Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

    Śląsk dla większości kojarzy się tylko z kopalniami, ale i my Ślązacy mamy kilka miejsc wartach zobaczenia.Jednią z nich jest Zabytkowa Kopalnia Srebra i tam właśnie chciałabym zabrać moje dzieci.Jako dziecko mieszkałam kilka metrów od niej i zwiedzanie jej choć częste było zawsze dla mnie czymś niezwykłym.Historia tej kopalni i przebywanie pod ziemia skłania do refleksji i uczy szacunku dla ludzi którzy w wielkim trudzie i z narażeniem własnego życia ciężko pracowali dla dobra ogółu.Wycieczka do tej kopalni zapewni dziecku nie tylko wiedzy, ale również będzie wehikułem czasu płynąc łodziami możemy się poczuć jakbyśmy cofnęli się w czasie.Możemy podziwiać piękno podziemnych korytarzy i cieszyć się mistycznym spokojem, dla tego chciałabym aby i moje dzieci mogły poznać kawałek historii Śląska i miejsca z którego pochodzę

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

      Mój wybór na rodzinne wakacje padł na RABKOLAND
      Po pierwsze, nie jest za daleko, choć nasza cierpliwość i tak zostanie wystawiona na próbę w trakcie jazdy, przez całą trójeczkę i ich ciągłe pytania, wybuchy płaczu, śmiechu, kłótnie itd.
      Po drugie nie, jest to muzeum i tu cytat mojego siedmiolatka, który ostatnio miał okazję zwiedzać muzeum: "bo tam trzeba słuchać i oglądać i nie wolno się bawić" - komentarz zbędny
      Po trzecie nie jest to aquapark atrakcje mają być dla wszystkich, a ja niestety jeszcze pracuję nad moją sylwetką ;p
      Po czwarte, często powtarzam dzieciakom, że jeszcze trochę i wywrócą dom do góry nogami, a tam można właśnie taki "domek do góry nogami" zobaczyć - ciekawa jestem jak by zareagowali na taki widok
      No i po piąte - cała masa atrakcji dla każdego. Moglibyśmy odwiedzić Straszny Dwór czy Cyrk. Uwielbiamy się śmiać, więc Dom Śmiechu byłby strzałem w 10. Chłopaki z pewnością poszalałyby na wyścigach samochodzikami i postrzelały z wodnych armatek, a córcia wybrałaby się na przejażdżkę do Kredkowego Lasu. Jestem pewna, że wizyta w Rabkolandzie na długo zapadłaby w naszej pamięci

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

        Na wycieczkę z rodziną wybieram Ogrodzieniec, gdyż mieszkam nieopodal. Jest tam Park Rozrywki dla małych i dużych. Dla lubiących zabytki w małej postaci odwiedzimy Park Miniatur później Park Doświadczeń Fizycznych, dla maluszków dmuchańce w Parku Rozrywki, Dom Legend i Strachów oraz zjazd na Torze Saneczkowym.
        W okolicy znajduje się również rekonstrukcja starego Grodu na Górze Birów i olbrzymia atrakcja ruiny Zamku Ogrodzieniec.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

          Już od dawna mamy cel
          wakacyjnej podróży:
          zabiorę dzieci na Hel,
          ten "cypelek nieduży",
          o którego spytały,
          gdy go na mapie odkryły.
          "Och jaki fajny i mały!
          Pojedźmy tam, mamo" - prosiły.
          I zaraz pytań tak wiele,
          że buzia się nie zamyka:
          "Czy tam oddycha się helem,
          takim, jak w balonikach?"
          "Czy to początek kraju?"
          "Skąd słowo "hel" się wzięło?"
          "To piekło, czy coś w tym rodzaju?"
          (No tak, te ich gry video...)
          No więc, planuję wyprawę,
          choć podróż będzie daleka.
          Dzieci nie wiedzą nawet,
          ile atrakcji tam czeka.
          Dostaną zawrotu głowy,
          takie miejsca, widoki...
          I Park Krajobrazowy,
          i port, i latarnia, i foki...
          A jeśli starczy czasu,
          zwiedzimy całe wybrzeże,
          od morza aż do lasu
          na rolkach i na rowerze.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

