Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

    Weź udział w naszym konkursie „Jesienna pielęgnacja mamy” – dodaj do naszego wątku konkursowego na forum kilka zdań o tym, jak dbasz jesienią o siebie by czuć się piękną mamą. Do wygrania 5 zestawów kosmetyków Dermika z 24 karatowym złotem.


    Za oknem coraz zimniej, a wietrzna pogoda pokazuje, że okres jesienno-zimowy jest w pełni. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że niedługo zawita do nas zima. To idealny czas na otulenie się pięknymi zapachami i zadbanie o swoją skórę za pomocą drogocennych olejków. Pielęgnacyjne rytuały w okresie jesienno-zimowym są szczególnie miłe, ale również ważne – trzeba przecież dbać o skórę by nie uległa przesuszeniu, a u zabieganych i zapracowanych mam jest to szczególnie istotne. Napiszcie nam kilka zdań o waszych jesienno-zimowych rytuałach pielęgnacyjnych i wygrajcie świetne nagrody!
    Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
    Napiszcie na naszym forum (w wątku konkursowym) kilka zdań o waszych jesienno-zimowych rytuałach pielęgnacyjnych, które pomagają ci czuć się piękną i zadbaną mamą. Opisz swoje sposoby na skuteczną pielęgnację, dzięki której wiesz, że będziesz zachwycać podczas zbliżających się świątecznych spotkań.

    Do wygrania 5 świątecznych zestawów marki Dermika GOLD 24K TOTAL BENEFIT: krem-maska na noc i płyn micelarny – zobacz nagrody w konkursie.

    By wziąć udział w konkursie, napisz wypowiedź poniżej!
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

    Pielęgnacja jesienią to dla mnie,
    jest dla skóry nie lada wyzwanie,
    raz plucha, raz trochę słońca,
    nie zaznasz tu teraz wiele gorąca,
    potrzebuję umyć moją wrażliwą cerę,
    łagodnie pielęgnującym do mycia żelem,
    następnie sięgam po krem,
    który mocno nawilżający jest,
    bo gdy już przyjdzie mocny mróz
    moja cera nie da się mu i już,
    sięgnę wtedy po tłusty krem,
    jesienią wszystko możliwe jest,
    więc ja na wszystko ubezpieczam się,
    dobrze, że jest Dermika z nami,
    a jesienne chandry przetrwamy,
    w swoim domowym, zacisznym SPA,
    potem już spokojnie możemy spać!


    Skomentuj


      #3
      Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

      Ogólnie jestem osobą o bardzo pozytywnym podejściu do własnej osoby i nie skupiam się na ,,mankamentach" cery, tylko staram wydobyć mocne strony urody. Jesienią mam jednak lekkie zachwianie tej postawy, ze względu na corocznie powtarzający się atak trądziku http://forum.babyonline.pl/forum/images/icons/icon8.gif
      Skupiam się głównie na tym, żeby stan zapalny ustąpił, a zmiany nie pozostawiły po sobie blizn. Od niedawna przekonałam się do stosowania naturalnych olejków. Nie tylko używam niewielkiej ilości zamiast kremu, ale także oczyszczam nimi twarz! Dobrze radzą sobie z makijażem i twarz nie jest po nich tłusta i błyszcząca (co jest dużą niespodzianką). Każdemu polecam wieczorny, delikatny masaż twarzy lekkim olejem konopnym z kilkoma kropelkami antyseptycznego olejku z drzewka herbacianego. Jest (jakże potrzebny!) relaks, trądzik maleje w oczach, a przy okazji orzeźwiający zapach olejku odblokowuje nawet zakatarzony nos http://forum.babyonline.pl/forum/ima...ons/icon12.gif

      Skomentuj


        #4
        Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

        Dbam o siebie najlepiej jak potrafię. Codziennie oczyszczam skórę i nawilżam a kilka razy w tygodniu robię peeling i maseczkę. W dbaniu o cerę ważną rolę odgrywa również moja dieta. Zdrowo się odżywiam aby dostarczyć skórze jak najwięcej witamin i wszystkiego co najlepsze "od środka".

