Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blizna po cięciu cesarskim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Blizna po cięciu cesarskim

    Witam
    Jak dbać o bliznę po cięciu cesarskim ? Moja koleżanka została poinfomowana żeby poczekać jak się ona całkowicie wygoi i dopiero potem można stosowac kremy na bliznowce. Drugi lekarz za powiedział, że to był bład z tym czekaniem.
  •    
       

    #2
    Odp: Blizna po cięciu cesarskim

    Witam
    W mojej opinii obaj lekarze mieli rację, jednak odpowiadając na to pytanie właściwie należałoby się zapytać pacjentki jaki preparat chce lub zamierza stosować, bowiem są na rynku dostępne maści i kremy na blizny i bliznowce, które różnią się swoim składem i zastosowaniem. Maści i plastry silikonowe można stosować na świeżą bliznę, czyli praktycznie po zdjęciu szwów. Natomiast maści zawierające w swoim składzie wyciąg z cebuli morskiej, heparynę czy masę perłową, znane pewnie większości jako Cepan czy Contactubex, według dermatologów należy zacząć je stosować po ok 8 tygodniach od zabiegu operacyjnego.
    Według najnowszych standardów lekiem pierwszego rzutu w zapobieganiu nieprawidłowego bliznowacenia są właśnie preparaty na bazie silikonu. Oprócz sprawdzonych właściwości leczniczych są wygodne w stosowaniu, nie brudzą bielizny i są najczęściej bezzapachowe.

    Pozdrawiam
    Anna Winiarczyk
    Położna

    Skomentuj


      #3
      Odp: Blizna po cięciu cesarskim

      A co z bliznami wew. czyli na macicy i powłokach brzusznych. Czy tu też stosuje sie jakąś profilaktyke.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Blizna po cięciu cesarskim

        Cepan jest dobry tylko strasznie śmierdzi ... cebulą

        Skomentuj


          #5
          Odp: Blizna po cięciu cesarskim

          Macica i wewnętrzne powięzi zaopatrzone są szwami, które same się rozpuszczają w odpowiednim czasie. Profilaktyka jaką możemy zastosować to, ograniczenie obciążeń, czyli dźwigania, podnoszenia ciężkich rzeczy oraz unikanie wzmożonej aktywności fizycznej, ćwiczeń gimnastycznych zwłaszcza tych angażujących brzuch, nawet do pół roku po cieciu cesarskim
          Anna Winiarczyk
          Położna

          Skomentuj


            #6
            Odp: Blizna po cięciu cesarskim

            A masaże? Czy też unikać? Ja szczerze mówąć pozwalałam sobie na masaże i bliznę nadal mam wcale nie małą.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Blizna po cięciu cesarskim

              Ja zaczęłam biegać i chodzić na siłownię wcześniej niż po pół roku. Czy zaprzestać? Szczerze mówiąc trochę się przestraszyłam...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                Myślę, że skoro dobrze się czułaś to wszystko w porządku. Ja lubię jogę, myślę, że każda forma ruchu dobra. Byle się nie przeforsować.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                  Napisane przez A.Winiarczyk Pokaż wiadomość
                  Witam
                  W mojej opinii obaj lekarze mieli rację, jednak odpowiadając na to pytanie właściwie należałoby się zapytać pacjentki jaki preparat chce lub zamierza stosować, bowiem są na rynku dostępne maści i kremy na blizny i bliznowce, które różnią się swoim składem i zastosowaniem. Maści i plastry silikonowe można stosować na świeżą bliznę, czyli praktycznie po zdjęciu szwów. Natomiast maści zawierające w swoim składzie wyciąg z cebuli morskiej, heparynę czy masę perłową, znane pewnie większości jako Cepan czy Contactubex, według dermatologów należy zacząć je stosować po ok 8 tygodniach od zabiegu operacyjnego.
                  Według najnowszych standardów lekiem pierwszego rzutu w zapobieganiu nieprawidłowego bliznowacenia są właśnie preparaty na bazie silikonu. Oprócz sprawdzonych właściwości leczniczych są wygodne w stosowaniu, nie brudzą bielizny i są najczęściej bezzapachowe.

                  Pozdrawiam
                  Używałam i cepanu i silikonowych i niestety nie widziałam różnicy...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                    Taka blizna musi się sama zagoić, a na to trzeba dugo czekac. Ale ślad pewnie zostanie na zawsze, nie łatwo go usunąć.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                      Blizna się zagoi,dbaj o nią,smaruj maścią i będzie wszystko dobrze.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                        Ja używałam Cepan po zagojeniu blizny. Pomogła bo mam cieniutką kreseczkę tylko.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                          Na blizny jest świetna i nie droga maść tylko minusem jest to że strasznie śmierdzi, to jest maść cebulowa i nazywa się Cepan, mi pomogła na bliznę na nodze, choć wiadomo że blizna całkowicie nie zniknie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                            Nie używałam żadnej maści i bliznę mam bardzo małą, prawie nie widoczną. Wszystko zależy od tego jak lekarz zaszyje, bo jak jest byle jak to chyba nic nie pomoże

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                              mojej mami ezostała blizna po cesarce wielka i gruba, ale to było kilkadziesiąt lat temu a jej ciało na blizny jest bardzo podatne - a przy ówczesnych metodach nikt nie zwracał uwagi na to czy będzie blizna czy nie i nie cackali ise z ciałem

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X