Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zakończony: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

    Weź udział w naszym konkursie „Sposoby na nudę” – dodaj do naszego wątku konkursowego na forum kilka zdań o tym, radzicie sobie z nudą, gdy trzeba zostać w domu, bo za oknem brzydka pogoda. Do wygrania 4 Edukacyjne Stacje Szczeniaczka Pierwsze Słówka od Fisher-Price.


    „W czasie deszczu dzieci się nudzą…” – czy któryś rodzic tego nie zna? Za oknem wiatr, deszcz i zimno, a z dzieckiem trzeba wyjść na spacer, by trochę pobiegało, bo ma za dużo energii? Kiedy za oknem jest taka pogoda, że nikomu nie chce się wychylać nosa za próg, są tysiące sposobów na pokonanie nudy. Niektórzy wtedy urządzają pokaz mody z przebieraniem, inni bawią się w ciuciu-babkę, a jeszcze inni układają ogromne wieże z klocków. Napiszcie nam kilka zdań o waszych sposobach na nudę, gdy za oknem jest brzydka pogoda – wygrajcie świetne nagrody!

    Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
    Napiszcie na naszym forum (w wątku konkursowym poniżej) kilka zdań o waszych sposobach na nudę, gdy nie można z dzieckiem wyjść na dwór. Opisz, co robicie z maluchem w domu, gdy jesienny wiatr i deszcz nie pozwalają na spacery na świeżym powietrzu.

    Do wygrania 4x Edukacyjna Stacja Szczeniaczka Pierwsze Słówkazobacz nagrody w konkursie.

    Konkurs trwa od 13.11.2017 do 27.11.2017

    Zobacz też: Regulamin konkursu
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

    Kiedy pada deszcz to na dworze jest brzydko i szaro dlatego staram się żeby w domu była miła atmosfera, palę w kominku żeby w domu było cieplutko i można było biegać w krótkim rękawku i wymyślam kolorowe zabawy. Jedną z takich zabaw jest zabawa w balony, pompujemy balony kilku kolorów tak żeby w domy było barwnie a potem na wyścigi przebijamy balony danego koloru, oczywiście wygrywa ten kto przebije więcej. Druga fajna zabawa którą moja córka uwielbia to szukanie przedmiotów odciśniętych na kolorowej plastelinie, ustalamy w jakim pomieszczeniu będzie zrobiona odbitka, przystawiamy plastelinę np do chropowatej doniczki i przekazuje tą odbitkę innej osobie, jej zadaniem jest odszukanie z jakiego przedmiotu jest ten wzorek. Nuda w naszym domu nie gości nigdy.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

      Mam dwa sposoby na nudę:
      - albo robię porządek z zabawkami czyli kilka pudelek wysypuje na środek pokoju i ... w sumie mam święty spokój na dłuższą chwilę bo dzieci nagle znajdują zabawki których daaaawno nie widziały i zaczynają się bawić.
      - albo wyciągam przybory do brudzenia się czyli pastele, farby, plastelinę, jakieś brokaty, mazaki, takie produkty przy ktorych jest dużo zabawy ale i trzeba uwazac zeby nie uwalić wszystkiego dookoła.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

        Taaak, sposób na nudę mam bliźniaki a je nie tak łątwo zabawić byle czym. Obecnie najlepszym sposoben jest sposób na wanne! Wkładam je do wanny u ubraniach, wsypuje im piasek i daje foremki, moc zabawy Sposób nr 2. Robię około 2 litrów kisielu, dzieci przebieram w stroje kąpielowe, wkładam do wanny ( mata antypoślizogowa na dnie) wlewam kisiel, mazają się, jedzą bawią S.nr 3 piasek kinetyczny w wannie Ogólnie uwielbiają brudne zabawy!

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

          Podczas brzydkiej pogody można robić mnóstwo rzeczy w domu. Ja i moje dzieci siadamy wtedy malujemy farbami, gramy w gry planszowe. Czytamy książeczki, lub urządzamy sklepik i bawimy się w kasjera i klientów Czasami mamy także domek i pijemy wyśmienitą herbatkę i zajadamy wymyślone ciasto które podłączone dZieci wszystko zależy od wyobraźni moich dzieci

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

            Pogoda za oknem nie rozpieszcza i nie zachęca do spacerów. Poza tym przeziębienie nie pozwala wychodzić nam z domu. Jednak mimo choroby, dzieciaki mają jeszcze dużo energii, którą muszą gdzieś spożytkować. Dlatego na nudę w domu najlepszy jest ruch. Robimy sobie mini plac zabaw. Mamy huśtawkę, linę do wspinaczki, a materac wyciągnięty z łóżeczka jest idealny do fikołków i do skakania. Tak wybrykane dzieciaki są spokojniejsze i na pewno nie usłyszę od nich: "nudzi mi się".