            Nasze ukochane, rodzinne spędzanie czasu to głównie obcowanie z przyrodą i pokazywanie dzieciom tajemniczego piękna flory, fauny naszego kraju i całego świata.
            Dlatego też z przyjemnością wybrałabym się do Wrocławskiego ZOO oraz Afrykarium , które wg mnie jest najbogatsze w okazy zwierząt i roślin. Byliśmy już tam dwa razy, niestety ani raz nie udało się przejść i zwiedzić całego ZOO. Radości było tak wiele, że prawie przy każdym ze zwierząt stawaliśmy od 15-30 minut. Tekst mojej dwuletniej córeczki oglądającej kąpiącego się hipopotama położył na łopatki około 30 osób, które stały obok nas - Hipcio masz lizaka, a mi daj wody, bo pić mi się chce
            Starsza córka zakochana w motylach, była w siódmym niebie jak mogła je zobaczyć z bliska (popłakała się z radości), latające wkoło niej motyle mające na sobie chyba całą gamę kolorów
            Przepiękne olbrzymie ZOO, które skrywa mnóstwo tajemnic.
            Afrykarium, w którym jest mnóstwo różnych rodzajów ryb - nawet takie, o których nie mieliśmy pojęcia.
            Teraz co jakiś czas dziewczynki pytają czy pojedziemy jeszcze tam do dużego ZOO, gdzie się tak długo jechało (4 godziny) - ale było WARTO.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

              W wakacje chętnie odwiedziłabym województwo dolnośląskie! Moc atrakcji, z czystym sercem polecam, byłam i na pewno wybiorę się jeszcze nie raz. Kopalnia Złota w Złotym Stoku to niesamowite miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Przejazd podziemną kolejką to niezapomniana przygoda, spotkanie z Gnomem czysta frajda dla maluchów Obok znajduje się Muzeum Minerałów, gdzie można zakupić pamiątki i piękną biżuterię. Cudowne miejsce. Park linowy, zwiedzanie kopalni, gdzie znajduje się jedyny podziemny wodospad w Polsce. Średniowieczny Park Techniki też warto zobaczyć. Niedaleko znajdują się jeziora m.in. Nyskie i Otmuchowskie, gdzie są miejsca do campingu i duże piaszczyste plaże. Urokliwe miasteczka, malowniczy krajobraz, wiele zakątków do odkrycia tylko zachęca by tam jechać. Najwyższy tamtejszy szczyt Czarna Góra, gdzie jest wyciąg, zjeżdżalnia Czarna Żmija-to dopiero super sprawa! Zjazd nią to frajda dla małych i dużych. Kompleks basenowo-rekreacyjny w Karpaczu-dużo by opowiadać! Magiczne miejsce, które odwiedzone raz, będzie chciało się wrócić ponownie. Wszędzie dookoła są góry, jeziora, wiele zamków i pałaców, które trzeba zobaczyć... Jest tam tak pięknie, że nie chce się stamtąd wyjeżdżać. Każdy znajdzie coś dla siebie.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

                Obecnie w Polsce jest mnóstwo interesujących miejsc dla całych rodzin. Z każdym rokiem przybywa ich coraz więcej. W sumie w okolicy każdego dużego miasta jest już chociaż jeden duży obiekt, który przyciąga tłumy rodzin gotowych na niezapomnianą przygodę. W każde z tych miejsc bardzo chętnie zabrałabym swoje dzieci. Sami z mężem też byśmy je wszystkie chętnie zwiedzili. W czasach naszego dzieciństwa nie było tylu atrakcji. Dzięki temu, że mamy dzieci możemy śmiało korzystać z tych wszystkich miejsc i poczuć się na nowo jak dzieci.
                W tym roku na pewno wybierzemy się nad nasze polskie morze. Córki są jeszcze bardzo małe i myślimy, że właśnie plaża i morze będzie najlepszym miejscem na wypoczynek. Wiadomo, że pogoda bywa różna i trzeba zaplanować też jakieś atrakcje na niepogodę. Choć liczymy na słoneczne dni naszego wypoczynku.
                Dzięki Waszej "Mapie atrakcji" wybrałam już miejsce naszego wypoczynku. W tym roku będzie to Łeba. Bo właśnie tam znalazłam coś magicznego. Miejsce, do którego koniecznie trzeba zabrać dzieci. Park rozrywki Łeba Park w Nowęcinie. Gdy obejrzałam w internecie co oferuje to miejsce poczułam, że trzeba tam się udać. Miejsce to oferuje tyle atrakcji, że już teraz mam obawy czy jeden dzień wystarczy na skorzystanie z wszystkich dobrodziejstw tego parku. Trasa jaką przygotowali twórcy Łeba Parku jest tak fantastyczna i bogata, że szkoda byłoby pominąć choć jedno, najmniejsze miejsce. Wiadomo, że moje małe córki nie wszystkim byłyby zainteresowane tak samo, ale my z mężem pragnęlibyśmy zobaczyć każdy zakamarek tego miejsca.
                Klaudia uwielbia żyrafy. Raz w życiu widziała trzy w zoo. Ale ma mnóstwo maskotek żyraf i zabawek. Uwielbia je. Myślę, że dinozaury też przypadłyby jej do gustu. Są tak duże, a nawet większe niż żyrafy.
                Oczywiście Bajlandia to miejsce, gdzie spędzimy najwięcej czasu. Obie córki kochają bajki. Znają ich już sporo jak na swój młody wiek. Dominika uwielbia Czerwonego Kapturka, bajki o wilkach, trzech świnkach i wiele innych. Spotkanie bohaterów bajek będzie dla niej niezapomnianą przygodą. Na pewno chętnie uściskają niejedną postać. Obowiązkowo zrobimy zdjęcia z najważniejszymi i najbardziej przez nas lubianymi osobami czy zwierzętami.
                Ja sama jestem bardzo ciekawa Zamku strachów. Mąż nie lubi takich miejsc więc będę zadowolona gdy sama tam wejdę, a on z córkami poczeka na mnie. Uwielbiam dreszczyk emocji i tajemnice. Do tego bywam strachliwa. Więc taka trasa da mi wiele satysfakcji i dobrej zabawy.
                Pontonowa zjeżdżalnia wodna, tratwy wodne, Dinusiowa kolejka, kolejka Czerwonego Kapturka czy pojazdy Flinstonów na pewno zachwycą całą naszą rodzinę. Zwłaszcza Klaudię, która uwielbia jazdę na wszelkiego typu pojazdach.
                Wielką atrakcją zawsze dla moich dzieci są też place zabaw czy zoo. A w tym miejscu oczywiście takich nie zabraknie. Jednym słowem jest tu wszystko co potrzebujemy żeby miło spędzić czas i zapamiętać te wakacje jako jedne z lepszych.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

