Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem”

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zakończony: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem”

    Weź udział w naszym konkursie „Cieszymy się życiem” – dodaj do naszego wątku konkursowego na forum kilka zdań o tym, jak staracie się odpoczywać od telefonów, komputerów i technologii. Do wygrania 10 książek o TEKu – nowoczesnym jaskiniowcu.


    Żyjemy w czasach, kiedy nawet dwulatek zręcznie obsługuje tablet czy smartfona – sam potrafi włączyć sobie bajkę czy grę. Dorośli również żyją w wirtualnym świecie jakby coraz bardziej, każdy na konto w mediach społecznościowych i za ich pomocą sprawdza zwyczaj co słychać u znajomych. Rozwój technologii i mediów umożliwia ludziom wiele, ale w tym pędzie do nowoczesności i uzależnieniu od technologii są też minusy. Książka, którą można wygrać w naszym konkursie, w zabawny sposób porusza problemy nowoczesności, technologicznych nowinek i pokazuje dzieciom, dlaczego warto czasem odłożyć telefony na bok i wyjść na podwórko

    Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
    Napisz (na naszym forum w wątku konkursowym) kilka zdań o waszych rodzinnych sposobach na cieszenie się życie i sobą nawzajem – zamiast patrzenia ciągle w ekrany komputerów i telefonów. Do wygrania 10 egzemplarzy książki „TEK. Nowoczesny jaskiniowiec” – zobacz nagrody w konkursie!

    Konkurs trwa od 8.03.2018 r. do 22.03.2018
    Zobacz też:
    Regulamin konkursu

    Aby wziąć udział w konkursie, napisz kilka zdań od siebie poniżej
    Last edited by disne; 23-06-2020, 00:15.
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

    Przekonanie maluchów do tego, że zabawa bez laptopa i telefonu jest dzisiaj nie lada wyzwaniem. Stawiam na dwa sprawdzone sposoby:

    1. świeć przykładem
    sama odkładam telefon i laptopa, kiedy spędzam czas z dziećmi. Nawet kiedy ktoś dzwoni podczas posiłku albo naszej rozmowy nie odbieram telefonu, bo to czas dla mojej rodziny. Zawsze można oddzwonić.

    2. wymyśl coś ciekawego
    córeczka bez protestów zostawia elektronikę, kiedy zaproponuję jej coś naprawdę dla niej atrakcyjnego. Staram się więc wymyślać nowe zabawy dostosowane do wieku. Aktualnie działa rozmieszczenie "skarbów" (najczęściej drobnych słodyczy typu lentylki zapakowanych w folię aluminiową) po całym mieszkaniu i tropienie ich z mapą

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

      Nie ukrywam tego, że moje roczne dziecko lubi wpatrywać się w ekran komputera lub telefonu... Po prostu ma swoją ulubioną bajkę, którą mógłby oglądać godzinami. Ale zawsze udaje mi się go zachęcić do wspólnej zabawy Najczęściej jest to wspólne oglądanie kolorowych książek i uczenie co, gdzie się znajduje. Oczywiście wyjście na podwórko też jest dla niego ogromną frajdą, zwłaszcza dlatego, że może pobawić się z pieskami czy kotkami, które tak bardzo uwielbia

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

        ja moje dzieci angażuję do wszystkiego. Dla mnie to jakaś pomoc, a dla nich nowa zabawa. Wczoraj przyniosłam im miskę pełną skarpet i zorganizowałam konkurs z nagrodami. Zadanie polegała na znalezieniu jak najwięcej par skarpet. Nagrodą główną było wybranie sobie menu na kolację I u nas tak w kółko

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

          My uciekamy... a gdzie? Tam, gdzie nas wyobraźnia lub nogi poniosą Czasem, gdy brzydko na dworze, zaczytamy się bez granic w zbudowanej wcześniej jaskini, gdy pogoda dopisuje wychodzimy karmić kaczki obowiązkowo również z książką na "potem", a zawsze możemy liczyć na nasze zwierzątka, które co dzień są chętne do zabawy i pieszczot - a mamy kogo głaskać i rozpieszczać - psiaka, królika i szczura Oni też ofiarują nam miłą ucieczkę od codziennej technologii. A teraz? Idzie wiosna! Czas topienia marzanny, zbierania bzów, puszczania latawców, ganiania za Wielkanocnym Królikiem i cieszenia się słonecznym blaskiem. Na pewno więc nie grozi nam wciągnięcie przez cyberświat

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

            * Mamy wiele sprawdzonych sposobów na ciekawe spędzanie razem czasu Tak naprawdę wiele zwykłych, codziennych czynności staje się okazją do zabawy i nauki, gdy zaangażujemy w nie też dzieci. Uwielbiamy wspólne gotowanie, robienie ciasteczek czy lepienie pierogów Angażujemy dzieciaki również w trakcie porządków.

