Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

    Oto nasza receptura na rodziną zabawę:
    Nic tak nie kształtuje osobowości, nie rozwija wyobraźni dziecka, pokładów fantazji jak kreatywna zabawa z wcielaniem się w różne postacie.

    Gdy nuda do naszego domku wita,
    gdy deszczyk o okna stuka
    albo słońce grzeje
    tak, że żar gorący z nieba się leje -
    czas na teatru dziecięcego wystawienie
    Pudło po butach służy za teatru scenę,
    roli papieru i kolorowe paski za aktorów wielkich się zamieniają,
    a filcowe postawcie, zwierzaczki uszyte przez mamę to gwiazdy ekranu jakich jeszcze nie znacie.
    Zasady naszej zabawy są następujące:
    1. dobra zabawa
    2. uśmiechu ogrom bez liku
    3. kreatywność umysłu
    4. gdy mama lub tata w rolę aktora się wciela, a na widowni zasiada Zosieńka, ten kto największe show wystawi i tym samym największy chichot małej panny wywoła ten ogromny buziak od Zosi otrzymuje

    To, jak wpadacie na rodzinne przedstawienie?


    ehh przepraszam za podwójny post, ale nie dodało mi wszystkich zdjęć
    Attached Files

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

      Mamy wiele ulubionych zabaw rodzinnych, ale ta, która odbywa się w kuchni wywołuje najwięcej emocjiZabawa nosi nazwę - Bałagan.Potrzebujemy do tego zaledwie kilka składników np. miseczki, ryż, kasza, plastikowe tacki, bułka tarta, makaron rurki, sznureczek, masa solna, garnek, drewniana łyżka, pomidory. Tak, więc, gdy tylko mamy wspólnie z mężem wolny czaas, gromadzimy się w kuchni i zaczynamy rozgrywki ,,Bałaganu" Nie zapominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Kierujemy się tutaj poczuciem humoru i kreatywnością połączoną z z nutą fantazji. Na początek rozgrywka polegająca na ...przesypywaniu ryżu czy też kaszy z dużej miski do malutkiej miseczki. Rzecz jasna, ten kto wysypie najmniej ryżu zdobywa punkt. Bawimy się tutaj do woli, bowiem nie boję się bałaganu. Przecież to wszystko się posprząta. Nastepna runda - na plastikową tackę nasypuję każdemu trochę bułki tartej, tak aby móc rysować palcem różne wzory. Wygrywa jak zwykle Zosia. Kolejna runda - wykonanie naszyjnika z makaronu rurki w jak najkrótszym czasie. Innym kreatywnym sposobem na spędzanie czasu z moją rodziną jest wykonanie figurek z przygotowanej wcześniej masy solnej. A co z graniem na garnku drewnianą łyżką? Czemu nie. Także naszą ulubioną formą zabawy jest zabawa w kuchni. Tutaj nie zawita nuda, a zabawa jest przyjemnością i radością!

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

        Nasza ulubiona wspólna zabawa
        to udawanie że się chce coś sprzedawać
        minisklepik to rzecz wspaniała
        niedawno córeczce taki podarowałam
        ona uwielbia bawić się w kasjerkę
        nic chyba nie sprawi jej radości tak wielkiej
        jak mieć własną kasę z kalkulatorem
        liczy na maszynie tam i z powrotem
        zakupy mamy, taty i Tymka
        w zabawie uczestniczy cała rodzinka
        Olę często ciekawi skaner w sklepie
        z serca sprezentowałam jej go najlepiej
        kocham ją nad życie a ma dwa lata
        ona była pierwsza, ma jeszcze brata
        choć ma naturę poniekąd niemowlaka
        ubóstwiam ją mego słodkiego dzieciaka
        jest tak rozkoszna i kochana
        gdy się bawimy bolą mnie kolana
        jest taką żywotną dziewczynką
        ale też niezwykle kreatywną
        jak każda kobieta lubi kupować
        teraz uczy się jak to jest kasować
        pieniądze za zakupy przyjmuje
        gdy liczy nigdy nas nie oszukuje
        bawimy się razem z mamą i tatą
        kupujemy dużo, też płacimy kartą
        każdy każdego dnia coś zakupi
        cudny jest naszej małej mini butik.


