Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Córka notorycznie zwraca posiłki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Córka notorycznie zwraca posiłki

    Kochani, nie wiem co jeszcze mogę zrobić, dlatego zakładam ten temat. Corka odkąd zaczęła liceum regularnie zwraca to, co zje. Ponieważ sprowokowałam już wiele kłótni na ten temat, teraz stara się z tym bardziej ukrywać, ale ja i tak widze, że nie przestała tego robić (chociażby po tym, że wygląda coraz gorzej). Żadne argumenty nie skutkują. Jeśli macie jakieś wskazówki, proszę, poradźcie mi, jak ją zmusić do przestania…
  •    
       

    #2
    Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

    Może zapisz ją do dietetyczki, niech jej profesjonalistka ułoży dietę, to córka schudnie bez niszczenia sobie zdrowia. Też miałam w liceum taką koleżankę, była śliczna i normalnej postury, ale nie mogła się jakoś zaakceptować.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

      Dieta to swoją drogą. Bulimia to poważna (podkreślam: POWAŻNA!) choroba, którą trzeba leczyć. Pomijając już, jak bardzo i nieodwracalnie niszczy sobie szkliwo zębów, przełyk i żołądek od tego prowokowanego wymiotowania… Z nią musi pracować specjalista (psycholog lub psychiatra)!!!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

        popieram to co napisała Beata - zgłoś się z córką do specjalisty zajmującego się zaburzeniami żywienia, najpierw możesz się udać sama - specjalista udzieli zapewne cennych rad jak rozmawiać i jak postępować z córkom, życzę córce aby wyszła z tej bardzo podstępnej choroby a Tobie sił

        Skomentuj


          #5
          Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

          Rozumiem. Jak znaleźć dobrego psychologa? Czy ktoś z okolic Pobiedzisk byłby w stanie mi polecić specjaliste, który jej pomoże z tego wyjść?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

            Bulimia… taaa, raz poznałyśmy się nawet osobiście, ale u mnie poszło to jednak w stronę anoreksji, bo przerażało mnie wymuszanie wymiotów. Miałam strasznie niskie poczucie własnej wartości, wszystkie koleżanki wokół wydawały mi się takie ładne i szczupłe, a ja jedyna taka nieatrakcyjna, nieważne ile bym schudła, i tak zbyt gruba… Rodzice strasznie się na mnie wkurzali, aż wreszcie stracili cierpliwość i zawieźli mnie do prywatnej kliniki psychiatrycznej. Początkowo czułam się strasznie poniżona, bo kto niby siedzi w takich miejscach? Niedoszli samobójcy pewnie… a potem lekarz mi uświadomił, że jestem w tej samej grupie, tylko wykańczam organizm stopniowo. Masakra. Na szczęście mam już za sobą ten epizod.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

              No tak, przecież takie ciągłe zwracanie to dramat dla organizmu. Hipokaliemia potem się pojawia, a wtedy bez szybkiej interwencji to już prosta droga na „drugą stronę” :/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

                Ja znam jeden ośrodek, ale w Poznaniu (na 99% znajdziesz ich w wyszukiwarce pod hasłem Terapia Agnus). Nie jest to bardzo daleko od Pobiedzisk, to myślę, że powinnaś rozważyć. Moja siostra leczyła się tam parę lat temu z anoreksji. Udało się ją z tego stosunkowo szybko wyciągnąć, więc myślę, że z Twoją córką też im się uda. Teraz siorka wreszcie wygląda i czuje się dobrze.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

                  Czy to jest ten: http://terapiaagnus.pl/ ośrodek? Mam ten link z Google i zastanawiam się, czy dzwonić. Na początku sądziłam, że córkę do tych wymiotów prowokuje stres (uczy się w bardzo dobrej szkole, więc ciągle musi być doskonale przygotowana na każdy przedmiot). Czytałam na ich stronie, że stosują w leczeniu tzw. terapię kognitywną, wiecie, co to znaczy?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

                    To taka nowoczesna terapia, która w porównaniu z innymi przynosi obecnie zdecydowanie najlepsze skutki. Na studiach dużo nam opowiadali o takich terapiach, z pomyślnością wykorzystuje się je również w leczeniu dysfunkcji poznawczych w typie ADHD (a same metody są różne, w necie można znaleźć wiele przykładów – np. wprowadzenie specjalnie opracowanej diety, ćwiczenia fizyczne itd. Co ciekawe, czasami wykorzystuje się w tym celu nawet gry komputerowe).

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

                      Tak, o tym ośrodku mówiłam, dobry adres znalazłaś. Moim zdaniem nie powinnaś czekać, zdrowie to coś, co łatwo stracić, ale czasami nie sposób odzyskać… Już abstrahując, profesjonalne leczenie to jedno, ale sama też musisz budować samoocenę córki, powtarzaj jej, że ją kochasz, doceniasz, że jest ładna, mądra, etc, może jesteście jako rodzice za bardzo wymagający, stąd ta bulimia? Zastanów się nad tym.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

                        straszna historia.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

                          To jest bardzo poważna sprawa, musisz szybko reagować. Problemy nie leży w zwracaniu jedzenia, pamiętaj to jest objaw. Pytanie co jest przyczyną? może być Ci ciężko do tego dojść, potrzebny będzie specjalista. W razie sytuacji awaryjnej podaje numer do http://psychomedic.pl/psychiatra-dzi...iezy-warszawa/ -22 254 88 88 - mają czynne 7 dni w tygodniu. Niestety prawie zawsze przyczyną takich problemów są relacje w rodzinie. Pisze niestety bo to pewnie dla Ciebie będzie przykre, ale ważne abyś to zrozumiała bo tu chodzi o życie i zdrowie dziecka. Coś w waszych relacjach najprawdopodniej jest nie tak, i musicie szukac pomocy od zaraz.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

                            Nie wszyscy wiedzą ale przy takim zwracaniu warto udać się też do logopedy albo neurologopedy po to by dokładnie zbadano tutaj dziecko i aparat mowy, często zbyt mocne rozluźnienie mięśni wpływa właśnie na wymioty

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

                              sylwusia8 nie można aż tak bardzo generalizować i od razu stwierdzać, że u podłoża bulimii leżą złe relacje rodzinne, bo etiologia tej choroby jest nadzwyczaj skomplikowana i złozona - poczytaj sobie http://terapiaagnus.pl/bulimia-leczenie Jak widzisz przyczyn jest naprawdę wiele i dlatego tak ważne jest jak najwczesniejsze podjęcie specjalistycznego leczenia, jeszcze zanim dojdzie do wyniszczenia organizmu. Jak piszesz BarebaraKaw, twoja córka już od jakiegoś czasu boryka się z tym problemem, więc zamiast prowokować kłótnie które jak widać do niczego nie prowadzą, zacznij działać.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X