Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

co do picia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: co do picia

    Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
    jeśli maluch nie chce pić samej wody można ją dosładzać glukozą, jest zdrowsza niż cukier, potem stopniowo zmniejszać ilość.
    Hmm... już chyba wolę dodawać soczek dla smaku Podawanie glukozy kojarzy mi się ze starą szkołą jeszcze kiedy glukozę podawało się nawet po to żeby dziecko lepiej spało (pokarm był bardziej kaloryczny;p )

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: co do picia

      Tak masz racje, ale soku nie podasz niemowlakowi którego też trzeba przepajać, kiedy nie chce pić wody wówczas jest jakieś rozwiązanie

      Skomentuj


        #18
        Odp: co do picia

        Niemowlak jak jest na cycusiu to nie musi nic dodatkowo pić a jeśli na mieszance to do oporu podawałabym wodę (taki mały jeszcze może nie będzie taki cwany jak starsze dzieci żeby wybrzydzać;p). Z Hippa są też delikatne herbatki w saszetkach do parzenia (nie ganulowane!) które można podawać po pierwszym tyg życia.

        Skomentuj


          #19
          Odp: co do picia

          nie do końca tak jest, karmiąc piersią malutką nie raz musiałam ją karmić co 10 minut w celu zaspokojeniu właśnie pragnienia był to okres zimowy a co za czym idzie ogrzewania centralnego, wówczas warto również malucha przepajać

          Skomentuj


            #20
            Odp: co do picia

            Ja również musiałam podawać małej po powrocie ze szpitala wodę bo samo mleko z piersi nie wystarczało. Mała chwilę po jadzeniu płakała i musiała dostać w tedy troszkę wody do popicia

            Skomentuj


              #21
              Odp: co do picia

              Najgorszy okres to upały oraz sezon grzewczy kiedy i nam dorosłym chcę się bardziej pić niż zwykle, wówczas można przepajać a kiedy maluch jest na mm, to już nawet trzeba.

              Skomentuj


                #22
                Odp: co do picia

                moja córeczka oprócz mojego mleka dostaje napar z kminku-by niknąc kolek(choć niechętnie to pije) czasem dostaje rumianek

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: co do picia

                  ja podawałam do picia wodę i herbatkę dla dzieci z Hippa

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: co do picia

                    Ja osobiście też uważam, że najlepsze do zaspokojenia pragnienia dziecka jest woda, tylko problem w tym, że właśnie wiele dzieciaczków nie akceptuje jej smaku, dlatego że mleko matki jest słodkie... Próbowałyście kiedyś? Zamiast tych herbatek owocowych z Hipp, Bobovity czy jakiś tam innych proponuję zaparzyć dziecku zwykłą herbatę owocową lub nawet czarną(ale bardzo, bardzo słabą) Ewentualnie jak podaje się dziecku te granulowane herbatki to stopniowo zmniejszać zawartość tych słodkich granulek w stosunku do wody Może pomysł nie jest jakiś rewelacyjny, ale zawsze coś ! Pozdrawiam !

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: co do picia

                      Moja córa bez problemu pije wodę, teraz w okresie zimowym to dodaję jej do wody miód i cytrynę, ale jak się jej skończy i doleję zwykłą wodę to tez wypije bez marudzenia. Te herbatki granulowane to faktycznie nic dobrego, przeczytajcie sobie skład ile tam jest cukru. Herbata zwykła też chyba nie jest dobrym rozwiązaniem, jako że zawiera teinę z tego co mi się wydaje nie zaleca się żeby podawać malutkim dzieciom.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: co do picia

                        U mnie pije wode bez problemu. Ostatnio nawet soków nie chce typu woda z sokiem malinowym , woli samą wodę. W niedziele byliśmy u znajomych i dali mu soczek w kartoniku tak mu zasmakowało że nic nie chciał pic inengo wiec miał wodę w kubku nie pił cały dzień, aż w końcu widział że nie wygra i normalnie zaczął pić i teraz tylko woda.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: co do picia

                          Moja córcia też bez problemu piję wodę i faktycznie teraz mieszamy jej trochę z miodem albo z sokiem malinowym, ale tylko takim babcinej roboty

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: co do picia

                            Ja też czasem daje mojemu taki z zcarnej porzeczki bo moja mamusia mu zrobiła. A wodę daje dokładnie taką jak Ty Bardzo mu smakuje .

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: co do picia

                              O woda z sokiem malinowym,od którego miesiąca można? Myslałam o rumianku bo wiem, ze wcześnie można, a tu jeszcze z sokiem. Próbowała dawać na łyżeczce normalną przefiltrowaną i wodę. Mam dzbanek filtrujący z Dafi i wiem, że taka woda mu nie zaszkodzi. Kurcze z kupką a problem, a słyszałam, że karmione naturalnie nie powinno mieć zaparć

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: co do picia

                                Na myśl soku malinowego robi mi się gorąco, bo są to soki rozgrzewające, więc raczej nie podawałabym ich latem, co do wieku, to myślę że przy rozszerzeniu diety, można by spróbować, oczywiście zerkając na reakcje maluszka, pamiętam ze nam pani pediatra kazała poczekać z owocami wielopestkowymi gdyż mała miała reakcje alergiczne.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X