        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

          Jako mama trojaczków przedszkolaków mam nie lada wyzwanie aby nasze dzieciaczki dobrze i nienudno się bawiły. Mamy sporo zabaw które sami wymyślamy - z potrzeby chwili, ale też jest sporo, które gdzieś podpatrzyliśmy albo o których z mężem przeczytaliśmy i wspólnie z naszą gromadką "testujemy" W ciepły dzień przez domem urządzamy TRASĘ SZKOLENIOWĄ, tzn. pomagamy dzieciom nabrać wprawy w jeździe na rowerkach. Na asfalcie rysujemy kredą trasę i dbamy, by były pętle, zakręty, znaki "stop". Nowe wyzwanie zawsze się sprawdza.
          W czasie zimnych dni bardzo dobrze sprawdza się zabawa w KOLAŻOWE ZWIERZĄTKA. Wycinam z kartonu znane zwierzątka niemałych wielkości. Dzieci mają do dyspozycji: kredki, farby, papier kolorowy, gazety kolorowe, makarony różnych kształtów. Z nich tworzą zwierzaki o różnych futerkach i upierzeniu - fantazja nie zna granic

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

            Z 5 letnią córką lubimy układać klocki, puzle, grać w gry typu chińczyk i Dobble.
            w Dobble którą serdecznie polecam to gra na spostrzegawczość, refleks w której można scigać się, by jak najszybciej odnaleźć na dwóch kartach takie same obrazki. Rozgrywka jest bardzo emocjonująca, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy.
            W gry planszowe można grać dosłownie wszędzie. Dzięki temu gra może towarzyszyć nam we wszystkich wyprawach i zabawiać zarówno w rozgrywce 2-osobowej, jak i podczas większej rozgrywki.
            Gry planszowe świetnie poprawiają humor. Polecana dla osób w każdym wieku. Trzeba tylko pamiętać, że im więcej graczy tym większy chaos . Pozdrawiam
            Attached Files

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

              Nasza ulubiona rodzinna zabawa, to głuchy telefon! Nasza 4 osobowa rodzina, z maluszkiem na czele , uwielbia ten czas spędzany razem. Możemy przekazywać sobie tajne informacje. Bardzo często wyrażamy w ten sposób swoje uczucia. Dzieci wzbogacajš słownictwo, ćwiczš prawidłowš mowę, szept, to też ćwiczenia. zabawy co nie miara , ubaw po pachy, i wspaniale spędzony czas w rodzinnej atmosferze, pełnej ciepła i miłoœci.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

                Jako,że raczkowanie jest bardzo ważnym etapem w życiu każdego małego odkrywcy dużo bawimy się na podłodze. Wymyślliśmy wiele zabaw dla naszej trójki ale opiszę naszą ulubioną. Mąż goni córkę po podłodze (oczywiście na czworaka) a ona z piskiem zadowolenia ucieka za mamę siedzącą na podłodze w drugim pokoju i z uśmiechem na buzi chowa się pod moją spódniczką bawiąc się w akuku. Salwom radości nie ma końca. Potrafimy bawić się tak godzinami. Najlepsze zabawy wymagają tak mało.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

                  Uwielbiam gry planszowe. Miłość do nich wyniosłam z domu rodzinnego. Wieczorami cała nasza pięcioosobowa rodzinka umilała sobie w ten sposób czas. Bierki,pchełki, karty, słynny Bankrut (dzisiejsze Monopoly), Warcaby, banalne Państwa-Miasta, czy Statki.Do tej pory siadamy przy okazji wspólnych spotkań i gramy w Uga-Buga,króluje też Talizman,Pociągi czy Kolejka.
                  Teraz, jako dorosła osoba - matka, wiem jakie znaczenie ma wspólne spędzanie czasu. Takie proste czynności, które przecież każdemu z nas sprawiają przyjemność wpływają na nasz rozwój i umacniają nasze więzi rodzinne. Moim marzeniem jest, by stworzyć własnym dzieciom taki dom, jaki miałam ja. I marzą mi się takie rodzinne wieczory spędzone nie przed telewizorem lecz z grą. Powoli staram się zainteresować nimi moją starszą córeczkę. Któregoś razu wyjęłam bardzo prostą grę planszową.Rozłożyłam na podłodze i ustawiłam pionki. Jednak próba wytłumaczenia dziecku o co chodzi zakończyła się niepowodzeniem. Córka całą uwagę skupiła na kostce, którą namiętnie rzucała po podłodze. Frajda niesamowita,a ja wtedy wpadłam na pewien pomysł.
                  GRA W KOLORY
                  Wykorzystując kostkę z gry Owczy Pęd, wymyśliłam zabawę dostosowaną do wieku mojego dziecka. Kostka ta zamiast oczek, posiada na każdej ściance jedną kropkę. Każda kropka jest w innym kolorze (biały, żółty, czerwony, niebieski, zielony i czarny), czyli w sumie jest 6 kolorów. Dookoła dziecka rozkładam na dywanie duże arkusze z kolorowego brystolu. Kolorystyka jest analogiczna do kropek na kostce. Dziecko stojąc w środku rzuca kostką, a jego zadaniem jest wskoczyć na odpowiedni karton. Początkowo, to ja nazywałam kolory, które zostały wylosowane, teraz to ja pytam się córci. Ona odpowiada i wskakuje. Żeby uatrakcyjnić zabawę, wymyślam dodatkowe zadania typu: "Znajdź zabawkę w kolorze niebieskim". Dziecko szuka i układa na odpowiednim kartonie. Albo wymieniamy przedmioty, np trawa jest zielona, żabka jest zielona itd. Bardzo prosta gra, wymyślona spontanicznie, a sprawia nam wiele radości i pełni funkcję edukacyjną. Gra, którą można modyfikować, dodając trudniejsze zadania dla starszych dzieci.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