            * Gdy jest dużo wolnego czasu- uciekamy na łono przyrody! Woda, las, cisza, spokój to świetna okazja do aktywnego wypoczynku. Z takich wycieczek pozostają nam zwykle jakieś " zdobycze", np. kamyki, patyczki, liście, kasztany. Nic się nie zmarnuje. Kamyki malujemy i ozdabiamy, a np. z liści robimy kwiaty i bukieciki

            * Gdy pogoda nie dopisuje, bawimy się w domu. Gramy w gry planszowe lub układamy puzzle. Uwielbiamy też książki. Codzienne czytanie naszym dzieciom to już rytuał!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

              Nasze sposoby na cieszenie się sobą to wspólne zabawy i wspólne wykonywanie obowiązków. Jeżeli robimy coś z naszym synkiem, nawet zwykłe porządki czy obiad to czas spędzony razem jest bezcenny.
              Oczywiście najprzyjemniejsze są wspólne zabawy bo wtedy całą rodziną jesteśmy dziećmi, patrzenie na świat z perspektywy dziecka pozwala się nim naprawdę cieszyć.
              Dając dziecku swoja uwagę i czas cieszymy się życiem, a telewizor i telefon idą w odstawkę.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

                Ruch to zdrowie! I każdy o tym wie. Ja z moją rodziną zwracam szczególną uwagę na to, aby dużo się ruszać i nie chodzi tu tylko o uprawianie różnych sportów. Ważne jest, aby też wspólnie wymyślić jakieś gry i zabawy, które sprawią nam wiele radości i rozwiną naszą sprawność ruchową czy też zręczność, a nawet szybkość. Zamiast siedzieć przed ekranem laptopa czy telewizora- ruszmy się...

                Moje propozycje gier i zabaw ruchowych w domu:
                - wspólne tańczenie w rytm muzyki, nie musi to być muzyka z płyty CD itp. Sami również tworzymy muzykę. Mamy własnoręcznie wykonane instrumenty i gramy na nich np. kubeczek po jogurcie do którego wsypujemy troszkę ryżu, ładnie zaklejamy, ozdabiamy i gotowe,
                - rzut do celu: wspólnie uszyłam z moimi dziećmi woreczki materiałowe, które wypełniłam zbożem. To właśnie nimi rzucamy albo do pustego wiaderka, albo do koszyczka, czy też jakiejś skrzynki,
                - pokonywanie toru przeszkód: tworzymy własny tor przeszkód, to z poduszek, to posługujemy się różnymi większymi zabawkami i pokonujemy go w jak najszybszym czasie. Ten rodzaj zabawy wykonujemy w salonie bo potrzeba nam wiele, wiele miejsca,
                - gra w *********era, którą każdy zna, a my w szczególnością ją polecamy. Jest przy niej mnóstwo śmiechu i radości, ale i rywalizacja jest zacięta,
                -
                A oto nasze zabawy na świeżym powietrzu:
                - wyścigi w workach. Tak, tak! Mamy duży ogród i uwielbiamy taki rodzaj rywalizacji.
                - zabawa "Bieg kelnera", gdzie łączymy się w drużyny. Każda drużyna otrzymuje plastikowy talerzyk i piłeczkę ping-pongową. Ustawiamy się drużynami na mecie, pierwsi zawodnicy z każdej drużyny trzymają na podniesionej w górze dłoni talerzyk, a na nim piłeczkę. Po usłyszeniu „start”, zawodnicy biegną do wyznaczonego punktu i zawracają. Przekazują talerzyk z piłeczką kolejnej osobie z drużyny i to ona rusza do biegu. Upuszczenie piłeczki – powoduje konieczność powrotu do linii startu i ponowne rozpoczęcie biegu. Wygrywa drużyna, której wszyscy zawodnicy zaliczą bieg z piłeczką pierwsi.
                - strzelanie z własnoręcznie wykonanych łuków w tarczę. Mój kochany mąż wykonał dla nas takie łuki i czasami sobie tak postrzelamy na punkciki.
                - wyścigi z jajkiem na łyżce,
                - żonglowanie piłeczkami, gdy jest bezwietrznie.
                Oto niektóre z gier i zabaw ruchowych, które towarzyszą mi i mojej rodzinie, czy to w domku czy na dworze.
                Teraz trwa jeszcze zima. To doskonałą zabawą będzie rzucanie się śnieżkami, jeżeli mamy jeszcze śnieg
                I pamiętajmy, że ruch to samo zdrowie. Niech każdy się o tym dowie! Taki sposób spędzania czasu wolnego przez rodzinę zbliża ją do siebie i uczy zdrowych postaw z dala szkodliwych ekranów...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

