Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

    Napisane przez m4dziara Pokaż wiadomość
    moja corcia tez ma odporzona skorke po pieluszka (
    A nie brałaś pod uwagę ewentualnej zmiany pieluszek ?

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

      Koniecznie pupkę podczas zmiany pieluszki, przemywać watą zamoczoną w wodzie i na watkę dać odrobinę płynu do kąpieli lub mydełko. Gdy już pupa jest umyta, przetrzeć watką zamoczoną w wodzie, ale już bez płynu w celu usunięcia płynu z pupki. Następnie koniecznie pupkę osuszyć chusteczką higieniczną. Na suchą pupę puder np. Nivea (ja taki używam) naprzemian z Suocremem. Nnie używać chusteczek nawilżających na codzień! To przez te chusteczki pupa się odparza. chusteczki tylko sporadycznie, gdzieś na wyjeździe. I oczywiście należy wietrzyć pupkę.
      to jest recepta na piękną, zdrową pupkę

      Skomentuj


        #18
        Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

        Jak mój syn się odparzał, to smarowałam grubą warstwą Sudokremu, plus na to jeszcze puder. A wieczorna kąpiel była dłuższa, żeby pupa się odmoczyła i oczywiście w Oilatum Soft.
        Czy istnieje perkusja w pudełku ? Jasne że tak . Zapraszam Cię na jedyne Polskie, największe forum o cajonach https://www.facebook.com/groups/polishcajon/

        Skomentuj


          #19
          Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

          Napisane przez szalonakisia_1 Pokaż wiadomość
          Jak mój syn się odparzał, to smarowałam grubą warstwą Sudokremu, plus na to jeszcze puder. A wieczorna kąpiel była dłuższa, żeby pupa się odmoczyła i oczywiście w Oilatum Soft.

          Dobry jest dla dziecka też przy odparzeniach do kąpieli żel do higieny intymnej, dobrze koi i nie powoduje podrażnień, ani pieczenia.
          Czy istnieje perkusja w pudełku ? Jasne że tak . Zapraszam Cię na jedyne Polskie, największe forum o cajonach https://www.facebook.com/groups/polishcajon/

          Skomentuj


            #20
            Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

            przy lżejszych zmianach na pupie polecam bepanthen maść lub tańszy alantan plus.Częste przemywanie skóry wodą i wietrzenie pupy. Przy większych zmianach radzę odwiedzić pediatre może zapisać poważniejszą maść lub krem.Odradzam natomiast sudocrem itp.ciężko się zmywają przez co dodatkowo podrażnia obolałą już skórę.pozdrawiam

            Skomentuj


              #21
              Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

              Napisane przez Justi1983 Pokaż wiadomość
              Witam inne mamy-testerki! Postanowiłam założyć ten wątek, gdyż jak dotąd bezskutecznie walczę z odpieluszkowym odparzeniem skóry u mojego synka. Po każdej zmianie pieluszki stosuję krem antyseptyczny Sudocrem, ale problem mimo tego nie zniknął. Może posłużycie mi jakąś cenną radą?
              Mój super sprawdzony sposób,to zrobienie kisielku z mąki ziemniaczanej i tym przemywanie pupki.Biorę około łyżeczki mąki na szklankę wody-powinien być konsystencji rzadszego kisielu-zawsze wrzucam mąkę na oko,więc nie powiem Ci z dokładnością ile tej mąki Po przemyciu pupki, osuszam ją i niech sobie trochę dzidzia pofika bez pieluszki.Do kąpieli też możesz dodać taki kisielek. Jak mój Synek miał biegunkę,nie miał ani ciupinki odparzenia. Jak jest duże odparzenie to po przemyciu pupki tym kisielkiem możesz posmarować dodatkowo Sudocremem.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                Napisane przez szalonakisia_1 Pokaż wiadomość
                Dobry jest dla dziecka też przy odparzeniach do kąpieli żel do higieny intymnej, dobrze koi i nie powoduje podrażnień, ani pieczenia.
                Tylko że żele do higieny intymnej dla dzieci są od 3 roku życia
                a tym dla dorosłych to raczej bym nie myła

                A tak po za tym jeśli od urodzenia ładujemy na pupkę dziecka masę kosmetyków na odparzenia to nie dziwota że potem byle kupka a dupka czerwona
                im mniej tym lepeij

                a jeśli coś się pojawi czerwonego my uzywamy PENATENU zawiera wyciąg z wełny owczej a nie tlenki cynku co wysuszają skórę i coraz więcej dzieci ma uczulenie właśńie na tlenek cynku


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                  Drogie mamy dziękuję za wypowiedzi w moim wątku i na pewno skorzystam z waszych cennych rad. Może rzeczywiście powinnam pomyśleć o zmianie pieluszek. A co do kremu to najpierw wypróbuję Alantan Plus, bo większość z was mi go szczerze poleca. A potem oczywiście w tym miejscu napiszę, czy pomógł. Pozdrawiam i życzę miłego testowania

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                    Również miałam problem z pupą mojego synka. Aż dostałam do wypróbowania krem johnson's baby na odparzenia i to pomogło, a dodatkowo codzienna kąpiel z olejkiem do kąpieli Oilatum soft i problem zniknął na razie bezpowrotnie, nie mówiąc już o potówkach.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                      Informuję hihihi zabrzmiało poważnie, że odparzenia pod szyjką u synka zniknęły gdy smarowaliśmy Oilatum kremikiem całkowicie, po tych okropnych krostach pozostały tylko wspomnienia ale nie po oilatumhihihihi

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                        Mój urwisek też dostał krostek na twarzy przez te upały i wtedy sięgnęłam po krem Oilatum. Kilka smarowań i problem zniknął. Nie ma jak zastosować sprawdzony dermokosmetyk

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X