        Skomentuj


          #5
          Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

          Gdy Pani Jesień z Panią Zimą zaczynają zagrabywać coraz więcej miejsca nie tylko na salonach,ja powoli szykuję się do spotkania z nimi.
          Co robię,aby owe Panie nie wyrządziły krzywdy mojej urodzie,a tylko i wyłącznie przyozdabiały widoki z mojego okna?
          Każdy dzień zaczynam od wypicia wody z dodatkiem,cytryny,miodu i imbiru.Przez cały dzień pamiętam o nawodnieniu moich komórek.Staram się przemycać do mojego organizmu jak najwięcej warzyw i owoców,wybierając te sezonowe.
          Regularnie wykonuję domowy peeling ciała z fusów po kawie,a problemowe,wysuszone partie ciała wcieram oliwę z oliwek.Zmieniam krem do twarzy na bardziej odżywczy i delikatnie mocniej się maluję chroniąc twarz przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
          Wieczorem często moczę stopy w wodzie z dodatkiem gruboziarnistej soli,dzięki czemu są gładkie,a przeziębienia rzadziej mnie chwytają.
          W długie jesienne wieczory nakładam na twarz głęboko nawilżającą maseczkę,we włosy odżywkę i zaczytuję się w babyonline popijając herbatę z cynamonem.
          Te wszystkie rytuały i zabiegi sprawiają,że ,,wychodzę z twarzą" na spotkanie Pani Zimy i Jesieni.

          Skomentuj


            #6
            Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

            Dla mnie początki jesieni sprzyjają nowym postanowieniom, zwłaszcza dotyczących mojego wyglądu. Chce coś zmienić ,obiecuje wtedy sobie zadbać o siebie i swój wygląd. Najlepszą poprawą samopoczucia jest zmiana fryzury, nowe cięcie lub kolor i już wystarczy by zmienić pewność siebie i swoją samoocenę .Konieczna jest również wizyta u kosmetyczki aby wykonać oczyszczanie twarzy, piling po letnim opalaniu i dobrać odpowiednie kremy i witamina do zimowej pory roku. Nie zapominam również o jakimś nowym fatałaszku do swojej szafy.Zwłaszcza sukienka i nowe kozaczki w kolorach jesieni dodadzą uroku każdej kobiecie. Kolejnym krokiem jest wizyta u wizażystki która odpowiednio dobiera makijaż, zwłaszcza pomadkę lub błyszczyk- w tym sezonie królują ciemne matowe nasycone kolory oraz te imitujące odcień skóry.
            Kobieta pragnie wiele i wiele na to wydaje aby pięknie wyglądać.Dlatego warto być piękną na zimę bo jeśli my same będziemy zadowolone to również nasze otoczenie będzie szczęśliwe.

            Skomentuj


              #7
              Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

              Dzięki temu, że urodziłam córkę, odkryłam że oliwka dla dzieci świetnie nadaje się też dla dorosłej skóry. Po wieczornej kąpieli smaruję całe ciało oliwką, a następnie osuszam ręcznikiem. Efekt miękkiej skóry utrzymuje się do rana i dłużej. Jeśli chodzi o kąpiel, to jest to czas tylko dla mnie - córka śpi, a ja mogę wymoczyć się w ciepełku. Zawsze wybieram płyn do kąpieli, który pasuje do pory roku. Jeśli chodzi o twarz, używam kremu, który jest bardziej tłusty niż latem, delikatna powłoczka chroni twarz przed zimnym wiatrem... byle tylko nie był zbyt ciężki, bo wypryski nie śpią :P.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

                Moje jesienno-zimowe rytuały pielęgnacyjne to przede wszystkim picie różnych ziołowych herbat, w których działanie bardzo wierzę. Pokrzywa, czystek, roibos to niektóre z szeregu tych które pijam w tym okresie. A smakują wyśmienicie kiedy plucha za oknem i fajnie rozgrzewają. W okresie zimowym nie unikam "cięższej" pielęgnacji, czyli w ruch idą różne oleje które w lecie kiedy temperatury są wysokie niezbyt się sprawdzają u mnie. Arganowy na twarz, makadamia, migdałowy na włosy, na wilgotne ciało po kapieli albo oliwka dla dzieci z dobrym składem albo również olej, np. kokosowy. Moja skóra lubi się przesuszac o tej porze roku a oliwka skutecznie ją przed tym zabezpiecza. Zdarza się że robię maskę olejową na włosy , zakładam czepek i czapkę i idę tak spac, rano zmywam dokładnie wszystko i lepszej odżywki nie trzeba. Włosy piękne, lśniące, nawilżone, ładnie sie układają i super rozczesują. Poza tym aromaterapia. Bardzo mnie relaksuje zapach olejku z zielonej herbaty albo pomarańczy. Do kominka zapachowego woeczorem wlewam odrobinę i całe mieszkani epięknie pachnie. Wpływa to na relaks a jak wiadomo to przekłada się na lepsze samopoczucie i wygląd. Tak niewiele a tak wiele. W okresie jesienno-zimowym wybieram dużo częściej kąpiele niż prysznic. Można wtedy połączyć wiele fajnych czynności ze sobą, leżeć w ciepłej wodzie i wygrzewac się, przy okazji korzystac z aromaterapii, zrobić sobie peeling i popijac pyszne ziółka. Takie wieczory tylkojesienią. Do tego jeszcze świeca zapalona na brzegu wanny i człowieka szczęście przepełnia, stresy odchodzą w dal i jest super :-) Jesień to u mnie też pora na kurację retinolem, gdyż nie jest on zalecany w połączeniu ze słońcem, moze powodować przebarwienia. DLatego jesien to idealna pora roku na stosowanie serum z retinolem . Działa bardzo dobrze i z pewnością podczas Świąt skóra będzie wyglądać promiennie i młodo.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