                  ***************** - chodzi o Grę *********er

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

                    dalej robią się kropki: chodzi o czyt. Tłister

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

                      Tak naprawdę nie trzeba wiele... wystarczą tylko chęci i dobra organizacja U nas dniem bez internetu jest niedziela. Telefony wyciszamy a telewizor odpoczywa po ciężkim tygodniu Niedziela to czas dla rodziny, więc staramy się wykorzystać go najlepiej. Jesienią szukamy kasztanów i różnorodnych liści, zimą idziemy na lodowisko albo sanki. Kiedy tylko zniknie śnieg wyruszamy w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny, wyciągamy rowery z piwnicy by używać ich do jesieni W lecie chodzimy na okoliczne imprezy plenerowe, których w naszej okolicy nie brakuje. Kiedy nie chce nam się wychodzić w domu gramy w planszówki, układamy puzzle, wygłupiamy się leżąc wszyscy na kanapie albo grillujemy. Możliwości jest wiele, potrzeba tylko dobrych chęci

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

                        Moim zdaniem najlepszym sposobem jest oczywiście pokazanie dzieciom własnym przykładem jak należy się zachowywać. Oczywiście uważam, że wszystko jest dla dzieci ale oczywiście z umiarem. Nie wyobrażam sobie aby dziecko mogło korzystać z telefonu czy tabletu kiedy chce. Ważne jest aby zapewnić dziecku ciekawą alternatywę dla urządzeń multimedialnych. U nas są to co tygodniowe wycieczki i każdą wycieczkę wybiera kto inny. Kiedy nie ma pogody na wycieczki bardzo często gramy w gry planszowe bądź uczymy się grać w szachy. Pamiętajmy, że dzieci często przejmują zachowanie od dorosłych więc jeśli my korzystamy cały czas z urządzeń multimedialnych nie wymagajmy od dzieci czego innego.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

                          witam

                          troszekę się zagubiłam, bo w opisie jest, że konkurs jest do 12 a w regulaminie, że do 22.03, a ponieważ "odpoczywałam do technologii" no to postanowiłam po sprawdzeniu róznych sposobów do wAs napisać. Lubię bawić się z moimi dziećmi( lże jestem "córeczką - dzidziusiem" moich dzieci) i wtedy one robią dokładnie to co ja w realu - czyli odprowadzaja mnie do przedszkola, czytają bajki, karmią - rewelacja- smartfon (którego córka mi podbiera po cichu i włącza Świnke Pepe) sie przy tym jest "słaby". Gdy nie mam pomysłu na zabawe a za oknem mróz (jak wczoraj) to sala zabaw jest świetną alternatywą (nie mam bałaganu i kłotni w domu), o spacerach, które uwielbiam nie pisze bo to "oczywista oczywistość". Często korzystam też z zajeć dla dzieci w Bilbolotece - fajne zabawy + czytanie ksieżek (program "Biblioteka przyjazna maluchom") Wizyta w palmiarni, aby poogladać piękną zieleń i papugi to też dobry sposób na enforfiny z dziećmi, a nie mogę sie doczekać, kiedy przyjdzie wiosna i zaczną sie "wojaże" - w planach zoo we Wrocławiu, zajecia w muzeum wspólczesnym. Ale sie rozpisałam....bo pomysłów na odpoczywanie od technlogii jest bez liku

