Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

    Nasz blisko 4 tygodniowy osesek miał być dzieciątkiem, któremu nie przeszkadzają dźwięki ze świata zewnętrznego - przynajmniej tak było przez pierwsze 2 tyg.jego życia na suchym lądzie Włączaliśmy mu muzykę relaksacyjną i klasyczną, mógł grać telewizor i toczyć się rozmowy - słoneczko spało, a my rozpływaliśmy się ze szczęścia, że nie trzeba na palcach chodzić. Wszystko do czasu, niestety, w 3 tygodniu życia synek z dnia na dzień robił się coraz wrażliwszy na wszelkie dźwięki i tak oto dźwięki, które zawsze wybudzają go trwale ze snu to: pstryknięcie włącznikiem światła na korytarzu do np. łazienki czy innego pokoju oraz trzeszczenie paneli na podłodze Od tygodnia opracowaliśmy taki system włączania świateł, żeby włącznik nie kliknął, a chodzenie po podłodze to mapa pamięciowa, w którym miejscu skrzypi i omijanie tego miejsca prawie jak Angelina Joli w Tomb Rider Przebudzenie maluszka zaczyna się mruczeniem, stękaniem, kręceniem główką, a kończy prawie zawsze głośnym płaczem, wymachiwaniem rączkami. Jedyną formą ukojenia jest już tylko mamowy cyc i bijące serce przy nim

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

      Moją małą Zosieńkę budzą wszelkie dźwięki wydawane przez tatusia. Każde chrapnięcie, kichnięcie i prychnięcie to jej zmora. Na szczęście głos mamy zazwyczaj działa kojąco na ekstremalne pobudki. Dobrze działa nostalgiczny nuta radia, zaś hihot bohaterów komedii czy zmywanie naczyń nie jest przychylnie rozpatrywane przez uszy małego śpiocha.
      Z tej okazji na usta ciśnie się wierszowanka:

      Gdyby dzień trwał 24 godziny,
      Z budzeniem żadnej nie byłoby spiny.
      Spacer, wózek, czapka, kurtka,
      To do snu jest Nasza furtka.
      W domu hałas byle jaki,
      No i budzą się dzieciaki.
      Echo niesie wody dźwięk,
      Z dworu słychać każdy brzęk,
      Szelest, szmer, kichnięcie skromne,
      O wstawaniu już nie wspomnę!
      Takie uszy wyczulone-
      Wszyscy jak myszy skulone,
      Po cichutku, bez zadymy,
      By nie było z dzieckiem spiny,
      Każdy siedzi, nic nie działa,
      I w tym himecyja cała.
      Sposób tylko jeden mamy -
      Razem z Małą też drzemamy.
      Może szumiś Nas uratuje
      I kilka drzemek w spokoju zafunduje.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

        Mojego synka budzi najczęściej głos jego siostrzyczki krzyczący "Braciszku śpiiiiisz?" (dodam tylko że w tym momencie stoi w jego pokoju i najczęściej tuż obok łóżeczka a kolejnym dźwiękiem który jest w stanie go obudzić jest to dzwonek mojego telefonu. I niby już ustawiłam cichutką melodyjkę, i niby już pilnuję żeby wyciszyć telefon kiedy jestem w domu to zawsze jakiś "wypadek" nam się zdarzy Zastanawia mnie tylko jedno: w jaki sposób dwa tak odmienne hałasy są w stanie go poruszyć w ten sam sposób

        Skomentuj


          #19
          Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

          Mojego Natka dla odmiany nie budzi nic mogłaby wybuchnąć bomba atomowa, a i tak by nie zauważył. Jedyny wyjątek zdarza się raz w miesiącu, kiedy to jego tata wyjeżdża na delegacje. Gdy wraca po paru dniach, nieważne która byłaby godzina Natek słyszy głos ukochanego rodzica i na czworaka pełza powitać tatusia

          Skomentuj


            #20
            Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

            Mój synek spokojnie śpi, nie budzi go ani rozmowy, ani drzwi, dzwonek ale wystarczy, że usłyszy spłuczkę w łazience to zaraz się budzi...mimo, że jest przecież cicha i za zamkniętymi drzwiami..
            ohne-rezeptkaufen

            Skomentuj


              #21
              Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

              Moją młodszą córcie budzi głos starszej córki Starszej córce buźka się nie zamyka więc jak wstanie to coś "mieli" wiec Iga młodsza córka od razu szybko się budzi wstaje i po swojemu coś tam do niej odkrzykuje aż starsza do niej przyjdzie Jest to zabawne ale pokazuje zżycie rodzeństwa wtedy duma rodzicielska rośnie Warto żyć dla takich chwil.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                Szumi woda,
                Trzeszczy łóżko,
                Ćwierka ptaszek
                Brzęczy brzuszko,
                Wszystko dzidzie mi rozprasza
                A Misio do zabawy ją zaprasza.
                Dzwoni zegar- tate budzi,
                O szóstej dzidzia oka już nie zmruży.
                Wierci, kręci się dziecina
                I tak każdy dzień zaczyna