                    Nasza rodzinka, jak każda inna ma swoje ulubione zabawy. Ale mało tego, w dodatku każdy członek rodziny ma ulubioną z ulubionych, dlatego nikomu nigdy się nie nudzi, bo nowe pomysły są na bieżąco podsyłane. I tak to wygląda:
                    1. Maja (2 letnia córka) uwielbia zabawy podwórkowe: w piaskownicy, lepienie babek, kopanie dołków, skakanie po trampolinie, bujanie w bujawce, podlewanie kwiatków,
                    2. Mama uwielbia wspólne zabawy kąpielowe: chlapanie, łowienie rybek, pływanie, nurkowanie, rzucanie pianką
                    3. Tata z kolei lubi to, co z ruchem związane, a więc bieganie, berek, jazda na rowerach, piesze wycieczki czy zbieranie grzybów,
                    4. Babcia natomiast to tradycjonalistka, a więc zabawa w chowanego, w akuku czy koci-łapci
                    5. Dziadek to prawdziwa zagadka, gdyż mimo wieku chciałby i grać w piłkę i chodzić po drabinach i nawet udawać konika, który z chęcią dźwiga swoją wnusię.
                    Z taką ekipą zawsze jest wesoło

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

                      U nas świetna zabawa zaczyna się w kuchni.

                      A potrzebujemy do tego następujących składników:

                      - miseczki,
                      - ryż,
                      - kasza,
                      - plastikowa tacka,
                      - bułka tarta,
                      - makaron rurki,
                      - sznureczek,
                      - liczmany w postaci np. fasoli,
                      - masa solna,
                      - garnek,
                      - drewniana łyżka,
                      - pomidory,
                      - ugotowane jajka,
                      - majonez,
                      - zielona sałata,
                      - wolny czas,
                      - poczucie humoru,
                      - kreatywność,
                      - bezpieczeństwo.

                      Przygotowanie:

                      Gdy tylko mam wolny czas zabieram mojego synka Sebastianka do kuchni i tutaj zaczynam zabawę. Oczywiście nie zapominam o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Kierujemy się tutaj poczuciem humoru i kreatywnością. Na początku doskonałą zabawą, która sprawia wiele radości mojemu Sebastiankowi jest przesypywanie np. ryżu, kaszy z miseczki do miseczki. Seba bawi się tutaj do woli. Nie boję się bałaganu. Przecież to wszystko się posprząta. Następnie na plastikową tackę nasypuję mu trochę bułki tartej, tak aby mógł palcem rysować różne wzory. Później przechodzimy do kolejnej tym razem twórczej zabawy, ostatnio było to wykonanie naszyjnika z makaronu rurki. Innym kreatywnym zadaniem jakie fascynuje mojego brzdąca to wykonanie figurek z przygotowanej wcześniej masy solnej. A granie na garnku drewnianą łyżką? Czemu nie. Sebastianek ma duszę muzyka i być może kiedyś zagra w jakiejś orkiestrze? Ostatnio bawimy się również w matematykę używając liczmanów w postaci np. fasoli.

                      A na koniec zawsze wykonujemy wspólnie smaczną przekąskę- ostatnio to były "Bajeczne Muchomorki".
                      Dla zainteresowanych podaję krotki przepis:
                      Potrzebne nam będą tylko 4 produkty: jajka, pomidorki, zielona sałata i majonez. Pomidora kroimy na pół i ozdabiamy majonezem małymi kropeczkami. To będzie kapelusz naszego grzybka. Trzon będzie z ugotowanego jajka. Należy je obrać i końcówki przyciąć, tak aby można było spokojnie jajko postawić na talerzyku a na nie dać wykonany już kapelusik. I Gotowe! To wszystko połóżmy na zielonej sałacie, która doda uroku. Takich grzybków możemy wykonać kilka.