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

              Gdy na dworze szaro, buro i ponuro, deszcz i wiatr nie dają za wygraną to moje dzieciaki i tak świetnie się bawią. Może jest mniej miejsca na bieganie i większe rozrabianie to i tak pomysłów mnóstwo mamy i nudzie się nie damy. Mamę i tatę oczywiście do zabawy zapraszamy no i zaczynamy: aby trochę się poruszać w ciuciu babkę się bawimy, albo w baba jaga patrzy, po tych wariacjach musimy trochę odetchnąć więc zabawę w chowanego lub kalambury czas zacząć. Gdy już opadamy z sił to różnego rodzaju gry planszowe lub puzzle rozkładamy i nasze szare komórki do zabawy zapraszamy. Można czasem troszkę dać rodzicom odpocząć i za wspaniałą zabawę podziękować i piękne laurki dla nich namalować to kredkami, mazakami albo farbami, my radości też przy tym dużo mamy, bo przecież najwspanialsza zabawa jest zawsze z rodzicami. Na zakończenie tego za oknem brzydkiego dnia jeszcze trochę w wannie się bawimy, pływamy, kuleczkami się rzucamy, farbą do ciała rybki malujemy i na sam koniec dokładnie się myjemy. Do łóżeczka się kładziemy i piękne bajki do snu czytamy do misia się przytulamy i zasypiamy.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                "Mama do bazy, mama do bazy!" - wołam do kolorowego plastikowego kubka na sznurku.
                Nagle słyszę chichot...a z kubka słychać "Tu baza, tu baza. Melduje się kapitan Zuzia i szeregowy Tymek".
                Dzieciaki siedzą w wielkiej bazie, którą ułozyliśmy z wszystkich kocy w domu. Nie obyło się też bez użycia kołdry "Mamo, musi być szczelnie".
                W bazie stacjonują armie pluszaków (to od Zuzi) oraz samochodów bojowych (to Tymka).
                Jest też na czym się położyć - wszystkie poduszki z domu znalazły swoją miejscówkę w bazie dzięki czemu dzieciaki mają miękko.
                "Baza do mamy, baza do mamy. Potrzebujemy prowiantu. Krzyczy Zuza. A Tymek tylko jej wtóruje "Baza, am am , baza am am".
                Prowiant gotowy, nadchodzę. Baza jest ciemna i ciasna. Zuza świeci mi latarką po oczach. "Ciiii". Szeregowiec Tymek uciął komara". Po cichu siadam obok Zuzy i świecąc latarką czytamy bajkę.
                Nagle...choć nie wiadomo co się dzieje słychać dziwne dźwięki. Gdzie ja jestem przecieram oczy....chyba nam się zasneło.
                Na zewwnątrz słyszę "Ziuuuuuuuuuuu, nalot, nalot" Nasza baza zostaje zaatakowana przez tatę, który właśnie wrócił z pracy ...a tu obiadu brak.
                Całe wojsko przysnęło.

                Zabawa w bazę, piratów, jaskiniowców, poszukiwaczy skarbów to najlepsze zabawy na pochmurne dni.
                Angażują dzieciaki, rozwijają wyobraźnie i wszyscy się świetnie bawimy wymyslając nowe scenki.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                  Mając dwóch synków z różnicą wiekową 4,5 lat muszę być mamą która w zabawie zwróci uwagę mniejszego dziecka , a także spełni oczekiwania starszego.

                  Gdy za oknem pogoda zła wtedy do akcji wkraczam Ja. Zabawy w które się razem bbawimy są różne, pomysłowe i uczące np.

                  1.wspólne pieczenie i ozdabianie ciasteczek , babeczek- starszy syn uczy się liczenia,(liczymy babeczki)mówimy jakich produktów używamy, ozdabiamy opisując kolory, młodszy synek bawi się miseczkami , łyżką itd.nawet czasem gra na miseczkach nasłuchując różne dzwięki.

