Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

    Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
    Jeżeli mamy dobrego lekarza na nfz, to jak najbardziej jestem za tym żeby chodzić bezpłatnie. Natomiast ja chodziłam prywatnie ze względu na to, że mój lekarz jest bardzo kompetentny ale niestety przyjmuje tylko prywatnie. Wiec nie miałam wyjścia...a szkoda bo na nfz duzo bym zaoszczędziła.
    Czasami trzeba zapłacić za wygodę. Dentysta to tylko prywatnie, pediatra na nfz jak najbardziej, okulista znowu też tylko prywatnie, także różnie bywa.

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

      Ja korzystam z usług pediatry również na nfz a ginekologa wybrałam prywatnie bo tak było mi wygodnie, musiałam chodzić po południu jak mąż wracał z pracy żeby mógł zostać z córką.

      Skomentuj


        #93
        Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

        Ja chodziłam prywatnie teraz czekam na poród - Pani ginekolog bardzo miła ale wizyta krótka i trochę mnie rozczarowało podejście bo sama mi nic nie mówiła o wszystko musiałam się pytać a wiadomo jak idę na wizytę to o połowę rzeczy zapomniałam się spytać. Wizyta co 4 tygodnie nawet pod koniec ciąży. Moja kuzynka chodzi na NFZ wizyta co 2 tygodnie i dużo szczegółowych badań. Więc trudno stwierdzić czy lepiej płacić czy nie...

        Skomentuj


          #94
          Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

          Na NFZ to już chyba nic się nie da załatwić... tylko się człowiek podenerwuje. Prywatnie to wszystko wygląda inaczej i myślę, że wszyscy to wiemy, ale nie każdego stać bo też sobie cenią..

          Skomentuj


            #95
            Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

            Napisane przez justynka901 Pokaż wiadomość
            Ja chodziłam prywatnie teraz czekam na poród - Pani ginekolog bardzo miła ale wizyta krótka i trochę mnie rozczarowało podejście bo sama mi nic nie mówiła o wszystko musiałam się pytać a wiadomo jak idę na wizytę to o połowę rzeczy zapomniałam się spytać. Wizyta co 4 tygodnie nawet pod koniec ciąży. Moja kuzynka chodzi na NFZ wizyta co 2 tygodnie i dużo szczegółowych badań. Więc trudno stwierdzić czy lepiej płacić czy nie...
            Jeśli nie jesteś zadowolona to bym zmieniła lekarza. Płacisz wymagasz. Na nfz rzadko kiedy mamy taką możliwość, bo czasami raptem jest 2 czy 3 lekarzy. Dużo też zależy od samego człowieka. Też raz trafiłam na prywatnego lekarza i był okropny, jak sama nie próbowałam się nic dowiedzieć, to poza dzień dobry i do widzenia chyba byśmy nie rozmawiali.

            Skomentuj


              #96
              Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

              Dużo osób zapomina o tym, aby regularnie badać także wzrok, a przecież on też się psuje - najczęściej od pracy przy komputerze. Jeśli na przykład chodzi o badanie wzroku to wiele firm obecnie wykonuje je bezpłatnie. Warto skorzystać i przebadać oczy.

              Skomentuj


                #97
                Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

                Ja przez całą ciążę chodziłam prywatnie. Raz byłam publicznie - bo brzuch mnie bolał i wpadłam w panikę - i postanowiłam, że nigdy więcej

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

                  Byłam prywatnie i na NFZ. Bardziej byłam zadowolona z usług przychodni na NFZ niż z lekarza prywatnego. Ale wiem,że po prostu dobrze trafiłam na lekarza,bo prywatnie tylko byłam traktowana jak kolejny klient a tak na prawdę nie czułam się traktowana lepiej. Zależy wiele od lekarza. Miałam usg co wizytę,wizyty z powodu moich dolegliwości co 2-3 tygodnie. W gabinecie spędzałam czasem pół godziny.

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

                    Wszystko zależy od podejścia lekarza. Ja chodziłam prywatnie, ale nie byłam do końca zadowolona z usług mojego lekarza. Musiałam Go "ciągnąć za język" żeby dowiedzieć się czegoś więcej... A moja koleżanka chodziła na NFZ i trafił się Jej naprawdę świetny lekarz, który wszystko dokładnie Jej wytłumaczył, odpowiedział na każde Jej pytanie


                    Skomentuj


                      Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

                      W obu ciazach chodziłam prywatnie i żałuje, bo tak naprawde nic mi to nie dało, a kasy wydało się mase na te wizyty. A lekarz jak było trzeba sie i tak wypiął i nie doradził i nic nie pomógł. Dopiero jak sie dowiedział że mam już tam nagrana opieke to sie zainteresował i się bał że bedzie miał lipe.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

                        Chodziłam prywatnie. Pierwszy lekarz to porażka, drugi super. Więc to, że prywatnie to nie oznacza z góry, że lekarz będzie super. Niestety obecnie to i prywatnie do dobrego lekarza czeka się miesiąc na wizytę...

                        Skomentuj


                          Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

                          Jeżeli zdecyduję się na trzecią ciążę to chyba będę chodzić na NFZ. Za każdą wizytę płaciłam krocie, a uważam, że państwowa opieka jest równie dobra. Tak przynajmniej słyszę od moich koleżanek


                          Skomentuj


                            Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

                            Ja posiadam pracowy pakiet medyczny i w zasadzie do lekarzy każdej specjalizacji chodzę prywatnie, także dla mnie było oczywiste, że ciążę także będę prowadziła prywatnie. Tylko raz zawitałam u ginekologa na NFZ i się przeraziłam - raz: warunkami, jakie panowały w gabinecie, dwa: sprzętem, który chyba pamiętał potop szwedzki, trzy: stanem zdrowia i wiekiem lekarza, do którego trafiłam. Generalnie pierwszy raz mi się zdarzyło, że odmówiłam badania ginekologicznego.

                            Kolejne ciąże też będę prowadziła prywatnie...

                            Skomentuj


                              Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

                              Chodziłam prywatnie, do lekarki, którą miałam z polecenia. Byłam zachwycona. Wydałam sporo, ale też sporo zyskałam. Była przy moim porodzie i dzięki niej obyło się bez tragedii.

                              Na NFZ poszłam do ginekologa po ciąży i wiem, że tam nie wrócę.

                              Skomentuj


                                Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

                                Ja w obu przypadkach chodziłam prywatnie ale poród i tak odbierał inny lekarz bo rodziłam w szpitalu oddalonym o ponad 200 km od mojego miejsca zamieszkania.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X