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                  Ja ogólnie nie narzekam na sen mojej córeczki. Jeżeli śpimy u siebie jest świetnie, u mojej mamy jest super. Ale nasze wizyty u teściów nie trwają długo.
                  Choćbym nie wiem jak mocno spała gdy tylko przekroczymy próg ich domu i usłyszy teścia od razu oczy ma jak 'pięciozłotówki' i isteczka w kształcie podkowy. Jest spokojna tylko wtedy gdy je mleko. Ale i to niestety nie trwa długo.
                  Może być najglosniejsza impreza i będzie spać przy samym głośniku to jej nie przeszkadza, remont w mieszkaniu jej nie przeszkadza, odgłos wyjącej syreny jej nie przeszkadza jak szczekajacy pies sąsiadów. Ten odgłos działa na mojego króliczka jak Płachta na byka.
                  Także myślę że taki szumiś byłby dla niej idealny, ponieważ przy włączonym odkurzaczu śpi jej się najlepiej 😊😊

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                    Witam. Mój Syniu ma 6 miesięcy, ciągle jest usypianie na rekach (takie przyzwyczajenie po 3 miesięcznych kolkach) Czasem udaje się go uśpić odrazu ale czasem trwa to godzinami.. iii najczęściej jak go uśpie po trudach i znakach wchodzi do pokoju mój stary i wysiąkuje swój nos. OK. ludzka rzecz. Fakt, ale nie każdy człowiek siąka od pięt!😂 no i oczywiście Franio oczy jak pięć złotych i dawaj mamusia od zera do bohatera 😎 i tak sobie żyjemy w spokoju dopóki tatko znów nie zapragnie przy nas siakac noska 😂😎
                    Pozdrawiamy 🙂

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                      Moją małą Kruszynkę budzi magiczne zaklęcie wypowiedziane tylko i wyłącznie przez jej ukochaną wróżkę - MAMĘ. Każdego ranka, kiedy budzi się już dzień i wstaje słonko, wróżka Mama wypowiada cichutko do malutkiego uszka dwa słowa: "KOCHAM CIĘ". Tylko wtedy na maleńkiej twarzyczce pojawia się uśmiech, a oczka jak dwa kryształki budzą się by spojrzeć swojej wróżce w oczy i dać jej siłę na nadchodzący długi dzień.
                      To niezapomniane chwile dla Malutkiej dziewczynki i jej mamy wróżki.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                        Zacznę od tego, że mam dwójkę dzieci. Córeczka-Martynka ma 2 latka i synek - Hubercik ma 5 miesięcy. Zazwyczaj, rano o 5 30 dzwoni budzik mojego męża. Niestety córeczka słyszy go szybciej niż tatuś. Po czym budzi swojego braciszka głośnym, radosnym okrzykiem "Hubiiii wstaaawaajjj" to są poranne pobudki. W trakcie popołudniowej drzemki córeczkę może obudzić dosłownie wszystko! Zgrzyt podłogi, telefon, dzwonek do drzwi czy krzyk braciszka. Za to synusia budzi zazwyczaj córeczka Hubercik jest pogodnym dzieckiem, nawet gdy zostanie obudzony uśmiecha się i wyciąga rączki do siostrzyczki.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                          Czy się wali czy się pali, Oluś śpi jak niedźwiedź stary. Choćby nie wiem co się działo, dziecię mocno będzie spało... Jest jedyna rzecz na świecie, melodyjka w toalecie, bo gdy pralka skończy prać, synuś szybko musi wstać. Kręci rączką w lewo, w prawo i radości ma nie mało. Już od roku tak szaleje, Matka kiedyś osiwieje 😂😂😂

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                            Jestem szczęśliwą mamą 4-letniej Martynki, a teraz znów szczęście uśmiechneło się do mnie i noszę pod serduszkiem synka Kubusia, którego za niedługo powitamy w naszym domu. Martynka jest małym śpioch em, którego ciężko obudzić, ale myślę, że szumiś przydał y się jej braciszkowi, którego budzą odgłosy Martynki jak tylko wraca z przedszkola do domu,myślę, że maluszek w brzuszku już rozpoznaje głos swojej starszej siostry i bardzo się cieszy, kiedy Martynka mówi mu jak bardzo czeka na niego i go kocha.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                              Oj moja uparta zodiakalna lwica , ma bardzo czułe uszko. Takie malusie uszka, nie obudzi głośny odkurzacz, czy suszarka susząca mamie włosy , głośny głos silnika czy szumiące radio. Moje maleństwo budzi krok oddalającej się mamy. W domu mamy panele , w jednym miejscu chyba jest źle położona już ma już swoje lata i gdy moja stopa tam stanie, a akurat jest blisko łóżeczka, wydobywa się ciekawy dźwięk.. i wtedy oczka mojej małej córeczki się otwierają jak 5 zł , jaka tego reakcja ? płacz i tylko tulenie i śpiewanie i kołysanie , od nowa usypianie pomaga

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                                dźwięki, które budzą moje dziecko to: chrapanie ojca, dzwonek do drzwi, głośna rozmowa, dzwoniący telefon, głośny śmiech, pukanie do drzwi, szczekanie psa, trzaskanie drzwiami, głośna TV lub muzyka, dźwięk, jaki wydają upuszczone przedmioty. A najbardziej to chyba wtedy, gdy usłyszy cichy i delikatny dźwięk moich zamykających sie powiek. Biedna ja, chyba ja potrzebuje szumisia żeby dobrze spać

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X