                  2.budowle z klocków-budujemy różne rzeczy domki, pojazdy itd.To świetna zabawa , która wpływa na kreatywność, pobudza myślenie, rozwija wyobraznię, sprawność manualną, koordynację wzrokową , ucząc przy tym kolorów, klasyfikowania mniejszy-większy oraz uczy współpracy i dzielenia się z rodzeństwem.

                  3.masa solna czy modelina- jest to fajne spędzanie czasu , zabawa ta wzmacnia mięśnie dłoni , pobudza wyobraznię , oraz uspokaja moje dzieci a efekty są wspaniale.

                  4.zabawy z makaronem naszą ulubioną jest gra w łowienie rybek np.na zwykłą rurkę nabieramy muszelki.

                  5.zabawa tworzenie czegoś z niczego ( surowce wtórne)czyli kartony butelki itd.wymyślamy i tworzymy np.teraz robimy choinkę z butelki plastikowej zielonej ( nacinam i wyginam nacięte kawałki osobiście)do środka wkładamy woreczki kolorowe , na wygięte gałązki chłopcy przyklejają kuleczki z folii aluminiowej , oraz inne rzeczy które im się podobają.

                  6.gra Warzywniak- zamykamy oczy próbując jakie to warzywo lub owoc i odgadujemy nazwę.( na mniejszego synka jest to fajny sposób , żeby zjadł witaminki, a starszy z dumą odgaduje)

                  7.zabawa ciepło- zimno - szukamy przedmiotów schowanych w domu itd.

                  Wszystkie zabawy są fajne, ale najważniejsze jest to że spędzamy razem radośnie dzień a uśmiech moich dzieci jest największą nagrodą, nawet wtedy gdy jestem bardzo zmęczona.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                    Jestem mamą prawie 9 miesięcznej córki. Co prawda jeszcze nie biega, ale uwielbia spacery w wózku. Kiedy pada deszcz oswajam moją córkę z książkami - ona ogląda obrazki i przewraca strony( często też do tyłu), a ja czytam. Jesienna pora kojarzy mi się właśnie z książkami czytanymi w ciepłym domu, kiedy krople deszczu bębnią w parapet.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                      Najlepsze sposoby na jesienną nude to oczywiście wygłupy z tatusiem Wszelakiego rodzaju zabawy w podrzucania ( oczywiście nie za wysoko) samoloty, przenoszenia z boku na bok synek najbardziej uwielbia. Oczywiście jak mam nie widzi to najlepszą zabawa którą wymyśliliśmy z synem do tej pory to robienie bałaganu, a nasz synek to istny geniusz destrukcji Rozwalanie piłeczek, misiów, a także jego osobistych gazetek ( ma taką swoją półeczkę do odstresowania się ze starymi czasopismami które może ciągle rozwalać i drzeć) to frajda nie do opisania. Ale niestety kiedy mama wkracza do akcji to synek jest istnym aniołeczkiem leży w łóżeczko i słucha jak mam czyta bajki ( bo jest w tym nieoceniona), a tata sprząta ślady ( czytaj bałagan) tak dobrej wcześniejszej zabawy

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                        Jeśli na zewnątrz pogoda nie sprzyja spacerom, to bawimy się w domu. Zabawy z rodzicami to dla dziecka jeden z najlepszych sposobów na nudę. Nasze ulubione zabawy w domu to układanie klocków dzięki nim możemy z dziećmi stworzyć przeróżne budowle . Kiedy za oknem szaro ,buro i ponuro to razem lubimy coś przyrządzić do jedzenia wspólne pieczenie i gotowanie to połączenie przyjemnego z pożytecznym a dla dzieci to dobra zabawa. Zabawa, którą lubimy od pokoleń to robienie "domków" albo "baz" pod stołem. Dużo jest zabaw którymi można zająć dzieci w sezonie jesienno-zimowym, kiedy na zewnątrz deszczowo i zimno.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                          A my się deszczu nie boimy. Nawet jak pada nie straszne nam spacery. Zakładamy nasze ulubione kalosze, ciepłe kurtki przeciwdeszczowe, albo dziecięce skafandry na deszcz. Do tego koniecznie parasol w dłoń, bo kto nie lubi słuchać jak krople wybijają równy rytm. Kiedy jednak deszcz jest zbyt duży i niestety trzeba zostać w domu, wówczas biwakujemy pod namiotem z koców, robimy piknik na podłodze w salonie i rozpalamy ognisko z latarek żeby było nam cieplej. Do spania idealnie nadają się wszystkie domowe koce i poduchy, a rano znów świeci nam słońce :-)