                  A my jestesmy ze świetokrzyskiego i wybierzemy sie do Pacanowa. Chcemy poznac tego o którym książki pisał Kornel Makuszyński. A jak juz tam dotrzemy to razem z koziołkiem matołkiem bedziemy podróżowac przez świat.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

                    Tyle wspaniałych miejsc na mapie atrakcji. Patrzę, oglądam i juz wiem!!!! Moje dwuletnie dziecko kocha zwierzaki wszystkie bez wyjątku choć na pierwszym miejscu królują koty. Tak więc już wiem gdzie pojedziemy w najbliższym czasie do ZOO Safari w Borysewie. Już widzę uśmiech i radość Oliwki biegającej wśród tylu gatunków zwierząt. Już widzę jej radosne minki gdy pozuje do zdjęcia przy kózkach w Mini Zoo. Już widzę jak się cieszy jak na widok maskotki misia którą kupię jej w tamtejszym sklepie. A na koniec juz widzę jak macha zwierzakom na pożegnanie ....Czyż radość dziecka nie jest najpiękniejszą rzeczą na świecie? Dla mnie tak a ZOO Safari da nam tej radości MOC

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

                      Nasza rodzina obowiazkowo wybierze sie do Parku Nauki i Rozrywki Jura Park w Krasiejowie. Dlaczego? Chyba nie ma dzieci, ktore nie lubilyby dinozaurow!!! a nasz syn je uwielbia! oprocz tego, ze wrazenie dla dzieci jest ogromne poniewaz dinozaury maja swoje oryginalne rozmiary dzieki takiej wycieczce duzo sie ucza i zapamietuja. znajdziemy tam atrakcje dla maluchow - takie jak plac zabaw czy park rozrywki jaki dla starszych - prehistoryczne oceanarium, kino 5D itd. uwielbiam miejsca w ktorych mozna spedzic duzo czasu, zebrac garsc doswiadczen, a bawic sie w nich moga cale rodziny razem!!!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

                        Warto odwiedzić Półwysep Helski,
                        według mnie jest miejscem najpiękniejszym,
                        w Polsce nie ma drugiego takiego,
                        żeby iść od jednego brzegu do drugiego,
                        a po każdej stronie widać wodę,
                        gdy tam jestem napatrzeć się nie mogę,
                        cudowna ta plaża, piasek i las,
                        świeże powietrze, tu zatrzymał się czas,
                        każda z tych osad rybackich,
                        jest najlepszym miejscem na wczasy,
                        ludzie tu życzliwi, żyją powoli,
                        jakże cudowne widoki na co dzień mają oni,
                        na Helu jest fokarium fantastyczne,
                        warto tam zabrać całą rodzinę,
                        foki są przyjaźnie do dzieci nastawione,
                        miło przyjść na czas gdy karmione są one,
                        poza tym zwierzęta dają nie lada popisy,
                        maluchy szaleją gdy je tam pierwszy raz zobaczyły,
                        wiele informacji zdobędziemy jak dbać o środowisko,
                        my to fokarium odwiedzamy często, bo mamy blisko,
                        nasze dzieci jeszcze nie w pełni świadome,
                        a wiedza ta przyda się w życiu i w szkole.