                  [D]o okresu jesienno zimowego czas się przygotować!
                  [E]ch trochę pracy trzeba w to wpakować.
                  [R]ytuały pielęgnacyjne są jednak bardzo przyjemne,
                  [M]ożna np stosować olejki drogocenne.
                  [I] też dobrze zrobi kremu wklepywanie
                  [K]ąpiel w pianie?! Tak! To dla mnie zadanie
                  [A]ch takie rytuały to jak odpoczywanie.

                  [K]ażda mama co ma małego malucha
                  [R]uchliwego i co w ogóle nie słucha
                  [Ó]w chce znaleźć choć chwilę czasu dla siebie
                  [L]ast minute przed zimą, a skóra w potrzebie
                  [U]cieka do łazienki cerę przesuszoną ratować
                  [J]esień panuje to krem trzeba wsmarować
                  [E]ch zima coraz bliżej ale nie będziemy się przed nią chować.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

                    Mój sposób na jesienno- zimową pielęgnację skóry to przede wszystkim jej codzienne nawilżanie.
                    I choć jestem mamą na pełen etat, a moja dwójka urwisów nie pozwala mi odpocząć, wciąż pragnę dbać o siebie. Jako zabieganą trzydziestolatką, która dużą wagę przywiązuję do zdrowego stylu życia czyli codziennej dawki ruchu, zrównoważonej diety, odpowiedniej ilości snu oraz staram się unikać stresu. Moją cerę poddaję systematycznym zabiegom pielęgnacyjnym- zarówno tym stosowanym każdego dnia w domu oraz tym przeprowadzanym od czasu do czasu w gabinecie kosmetycznym. Peeling kawitacyjny, masaż twarzy, zabiegi z kwasami - to moi sprzymierzeńcy w walce o pięknie nawilżoną i młodą skórę. Podstawą mojej jesiennej pielęgnacji jest regularna, domowa pielęgnacja. Mój domowy program pielęgnacyjny obejmuje staranny demakijaż wodą termalną, tonizację oraz nakładanie serum i kremu pod oczy. Codziennie wykonuję masaż skóry twarzy oraz szyi i dekoltu, połączony z aplikacją kremem na dzień/noc. Tylko systematyczna pielęgnacja jest kluczem do osiągnięcia wypoczętej, tryskającej blaskiem cery. Dlatego codziennie- bez względu na okoliczności, staram się znaleźć chwilę tylko dla siebie i zapewnić odrobinę luksusu dla mojej zmęczonej wieczną gonitwą skóry, ponieważ zasługuje ona na odpowiednie traktowanie .
                    A ja, choć lekko po trzydziestce pragnę być wciąż zadbaną Mamą i Żoną- chcę wciąż słyszeć „Mamo, Kochanie jesteś Piękna”.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