                      A, więc naszą ulubioną formą zabawy jest zabawa w kuchni. Tutaj nie zawita nuda, a zabawa jest przyjemnością i radością!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

                        najlepszy hack do msp

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

                          Mój trzyletni Michał uwielbia Strażaka Sama. Na pytanie, czy w przyszłości chce zostać strażakiem, nie odpowiada "TAK", ale mówi, że on już JEST strażakiem ;-). Dlatego nasza ulubiona rodzinna zabawa jest w klimacie straży pożarnej. Syn najpierw każdemu przydziela role: ja jestem przeważnie Pielęgniarką Helen i przewożę rannych do szpitala, a syn z mężem pełnią role strażaków: Sama i Elvisa. Najpierw wszyscy z klocków budujemy sobie telefony tak żeby mieć łączność podczas akcji , później czekamy na zgłoszenie. Któreś z nas po chwili krzyczy "ALARM" i zaczyna się zabawa. Wyruszamy samochodami do miejsca wezwania, rozmawiamy w napięciu przez "telefony", gasimy pożary i mimo, że mamy z mężem po 30 lat świetnie się przy tym bawimy.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

                            Mój synuś do niedawna na okrągło w „a kuku” na wszelkie sposoby się bawił,
                            jednak za sprawą sprytnego taty na inną zabawę szybko się przestawił.
                            Raz mamusia na stos plastikowych butelek po napojach narzekała,
                            czym do myślenia tacie, sprawcy bałaganu porządnie dała.
                            Więc sprytny tata pozbierał butelki plastikowe,
                            porozstawiał po pokoju te „zabawki” kolorowe
                            i piłkę na samym środeczku położył do turlania,
                            zachęcając naszego synka do butelek zbijania!
                            Tak oto Wiktorek z radością „W KRĘGLE” się bawi,
                            potrąca, zbija piłką, a czasem przestawi,
                            raczkuje i biega wśród nich wesoło, omija slalomem,
                            a z nim tata się bawi trzęsąc całym domem!
                            Przyznam, że sama pewnie takiej zabawy bym nie wymyśliła,
                            a butelka plastikowa to zabawka tania, bezpieczna i miła.
                            Teraz nasz synek uwielbia „kręgle” i najczęściej się w nie bawi,
                            i wiem, że gdy mu smutno, ta zabawa najwięcej radości mu sprawi!
                            Nawet ja, na co dzień poważna mamusia,
                            bawię się w nie ochoczo ciesząc się, że tak zabawa ta rozwesela mego synusia!

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

                              Nasze ulubione rodzinne zabawy, to wszystkie te spontaniczne chwile, w których wszyscy razem wracamy do czasów swojego dzieciństwa cieszymy się po prostu z bycia razem. Jednak temat tego konkursu wyjątkowo nam się spodobał, gdyż chcielibyśmy podzielić się z Wami naszym pomysłem na rodzinną grę planszową! może to ze jet to gra planszowa nie będzie zaskoczeniem, ale to ze jest to nasza gra planszowa którą zrobiliśmy sami od początku do końca na pewno czyni ją wyjątkową. Już sam fakt jej tworzenia był wyjątkowym czasem. A najlepszym dowodem na to, że jest naszą ulubioną zabawą jest to, że już od roku spomiędzy wielu innych gier właśnie po nią najczęściej sięga nasz 4- letni synek. Na pierwszy rzut oka przypomina zwykłą planszówkę przygodową, jednak z każdym rzutem kostki przekonujemy się ze Gra ta jest pełna emocji i uczuć które czekają na różnych polach planszy. Zbliża do siebie wszystkich graczy... nie nudzi się... zresztą co tu będę dużo pisać... Dla nas jest najlepsza A oto zasady:
                              1-gimnastyka
                              2-piosenka
                              3- przytulanko
                              4- łaskotanko
                              5- wymieniamy 5 np. rzeczy na A lub warzyw, i t.d...
                              6-zadanie
                              7- śmieszna mina
                              8- taniec
                              9- pytanie
                              10- Buziaki
                              serce-wszyscy gracze ruszają się o 1 do przodu
                              Kostka- dodatkowy rzut na + lub -
                              Dzień Mamy/Taty/Dziecka- jeśli jesteś mamą/dzieckiem/tatą ruszasz się 2 do przodu, jeśli nie dajesz buziaka osobie, której dzień obchodzisz
                              tort- masz urodziny wszyscy śpiewają 100 lat a ty 4 pola do przodu
                              naczynia/ miotła- zmywasz lub sprzątasz stoisz kolejkę
                              auto- zabierasz rodzinkę na wycieczkę wszyscy 3 do przodu
                              Zegar-free time- chcesz mieć wolny wieczór- żeby się ruszyć musisz wyrzucić 6
                              POzdrawiamy Anna i Łukasz Pawelec

                              file:///D:/Zdjecia%202015/domowe%20przedszkole%20(1)/gra%20family%20time1.jpg

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Konkurs „Nasze ulubione rodzinne zabawy”

                                Mamy 2 ulubione rodzinne zabawy: pierwszą jest robienie lalek z drewnianych łyżek kuchennych. Córcia dorysowuje oczy, usta, dokleja włosy z włóczki, natomiast ja i mąż pomagamy w wycinaniu ubranek z dostępnych skrawków materiałów. Drugą naszą wspólną zabawą jest oczywiście układanie kolorowych puzzli. Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów!!!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X