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

                            Jak cieszymy się życiem i sobą nawzajem? Potrafimy spędzać czas razem przy wyłączonym telewizorze i odłożonych telefonach komórkowych. Gdy wychodzimy na spacer albo na ogród by wspólnie się bawić, nie bierzemy ich ze sobą. Zamiast komputera czy gier na konsoli wolimy układać puzzle i sami wymyślać różne zabawy. Nie chcę by mój syn był ograniczony jeśli chodzi o wyobraźnię tylko dlatego, że nam, rodzicom łatwiej było włączyć mu bajkę niż się nim zająć. Uwielbiamy też spotkania w większym rodzinnym gronie i wspólne biesiadowanie przy stole. To właśnie rodzina i przyjaciele sprawiają, że cieszymy się życiem i czasem spędzonym razem.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

                              Nasza córeczka jest jeszcze bardzo mała, więc póki co nie trzeba jej przekonywać do odłożenia smartfonu czy tabletu. Kłopot jest natomiast z... jej rodzicami. Często niemal bezwiednie sięgamy po telefon, aby tylko sprawdzić jakie to nowe powiadomienie przyszło na Facebooku, aby tylko zerknąć na wyniki Lotto, tylko obejrzeć śmieszny filmik na YouTube. Zanim nasza córeczka przyszła na świat nawet tego nie zauważaliśmy! Na szczęście Mała głośno dopomina się o odłożenie sprzętów elektronicznych i spędzenie z nią chwili czasu.
                              Bardzo lubimy czytać razem książeczki, szczególnie z podziałem na role, np. mąż czyta kwestie narratora, ja zwierzątek, a córka co jakiś czas okrasza to wszystko swoim komentarzem (na razie nie mamy pojęcia jaka jest jego treść, ale sądząc po minie dziecka, jest to coś bardzo ważnego). Uwielbiamy też przytulanki na macie piankowej i zabawę gumowymi zwierzątkami. A kiedy dzień daje nam prezent w postaci słonecznej aury, to obowiązkowo wychodzimy na długi spacer - nawet w mieście można znaleźć sporo "dzikich" i urokliwych miejsc.
                              A kiedy Mała już zasypia, to... przyzwyczajenie każe wziąć od razu telefon do ręki. Ale nic z tego! Mamy z mężem tak mało czasu na bycie we dwoje, że szkoda nam jeszcze na marnowanie tych chwil. Co lubimy razem robić? Odkrywamy nowe smaki próbując nowych przepisów, losujemy po kilka pytań z naszego "słoiczka poznania", gramy partię szachów, tańczymy (ale z tym ostrożnie, aby się dziecko nie obudziło ). Ostatnim naszym odkryciem jest wspólne czytania na głos - jeśli tylko trafia w nasze ręce pozycja, która oboje musimy koniecznie od razu przeczytać i nie możemy dojść do porozumienia kto będzie pierwszy, to czytamy razem przy okazji różnych domowych czynności (np. jedno prasuje, a drugie w tym czasie czyta, a potem zamiana). Taka lektura trwa co prawda o wiele dłużej, ale o ileż jest przyjemniejsza - możemy na bieżąco komentować fabułę i wymieniać się wrażeniami .
                              Bywają też takie dni, że pod naszą opieką zostaje trio bratanków w wieku wczesnoszkolnym. Już na wejściu pytają, czy mogą pożyczyć telefon i jakie mamy w nim gry. Nasza alternatywa? - Teatr! Wymyślamy scenariusz (koniecznie taki, aby mógł zagrać też niemowlak - w razie potrzeby wymyślamy, że np. Królowa Śniegu znalazła podczas podróży małą dziewczynkę), przygotowujemy kostiumy, scenografię, robimy próby. A na koniec zapraszamy rodzinę na przedstawienie (dziadkowie już podczas zaproszeń pytają gdzie mogą zapłacić za bilety ).
                              A jeśli Mała śpi i musimy się zachowywać nieco ciszej, to układamy wspólnie klocki Lego - największą rodzinną miłość. Czasem realizujemy wspólny projekt np. nieznana planeta i jej mieszkańcy, a innym razem robimy konkurs na najciekawszą budowlę o danej tematyce (np. wiosna, szkoła, prehistoria). Nagrodami są dyplomy i słowa uznania.
                              A jeśli nic nam się nie chce? To nic nie robimy. Po prostu. Leżymy sobie razem, cieszymy się bliskością i czekamy... aż nam się zachce!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X