Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciemiączko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Niusiak ja dłużej byłam szyta niż rodziłam
    za to przy drugim porodzie sobie odbiłam

    kurcze ciekawe jak jest teraz czy zakładają rozpuszczalne czy "zwykłe"
    szwagierka rodziła 2 miesiące temu, była szyta ale nie chodziła na zdejmowanie


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      ciemiączko

      pisałyście o zbyt szybkim zarastaniu a co z z bardzo wolnym. Mój synek ma 6 miesiecy i jakieś 2,5x2,5 cm. W prawdzie urodził się to miał pół główki miękkiej ale pediatra już się martwi i dała nam skierowanie do poradni metaboliczne (ale jak na początku sierpnia wysłałam skierowanie poleconym - bo to jedyna droga kontaktu - tak mam termin na grudzień). Czy ktoś miał podobne doświadczenia?
      Już zaczynam się niepokoić bo może to schizy ale czasmi mi się wydaje większe a czasem mniejsze...

      Skomentuj


        #63
        Mojej córci też dość długo zarastało ciemiączko. Jak byłam z nią u lekarza jak miała 9 miesięcy to pytałam o ciemiączko i lekarz stwierdził, że nie ma czym się denerwować- bo u jednych dzieci szybciej zarasta, a u innych wolniej. Mówił, że nawet trochę ponad rok może zarastać
        PAULINA 07.07.2008




        http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

        Skomentuj


          #64
          ciemiączko

          Mamusię mam pytanie kiedy waszym dzieciom zarosło ciemiączko . Moja córcia ma 18 miesięcy i ma ciemiączko na palec. Proszę napiszcie pozdrawiam

          Skomentuj


            #65
            Odp: ciemiączko

            Proszę oto link
            http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...t=ciemi%B1czko
            oby dwa wątki zostają połączone
            Amelia 12.03.08

            Skomentuj


              #66
              Odp: Ciemiączko

              moj synek, po urodzeniu miał ciemiączko 1,5 na 1.5cm. z polecenia pediatry- podaję mu witaminkę D3, najpierw jedną kropelke.. ale przy drugim szczepieniu, zalecił dwie kropelki-bo tzw. "szwy" sa jeszcze mocno wyczuwalne, i kazał podawac więcej.. więc teraz dajemy mu wt. D3 w kapsułkach. zobaczymy co bedzie przy kolejnym szczepieniu-7 stycznia

              Skomentuj


                #67
                Odp: Ciemiączko

                Witam
                Mój synek też urodził sie z małym ciemiączkiem i na dodatek szybko zarastało, zostaliśmy skierowani do Polanicy a potem na tomografie komputerową głowy co wykazało zarośnięcie szwu czołowego, nadal jesteśmy pod opieką lekarzy w Polanicy, ciemiączko już całkowicie zarosło
                Od urodzenia nie podajemy wit.D i żadnych serków czy Danonków.




                Mój kochany Aniołek 6.09.08 (*)

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Ciemiączko

                  Nam teraz zima lekarka kazala podawac Lali 2 krople po 2 razy, choc Mala ma juz 11 miesiecy. I tak sie zastanawiam czy cos jest nie tak, czy ta zwiekszona dawka to przez pore roku i braku slonca.

                  Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Ciemiączko

                    Milenie ciemiączko znika w tempie błyskawicznym. Mała skończyła dopiero 5 mies, a ciemiączko ma 1x0,5. Pediatra kazał odstawić D3, z tym że nigdy nie podawałam jej córce!
                    Dwa razy robiliśmy USG przezciemiączkowe, ale wyniki wyszły ok. Jednak tak szybki zrost ciemiączka prowadzić do zbyt dużego ciśnienia wewnątrzczaszkowego.

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Ciemiączko

                      Eee... tam lekarze trochę przesadzaja.Mojej małej ciemiączko całkowicie zarosło w 8 m lekarz zakazal podawać witaminę D ale po kilku miesiącach zaczęła się strasznie pocić i kazał wtedy znowu podawać witaminę i nic córeczce nie było.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Ciemiączko

                        Napisane przez insoomnia Pokaż wiadomość
                        Nam teraz zima lekarka kazala podawac Lali 2 krople po 2 razy, choc Mala ma juz 11 miesiecy. I tak sie zastanawiam czy cos jest nie tak, czy ta zwiekszona dawka to przez pore roku i braku slonca.
                        Myślę, że właśnie z powodu pory roku zwiększono dawkę, ciemię zarasta prawidłowo więc nie miała obaw zwiększyć z jednej kropli do dwóch.
                        Jakby było coś nie w porządku to pewnie by Cię lekarka poinformowała
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Ciemiączko

                          Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                          Eee... tam lekarze trochę przesadzaja.Mojej małej ciemiączko całkowicie zarosło w 8 m lekarz zakazal podawać witaminę D ale po kilku miesiącach zaczęła się strasznie pocić i kazał wtedy znowu podawać witaminę i nic córeczce nie było.
                          Nie uwazam by przesadzali - lepiej dmuchac na zimne niz potem plakac ze sie cos olalo. Synkowi tez szybko zaroslo ciemie bo juz w 4 miesiacu i tez najedlismy sie strachu. Jednak procz ciemienia trzeba sprawdzac takie "stawy" by to one nie zarosly .

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Ciemiączko

                            Moja Majka ma 1,5 roku i dalej podajemy co 2 dzień jedna kapsułkę Vita D. A jak wypije wiecej niż 400ml mleka dziennie to juz nie podajemy, a jak nie chce meczka to jej daję. A ciemię jeszcze jej nie zarosło ma tak 0,3x0,3 wg naszej pediatry (poniedziałkowe pomiary)


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Ciemiączko

                              moj Mati ma 7 m-cy i ciemiaczko 2 cm na 2 cm czy to prawidlowo lekarka powiedziala ze duze:/
                              Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                              http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Ciemiączko

                                olcm80 mój syn też miał spore ciemię przez bardzo długi czas. Jak skończył rok zapytałam w końcu czy prawidłowe, bo tutaj dzieciaczki dziewczyn już miały o wiele mniejsze, na to pediatra mi odpowiedziała, że do 18 miesiąca ciemię ma prawo zarastać, u jednych dzieci proces ten następuje szybciej u innych wolniej -reguły nie ma.
                                Wiąże się to też z rozmiarami wyjściowymi ciemiączka.
                                Także na zamartwianie się masz jeszcze sporo czasu
                                Julek: 10/3/2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X