Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Zielono mi
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zielono mi Zakładamy ogród lub ogródek na balkonie. Masz wątpliwości związane z ogrodnictwem, uprawą roślin albo zabawą z dzieckiem w zakładanie np. ogródka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-02-2015, 10:30
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58
Domyślnie Jak stworzyć ogródek warzywny ?

W ogródku mamy wszystko ładnie rośnie czy kwiatki czy warzywa
Z mężem na działce gdzie się budujemy posadziliśmy ubiegłego roku maliny ,które się nie przyjeły ,i jeszcze rzodkiewkę zobaczyć czy wyrośnie Rzodkiewka zaczęła rosnąć ale na tym się skończyło Jak tego roku przygotować się do sadzenia Chciałabym znowu spróbować chociaż rzodiewkę ,cebulę czy może marchewkę ,pietruszkę Jakiś nawóz specjalny lepiej ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-2015, 19:11
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie Odp: Jak stworzyć ogródek warzywny ?

Myślę że wszystko zalezy od rodzaju ziemi jeżeli jest słaba i piaszczysta to niestety nic nie bedzie rosło.Trzeba wtedy w miejscu nowego ogródka wykopać część nieżyznej gleby a dać nowej.Oczywiście potem tez trzeba nawozić,najlepiej naturalnym nawozem.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-02-2015, 14:13
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Cytat:
Napisał anna31 Zobacz post
Myślę że wszystko zalezy od rodzaju ziemi jeżeli jest słaba i piaszczysta to niestety nic nie bedzie rosło.Trzeba wtedy w miejscu nowego ogródka wykopać część nieżyznej gleby a dać nowej.Oczywiście potem tez trzeba nawozić,najlepiej naturalnym nawozem.
z tego co teściowa mowiła to tam wszystko rosło może po takim czasie co nie było użytkowane trzeba dobrze nawozić Zapytałabym ją jeszcze ale nie wiadomo czy mi wszyystko z prawdą powie więc wolałam tu zapytać
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-03-2015, 18:01
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

My zawsze używamy obornika. Ale na jesień można posiać również zboże jako poplon a wiosną przekopać ogródek i zasiać warzywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2015, 10:09
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Zdjęcia: 11

Cytat:
Napisał Lara5 Zobacz post
W ogródku mamy wszystko ładnie rośnie czy kwiatki czy warzywa
Z mężem na działce gdzie się budujemy posadziliśmy ubiegłego roku maliny ,które się nie przyjeły ,i jeszcze rzodkiewkę zobaczyć czy wyrośnie Rzodkiewka zaczęła rosnąć ale na tym się skończyło Jak tego roku przygotować się do sadzenia Chciałabym znowu spróbować chociaż rzodiewkę ,cebulę czy może marchewkę ,pietruszkę Jakiś nawóz specjalny lepiej ?
Kompost naturalny najlepszy za darmo, a śmieci organiczne od razu tam utylizujemy Nie potrzeba żadych gadżetów, tylko miejsce na składowanie odpadów, ale gdzieś na boku lepiej. Do kompostu ląduje wiele rzeczy jak resztki owoców, obierki z warzyw, skoszona trawa, skorupki jaj, fusy itd. I naprawdę świetny, by roślinki urosły.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2015, 12:40
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Taki kompost po paru latach to najlepszy nawóz dla warzyw.
Wyrzucane na niego resztki ładnie struchleją i wspomogą wzrost warzyw
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2015, 12:48
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Nie ma co wydawać pieniądze na jakieś środki, gdy sami za darmo możemy ekologiczny nawóz zrobić. Im mniej chemii tym lepiej- tym bardziej że jej i tak dużo wszędzie nas
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2015, 13:11
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Nawet mniej dorodne warzywa a bez dodatku chemii są smaczniejsze i dużo zdrowsze. ja pamiętam jak mojej mamie nigdy nie chciała urosnąć duża marchewka zawsze takie małe były i trzeba było się z tym męczyć przy obieraniu, ale była swoja ekologiczna i bardzo smaczne
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2015, 13:15
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Cytat:
Napisał perpetua88 Zobacz post
Kompost naturalny najlepszy za darmo, a śmieci organiczne od razu tam utylizujemy Nie potrzeba żadych gadżetów, tylko miejsce na składowanie odpadów, ale gdzieś na boku lepiej. Do kompostu ląduje wiele rzeczy jak resztki owoców, obierki z warzyw, skoszona trawa, skorupki jaj, fusy itd. I naprawdę świetny, by roślinki urosły.
my mamy taki kompostwonik na dzałce własnie na samym koncu juz dzialki - lądują tam obierki i skoszona trawa - mąż ostatnio sprawdzal co z nim i stwierdził ze bedzie swietny do roslinek
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2015, 13:23
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

O tak zdecydowanie lepiej gdzieś schować go za drzewka czy krzaki jakieś, bo zapachowo z tym róznie bywa. My właśnie za takimi tuikami mamy miejscówę
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania