Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Ulubiona książka z dzieciństwa"

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Konkurs "Ulubiona książka z dzieciństwa"

    W świat książki wprowadziła mnie moja babcia, która zaszczepiła we mnie miłość do książek i pasję czytania. To ona każdego dnia brała mnie na kolana a następnie książkę do ręki i zabierała mnie w podróż do krainy czarów, magii, wspaniałych przygód i wyjątkowych bohaterów. Książką, którą w dzieciństwie najbardziej lubiłam, była „Alicja w krainie czarów”. Bardzo lubiłam tą książkę, która z pozoru jest zwariowana, pełna zwrotów akcji, ale jakże wspaniałej fabuły. Kochałam przygody, jakie przeżywała Alicja, która pochodziła z wiktoriańskiego domu i z doskonałymi manierami trafiła do świata, w którym staranne wychowanie i kultura nie odgrywały większego znaczenia. Pamiętam doskonale Białego Królika, Pana Gąsienicę, Zwariowanego Kapelusznika, czy Niby Żółwia. Postacie tak odmienne w swojej postaci i niekiedy lekceważące Alicję a jednak obrazujące cechy ludzkie, jakie spotkać możemy w codziennym życiu. Ceniłam tą książkę za liczne zagadki i łamigłówki, które zawierała, a do których rozwiązywania namawiała mnie babcia. "Alicja w krainie czarów" to książka niezwykła, której szczególność zrozumiałam zdecydowanie później, ponieważ to wspaniała książka o dorastaniu i wędrówce ze świata dziecka do świata dorosłych.

    Dzięki "Alicji w krainie czarów" pokochałam czytanie książek i czytam je moim dzieciom. Czytanie książek to wspólna zabawa, przytulenie, wycałowanie i wspólny, długi spacer do krainy wyobraźni. Czytanie dzieciom to wspaniała forma spędzania czasu i bliskość - nic, bowiem nie zastąpi bliskości, ani super auta, ani klocki. By zasłużyć na piękny uśmiech dziecka trzeba podarować mu coś innego. Trzeba podarować mu bezgraniczne zainteresowanie, miłość, radość i wspólne świata odkrywanie, trzeba wziąć dziecko za rękę i poprowadzić do krainy Narnii, na drugą stronę lustra Alicji, do Stumilowego Lasu, trzeba zaprowadzić je do świata magii, świata wyobraźni i świata bajek. Kocham czytać książki dzieciom, bo widzę, na co dzień jak one je rozwijają, jak rozszerzają ich słownictwo, jak barwne stają się ich rysunki i dlatego lubię czytać książki dzieciom W związku z tym, że czytałam książki moim dzieciom, od momentu, kiedy wróciliśmy do domu ze szpitala po narodzeniu, to jest to dla nich tak naturalne jak moja obecność przy nich. Uwielbiałam siedzieć przy ich łóżeczkach i czytać, a mój głos działał na nich uspokajająco i zasypiały. Także jak teraz wieczorem biorę książkę do ręki (a często też w ciągu dnia) widzę jak oczy moich dzieci błyszczą i czekają na wspólną wyprawę do świata magii.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Konkurs "Ulubiona książka z dzieciństwa"

      Moja pierwsza książka to Baśnie i legendy tatrzańskie. Książeczkę dostałam od mamy jak miałam chyba 5 lat. Przenosiła mnie w zaczarowany świat legend. Opowiadała o śpiących rycerzach spod Giewontu i o tym jak powstały Tatry. Kilka lat temu miałam ją w rękach, śmiałam się że jako dziecko chciałam ja trochę "upięknić" więc była pełna moich malowideł i wycinanek. Wtedy schowałam ją z myślą że kiedyś będę ją czytać swojemu dziecku. Teraz nie jestem w stanie sobie przypomnieć gdzie ja ją mogłam schować. Mam tylko nadzieje że jak już na świecie będzie nasze maleństwo książeczka się odnajdzie.

      Skomentuj


        #78
        Odp: Konkurs "Ulubiona książka z dzieciństwa"

        Napisane przez jolunia559 Pokaż wiadomość
        Myślę,że najbardziej wzruszającą i najbardziej ukochaną przeze mnie książką z dzieciństwa jest Frances Hodgson Burnett.To piękna opowieść i miłości do natury i przyjażni,która jest w stanie pokonać wszystkie trudności. Przyjażni ,której siła ma moc uzdrawiania.Ta opowieść sprawiła,że jako dziesięcioletnie dziecko inaczej zaczęłam popstrzegać świat dookoła mnie.zaczęłam zauważać wiele rzeczy,które ukształtowały mój charakter na całe życie.To od tej książki nie potrafię przejść obojętnie obok choroby i nieszczęścia,jakie dotyka innych.I chyba ta książka spowodowała,że wybrałam w życiu swój zawód i zostałam pielęgniarką,a praca w ogrodzie i uprawianie ogrodu jest moją wielką miłością i pasją!
        To "Tajemniczy ogród"

        Skomentuj


          #79
          Odp: Konkurs "Ulubiona książka z dzieciństwa"

          Napisane przez pepulka Pokaż wiadomość
          Kiedy zapadał zmrok a w domu wszyscy domownicy leżeli już w swoich łóżkach, jedna mała dziewczynka wcale nie zamierzała spać. Powoli przenosiła się do magicznej krainy wyobraźni. Na głowę zarzuconą miała dość grubą kołdrę, w jednej ręce trzymała małą latarkę a w drugiej swoją ukochaną książkę. Potrafiła tak czytać naprawdę godzinami, co chwilę nasłuchując czy mama zaraz nie wstanie i nie skarci jej za takie zachowanie, zaganiając ją szybciutko do spania. W dzień wcale nie było lepiej, książka towarzyszyła jej przy śniadaniu, obiedzie, w szkole na każdej przerwie i na podwórku. Mała Marta nie mogła się oderwać od czytania, chociaż rodzice nawet siłą próbowali odciągnąć ją od tej lektury. Niestety po 4 dniach książka się skończyła, a ona nie wiedziała co ma ze sobą zrobić. Na szczęście w głowie pozostała jej ta fantastyczna historia o młodym czarodzieju z blizną w kształcie błyskawicy na czole. Lata mijały i pojawiały się nowe książki z serii o Harrym Potterze, a ona za każdym razem z zapartym tchem czytała je od deski do deski zarywając przy tym noce, chociaż nie musiała się już wtedy przykrywać szczelnie kołdrą

          To moja historia związana z książkami o wspaniałym czarodzieju Harrym Potterze autorki J.K. Rowling. To właśnie one wprowadziły mnie w świat literatury i zrobiły ze mnie prawdziwą książkomaniaczkę. Gdy tylko moja córka dorośnie dostanie w prezencie I tom tej wspaniałej powieści i na pewno nie będę jej przeszkadzać w czytaniu.
          Oczywiście chodzi o I tom "Harry Potter i kamień filozoficzny"

          Skomentuj


            #80
            Odp: Konkurs "Ulubiona książka z dzieciństwa"

            Kochani, wybraliśmy laureatów, choć przyznajemy, że nie było łatwo, bo wszystkie opowieści były piękne!
            Nagrody otrzymują:
            • domi_bog

            • ledyedit

            • enigma10

            Gratulujemy zwycięzcom, wszystkich zapraszamy do naszych innych konkursów!
            pozdrawiamy,
            Redakcja MamoToJa.pl

            Skomentuj


              #81
              Odp: Konkurs "Ulubiona książka z dzieciństwa"

              ogromne gratulacje

              Skomentuj

                     
              Working...
              X