Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozmiary główki plodu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rozmiary główki plodu

    Witam,
    mam na imię Karolina, mieszkam w Anglii, jestem w 32 tygodniu ciąży(a według polskiego kalkulatora - w 33 tyg.). Chciałam się przywitac i zadać dręczące mnie pytanie.Wczoraj miałam usg i dowiedziałam się,że głowka mojego chłopca jest za duza jak na 32 tydzień.
    HC- 321mm
    AC- 276mm
    FL- 65mm

    Martwię się bardzo, czy mój synek jest chory czy to po prostu uroda dziecka i urodzi się zdrowy. Czy miał ktoś taką sytauacje w ciąży?Pozdrawiam :-)

    #2
    Odp: Rozmiary główki plodu

    Myślę że odpowiedzi powinnaś szukać u lekarzy którzy wystawili tą diagnozę. Czy powiedzieli coś więcej? Pamiętaj że lekarze wystawiając tą diagnozę kierowali się statystyką, czyli niektóre płody mogą od niej odbiegać, na plus lub na minus.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rozmiary główki plodu

      ja polecam Ci założenie kalendarza ciąży na BellyBestFriend to nie taki zwykly kalenadzr jakich wiele, tam masz m.in. wykresy płodu dziecka i możesz wpisac wszystkie parametry z USG. System rysuje normy i widzisz czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo. Możesz sobie sprawdzić np. czy wcześniej maluszek też miał za dużą główkę (czy ten parametr wychodził poza norme) czy tylko na tym ostatnim pomiarze jest za duża. Bo dzieci rozwijają się skokowo i na jednym pomiarze może być coś poza normą, a na drugim już będzie wszystko ok. I nie ma się czym martwic. "dzieci często rozwijają się skokowo. Zdarza się, że niektóre parametry nie przyrastają równomiernie, a ich tempo wzrostu waha się z tygodnia na tydzień. Zazwyczaj liczy się trend, a nie pojedynczy pomiar. Zwracaj więc uwagę tylko na skrajne wartości (leżące poniżej 5 i powyżej 95 centyla) i obserwuj je przez kilka okresów." Dlatego naprawde powpisuj sobie dane z wczesniejszych usg i zobacz sobie jak dziecko rozwija sie przez całą ciąże

      Skomentuj

             
      Working...
      X