                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

                          Najbardziej z synkiem chciałabym odwiedzić Park Linowy ABlandia, mamy nadzieje że w sierpniu nam się uda tam zawitać. Oboje z synkiem który ma 5 lat uwielbiamy piesze wędrówki w górach i kochamy spędzać czas na łonie natury. Zawsze w góry zabieramy ze sobą , kocyk, jedzonko i gry planszowe , które synek uwielbia :-) Na górze rozkładamy kocyk i podziwiamy przepiękne widoki. Opowiadam synkowi historyjkę o górskim duszku i wspólnie gramy w planszowe gierki! Nie ma nic piękniejszego nić szczęście dwóch sobie bliskich osób z dala od miejskiego zgiełku! Tylko ja, synek i otaczające nas góry :-) Park linowy byłby dla synka niezapomnianym przeżyciem i wstępem do realizacji jego pasji i marzeń :-) aby zostać w przyszłości ratownikiem Górskim :-)

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

                            Chciałabym wybrać się z moimi skarbami do ZOO w Zamościu? Dlaczego w Zamościu? Bo to blisko nas, a po co męczyć dzieci długą drogą w upały. Dlaczego do ZOO? Chcę im pokazać różnorodność naszego świata, jaki jest piękny i dziwny, chcę by poznawały nie tylko to co jest blisko, ale także odległe kraje, np. poprzez zwierzęta w Zoo. Chcę by się przy tym dobrze bawiły i zapamiętały dobre chwile w rodzinnym gronie.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

                              jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami ale zapalonymi podróżnikami dlatego kiedy nasz maluszek skończył 3 miesiące, wystartowaliśmy na pierwszą wycieczkę w woj. lubelskim do Magicznych Ogrodów - Rodzinnego Parku Tematycznego oraz Farmy iluzji. Synek wspaniale zniósł podróż oraz nasze zwiedzanie, sam jednak ze wzgledu na wiek niewiele zobaczył i niewiele zwiedził dlatego wrocimy tam gdy skonczy conajmniej 2 latka a w nastepne wakacje wiemy na pewno że wybierzemy sie w wielką podróż na południe kraju. bedziemy bawić się rodzinnie w Egzotarium Dolina Gadów ponieważ tym razem mąż nie odpusci jaszczurek, musze to wytrzymać po drodze wstapimy do jurajskiego Parku Dinozaurów. myśle że ciekawie bedzie przejśc pomiędzy zwierzami bedac osoba dorosłą i powspominać swoje dziecięce czasy i wycieczki. naszym głównym celem wycieczki bedzie wypoczynek więc zatrzymamy sie na kilka dni w poblizu Aqua Parku Tatralandii by w ciepłym słoneczku dupke poprazyć no i oczywiscie kąpiel i zjeżdżalnie Synek ma juz za sobą swoje pierwsze kąpiele basenowe i uwielbia wode wiec dzieki niemu zyskamy długie godziny w cieplutkiej wodzie na sam koniec pojedziemy pobawić się my- Rodzice. synuś zostanie z nianią w hotelu a nas czeka wielkie szaleństwo życia- Energylandia wracając do domu zahaczymy o eksperymentarium w łódzkim fajnie jest tak podotykać różne naukowe rzeczy (jak w koperniku w warszawce) i poczuc się jak w innym świecie Myślę że jeśli nam tylko zdrowie dopisze- spędzimy najwspanialsze jedyne długie wakacje życia pełne atrakcji i adrenaliny wyślemy kartkę z pozdrowieniami

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Konkurs "Nasze wakacje z Mapą atrakcji"

                                Choć córeczka jest mała to z mapą atrakcji
                                planujemy przeżyć przygodę tych wakacji.
                                Wśród bogatej listy miejsc i rozrywek
                                wybraliśmy jedno- wyjątkowe, prawdziwe.
                                Aquapark Warmia Park w miejscowości Pluski,
                                to miejsce dla aktywnych, nie leniwej kluski.
                                Córeczka choć mała to uwielbia wodę,
                                zawsze gotowa na wodną przygodę.
                                Żółwik i kaczuszka to jej towarzysze,
                                co wieczór "daj je mamo"- przy kąpieli słyszę.
                                Uczymy, że woda to żywioł człowieka.
                                Że prędzej czy później wyzwanie to czeka.
                                W Aquaparku atrakcji dla dużych i małych,
                                dla singli, seniorów i dla rodzin całych.
                                Jest jacuzzi, zjeżdżalnie, dla dzieci przygody,
                                jak dinozaur ziejący masą ciepłej wody.
                                Jest brodzik gdzie maluch bezpiecznie się pluska,
                                a milutka woda po ciałku go muska.
                                Dla mamy sauna, dla taty basen duży,
                                przy takich atrakcjach czas się nie dłuży!
                                To miejsce, gdzie rodzina świetnie się poczuje,
                                gdzie z pewnością wspólnego czasu nie zmarnuje.
                                Aquapark Warmia Park, to tam pojedziemy
                                (Żółwika i kaczuszkę rzecz jasna weźmiemy).

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X