy pada deszcz potrafimy tak przesiedzieć prawie cały dzień. Najchętniej wybieramy lektury tematyczne np. o zwierzętach, pojazdach lub przedmiotach nas otaczających. Uważam, że książki to rewelacyjny wynalazek, który powinien zawsze dzieciom i nie tylko towarzyszyć na co dzień.


                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                            Gdy pogoda nie rozpieszcza..
                            Mama po domu nerwowo się przemieszcza...
                            Myśli.. Szuka Zastanawia..
                            Tak!!! To będzie super zabawa!!!

                            Potrzebne będą Nam słupki dwa,
                            na których rozciągnę folię spożywczą RAZ DWA!
                            Jak nie masz na słupki pomysłu,
                            Krzesła się nadadzą według mojego zamysłu!

                            Folię spożywczą rozciągamy jak siatkę na boisku tyle, że wielokrotnie...
                            Dziecko już patrzy na mnie markotnie
                            Gdy mamy taką folię na krzesłach rozciągniętą już,
                            Farby, pędzle, gąbki i wodę przynoszę tuż tuż.

                            Widzę uśmiech na twarzy mojego małego smyka!
                            Na mamy guzdranie oko przymyka
                            Malujemy, słońce, ptaki, obłoki..
                            Niczym na witrażach przepiękne widoki!

                            Jak się nie podoba, od nowa, ZMYWAMY!
                            Na prawdę świetną frajdę z tego mamy!
                            Na nudę z Ola polecamy,
                            My się pogodzie brzydkiej nie damy !!!

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                              Moja córcia która ma dwa latka jest bardzo żywiołową dziewczynką. Lubi wesołe zabawy min zabawy w berka, gilgotki. Gdy mama "wymięka" tzn. nie mam siły na żywiołowe zabawy siadamy przy stoliczku zakupionym ostatnio specjalnie dla córci, wykładamy książeczki i próbujemy malować. Różnie to wychodzi, bo dziwnym trafem rączka córci wychodzi bardziej na stoliczek niż na książeczkę ale nie nudzimy się w zimne i deszczowe dni.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                                Mój maluszek bardzo wcześnie wstaje.
                                Energia go rozpiera, każdy sąsiad wie o tym doskonale.
                                Gdy zaspana do kuchni śniadanie idę zrobić,
                                on już z łóżeczka zaczyna wychodzić.
                                Na podłodze często ląduje,
                                jednak czasu nie marnuje.
                                Całkiem sprawnie czworakuje,
                                bardzo wszystkich to raduje.
                                Dzień bez figli to dzień stracony,
                                więc, żeby nasz smyk był zadowolony
                                na podłodze razem siadamy
                                i różne zabawy wymyślamy.
                                Klocki układać lubimy,
                                wtedy się nie nudzimy.
                                Kreatywne budowle powstają
                                i dziecku ogromną radość dają.
                                Mój smyk książki czyta całkiem znakomicie.
                                Nie ma znaczenia, że tylko obrazkowe
                                mądrą minę robi i wygląda jakby przygodowe.
                                Czasami również piosenki śpiewamy
                                i na dziwnych instrumentach sobie gramy.
                                Kuchenne garnki i plastikowe butelki,
                                mają dla nas urok wielki.
                                Różne Ciekawe dźwięki wydają
                                i nas ogromnie zachwycają.
                                Gdy na dworze zła pogoda,
                                żeby maluszka energię rozładować
                                koce i poduszki bierzemy
                                i tor przeszkód budujemy.
                                Wspólna zabawa wiele radości nam daje
                                i uśmiech na twarzy dłużej zostaje

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X