                      Moja metody na piękną,gładką i pełna promiennego blasku oraz doskonale nawilżoną skórę są proste i skuteczne.Chociaż bardzo mi szkoda,że lato przeminęło z wiatrem,jesień za nami i nie lubiane przeze mnie mrozy tuż,tuż, to nie poddaje się,staram się jak najczęściej uśmiechać i w sposób szczególny zadbać o swoją twarz.W zasadzie nie opalam się i unikam słońca,aby nie przesuszyć i podrażnić swojej skóry,która jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna. Niezależnie od pory roku codziennie rano przemywam twarz tonikiem,aby usunąć to co nagromadziło się na niej w ciągu nocy,później wyciągam swój ulubiony żel do mycia twarzy i myję dokładnie całą buzię.Po jej delikatnym osuszeniu od razu nakładam krem,gdyż zdaję sobie sprawę z tego,że wtedy skóra wchłonie najpotrzebniejsze składniki.Stosuję zawsze na dzień krem,który nie tylko chroni mnie przed zmarszczkami,ale także przed słońcem,musi zatem zawierać filtr UV .Wieczorem,gdy moja cera jest zmęczona całodziennym noszeniem makijażu,swoja pielęgnację zaczynam od jego usunięcia.Biorę waciki,mleczko i starannie usuwam makijaż,następnie tonizuję twarz tonikiem,po czym zawsze wieczorem wykonuję peeling,wtedy rano moja twarz doskonale się prezentuje.Po umyciu twarzy żelem i jej dokładnym wytarciu smaruję ja dobrym kremem na noc.
                      Przywiązuję szczególną uwagę do tego co jem,moje posiłki zawierają dużo owoców i warzyw,piję dużo wody,bo wiem,że cera mi się odwdzięczy,wyglądam młodo,zdrowo,moja twarz jest pełna naturalnego blasku.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

                        Pielęgnacja skóry w okresie jesiennym jest jak gotowanie. Im więcej włożymy w nie serca, im lepszych składników użyjemy, im dokładniej przyrządzimy - tym lepszy będzie efekt. Wszystko, co robimy przynosi jakieś następstwa, ma jakiś skutek, tak jest też i z dbaniem o urodę. Mimo, że jesienią zaczynamy ciało zakrywać, a nie odkrywać i wydawać by się mogło, że możemy z pewnych zabiegów zrezygnować, to jednak nic z tego. Im bardziej dbamy zadbamy jesienią, przygotujemy na zimę, tym lepiej wyglądamy wiosną.

                        Jesień to czas, gdy przede wszystkim moja skóra staje się mocno przesuszona, dlatego zamieniam lekkie kremy z filtrem, których używałam latem na bardziej tłuste. Rezygnuję z kremów typu BB, które zastępowały podkład, gdy latem cera była opalona i rozpromieniona. Na ich miejsce wskakują kremy bardziej nawilżające, im chłodniej tym bardziej natłuszczające plus obowiązkowo podkład ciut jaśniejszy niż do tej pory.

                        Moje ciało domaga się dopieszczenia. Chowam do szafki lekkie, rześkie żele do kąpieli, wyciągam bardziej kremowe, otulające zapachem płyny, czasem nawet już z korzennymi nutkami. Owocowe i kwiatowe akordy odpadają - teraz uwielbiam korzystać z kosmetyków o zapachu słodkiej wanilii, gorącej czekolady czy czerwonego wina. Te kosmetyki dbają nie tylko o ciało, ale i duszę!

                        Obowiązkowo w pakiecie balsam lub olejek. Teraz nie ma już zmiłuj, jak latem, gdy skóra była tak nawilżona wszelkimi specyfikami do opalania, że czasem po szybkim prysznicu nie było konieczności smarowania. Teraz bez nawilżenia skóry stałaby się sucha, swędząca i zwyczajnie "na oko" nieatrakcyjna.

                        Na początku jesieni pamiętam też , że warto zregenerować ciało po lecie. Wystarczy kilka domowych zabiegów, wystarczy poświęcić niedużo czasu by zregenerować skórę, włosy paznokcie.
                        Regeneracyjna maseczka na twarz, parafinowy zabieg na dłonie i stopy, olejki na paznokcie i gotowe.

                        Polecam wszystkim mamom takie gotowanie, jest na wagę złota

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

                          Jesień to ciężki czas dla mojej urody. Mam bardzo suchą skórę i odpowiednia pielgnacja to konieczność, szczególnie jesienią kiedy to owoców mniej a zimny wiatr smaga po spierzchniętych ustach. Dlatego moim must have w torebce zawsze jest pomadka nawilżająca i krem do rąk- powiem szczerze nadużywam ich,chyba sie uzależniłam. A w domu to juz inna bajka. Kiedy wieczorem po kąpieli chce nawilżyć skórę smaruję usta miodem. Unikam maseczek oczyszczających,tylko dobre sprawdzone domowe z miodu,z gliceryną i olejem kokosowym.Dobry nawilzający krem, no i koniecznie piję dużo soków. Sam je robą z marchwi ,z natką pietruszki i pomarańczą...mmm pycha.Witaminy,zdrowie i jesień zamknieta w blenderze.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

                            Jesteśmy oboje - ja i mąż -typowymi wrażliwcami i nie chodzi mi tu o nadmierną emocjonalność Jak dbamy o wrażliwą skórę jesienią i zimą?

                            Kosmetologia wciąż się rozwija a wraz z nią wzrasta wykorzystanie substancji aktywnych, które do tej pory były zarezerwowane dla medycyny. Preparaty takie są wyjątkowo skuteczne. W kosmeceutykach (dermokosmetykach) nie ma składników, które mogłyby podrażniać skórę (konserwantów, substancji zapachowych, barwników). Jest za to dużo więcej aktywnych substancji niż w "zwykłych" kosmetykach. Jako ludzie o wrażliwej skórze, cenimy sobie ostatnio naturalne preparaty, a gdy okazują się jeszcze ekologiczne i Cruelty Free – biorę w ciemno! No ale po co, skoro tyle tego wszystkiego pełno w drogeriach ? Przecież są balsamy „kojące”, po goleniu, po opalaniu, maści na rany, dla skóry wrażliwej, atopowej, alergicznej ! I tu leży sedno problemu – tak jak ewentualnie byłoby nas jeszcze stać na tych 7 osobnych produktów tak już 7 jednorazowo na twarz, ciało nie nałożymy. No i gdzie to wszystko trzymać ? Bardzo się cieszę że są na rynku produkty naprawdę warte naszej uwagi – które pozwolą nam dbać o siebie, całą rodzinę, np. dwoma produktami. Nasz Balsam musi zawierać same dobre rzeczy, na których w produkcie tego typu nam zależy tak jak na przykład:
                            Żel z aloesu – naturalny składnik nawilżający i uspokajający skórę,
                            D-pantenol – wspomaga leczenie i zmniejsza podrażnienie skóry, zapobiega swędzeniu,
                            Olejek jojoba - powstaje z nasion simondsji kalifornijskiej, potocznie zwanej jojoba. Jest bezzapachowy, doskonale się wchłania i jest bogaty w witaminę F. Chociaż olejek sam w sobie nie leczy łuszczycy, jest bardzo pomocny w pielęgnacji, przynosi ulgę wysuszonej, swędzącej i łuszczącej się skórze. Jest szeroko stosowany w kosmetyce, polecany do każdego rodzaju skóry, wchodzi w skład wielu preparatów do pielęgnacji skóry problemowej.

                            Co najważniejsze– muszą takie produkty poprawiać ogólny stan skóry, nawilżać długotrwale, działać leczniczo po kilku zastosowaniach. Mówiąc prościej – smarujemy tydzień codziennie, a następny tydzień możemy odstawić. Taka terapia – przynosząca prawdziwe efekty - co dają odpowiednio i proporcjonalnie dobrane składniki.

                            Jeżeli mamy wspólną łazienkę – możemy mieć wspólny produkt do pielęgnacji całego ciała - czy to olejek do kąpieli czy balsam/krem barierowy.

                            Pozdrawiamy!

                            Paulina i Krystian Żylińscy

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: 1 z 5 zestawów kosmetyków Dermika. Konkurs „Jesienna pielęgnacja mamy”

                              Jesień to cudowna pora roku, teraz wszystko pięknymi barwami uśmiecha się wokół - piękne liście na drzewach, czy pod nogami, oraz pachnące grzyby z dorodnymi kapeluszami.
                              Abym i ja, jako mama kwitła jesienią i piękna się czuła, dużo się uśmiecham do innych - to taka moja reguła.
                              Spaceruję często po lesie, wdychając powietrze świeże, a gdy wcześniej wracam z pracy jeżdżę ciut na rowerze.
                              Ze dwa razy w tygodniu jogging urządzam wieczorem, albo chodnikiem przy lamp świetle, albo za dnia gdzieś pod borem.
                              Twarz regularnie odświeżam, stosując maskę na mój typ cery, słodyczy nie jem zbyt wiele, bo to są zbędne "bajery".
                              Z chwilą gdy jesień nastaje, oczyszczam twarz u kosmetyczki konkretnie, wtedy ona się złuszcza dokładnie oraz poczuje się świetnie!
                              Gdy zaś sen mnie za wcześnie nie złamie wieczorem, paznokcie lakierem zdobię, niech cieszy oczy kolorem!
                              Mając na głowie dom, Męża, Córkę i obowiązki zawodowe, dbać się staram o siebie, by na następne lata, Mąż się mnie za wygląd nie wstydził, lecz nie widział poza mną świata!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X