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                            Julek ma 7 miesięcy i dla niego jak i dla mnie jest udręką siedzieć w domu , dlatego też cały czas szukamy nowych zabaw . Ostatnio uczyliśmy się grac na garnkach . Mały uderzał drewnianymi łyżkami jak zawodowiec . Innego razu malowaliśmy dłońmi i farbami oczywiście wszystko w koło było kolorowe . Mam też dwie starsze córki wiec urządzamy tańce mały jest zachwycony jak starsze siostry przed nim występują lub też śpiewają . o bym zapomniała którejś bardzo brzydkiej soboty dziewczynki wybudowały namiot i zaprosiły brata na biwak oczywiście był bardzo zachwycony . Nuda nam nie jest znana , zawsze cos sie dzieje .

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

                              W czasie deszczu moje dzieci nie nudzą się... Spędzamy ten czas razem i zawsze jest on bardzo owocny i przyjemny. Na dobry początek robimy ciastka,często są to ciastka maślane-idealne do cieplutkiego kakao. Starsze dziecko oraz młodsze uczestniczą w tym ważnym przedsięwzięciu.Maluchy wspólnymi siłami dosypują i mieszają składniki i po dokładnym wyrobieniu ciasta wykrawają swoimi foremkami różne wzory.Nawet bez użycia foremek są w stanie zrobić swoje kształty-inwencja twórcza jest tu bardzo wskazana. A ubrudzone mąką dzieci to najpiękniejszy obraz ich dzieciństwa! Wiem,że wtedy świetnie się bawią. W trakcie pieczenia śpiewamy,ja opowiadam różne historię i robimy konkurs na najpiękniej ozdobione ciasteczko.
                              W oczekiwaniu na ciasteczka organizujemy sobie zabawę. Mamy swoje top 3 zabawy,które nigdy się nudzą. Jedno jest pewne : Jesienną porą w naszym domu okrzykom nie ma końca. Tu nie można wpaść w depresję,ponieważ śmiech dziecka dobiega z każdego kąta domu.
                              1.Budujemy bazę ! które dziecko tego nie lubi? Moje dzieci uwielbiają. Nasza baza jest zwykle ogromna,zajmuje większość pokoju. Największą frajdą w niej jest to,że jest szczelnie zakryta,aby można było oświetlać jej wnętrze latarką. Dzieci lubią różne kryjówki. W środku bazy toczy się życie. Jest zabawa w dom,są zabawy figurkami. Przy użyciu garnków i łyżek gotujemy wspaniałe potrawy. W naszej kryjówce uwielbiamy też czytać różne opowieści. Zazwyczaj tu dzieci są najbardziej skupione na słowach zawartych w książce i mogą przenieść się w wspaniały świat fantazji,gdy tylko zamkną oczy i uruchomią wyobraźnię.
                              2. Zasłaniamy okna,ustawiamy krzesła i robię teatr cieni dla dzieci. Pomagają mi przy tym figurki zwierząt czy lalek a także własne palce. Najczęściej jest grana komedia,po której bolą nas brzuchy ze śmiechu. Nie ukrywam odgrywanie ról idzie mi bardzo dobrze i moje dzieci uwielbiają moje żarty. Są to śmieszne sceny ale są również sceny z morałem-zwłaszcza,gdy wcześniej humory nie były najlepsze i dzieci chciały utrudnić mamie jej życiową rolę
                              3. Do naszych ulubionych zajęć należy też zabawa w "dotknij to". Radzą sobie z tym doskonale nawet 2 letnie dzieci. A przede wszystkim jest to bardzo rozwijająca zabawa i uczy ona zarówno kształtów jak i kolorów a także uczy podejmowania szybkich decyzji i orientacji. Na moje hasło"dotknij zielone"dzieci szukają przedmiotu w tym kolorze. Gdy powiem"dotknij metalowe" dzieci w popłochu szukają przedmiotu z metalu a tych u nas wcale dużo nie ma ! Zabawa trwa dosyć długo a dzieci przy tym mają mnóstwo śmiechu a przy okazji ruchu,ponieważ biegają po całym pomieszczeniu i rywalizują kto pierwszy odnajdzie przedmiot.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X