Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fotelik samochodowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Jaki fotelki dla rocznego dziecka?

    W tej kategorii (a będzie to przedział 9-18kg), to ja polecam modele firmy Roemer foteliki: SafeFix, King Plus i Duo Plus. Wszystkie mają 4 gwiazdki w testach ADAC, także należą do tych najbezpieczniejszych, bo 5 gwiazdek, to już naprawdę rzadko który model dostaje.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Fotelik samochodowy

      Wydaje mi sie, że obecnie poziom poszedł tak do góry, że foteliki samochodowe są bezpieczne nawet bez specjalnego systemu isofix. Zresztą najlepiej poczytać opinie innych rodziców, żeby się dowiedzieć jak im się użytkuje poszczególne modele

      Skomentuj


        Odp: Fotelik samochodowy

        Napisane przez anulka35 Pokaż wiadomość
        Wydaje mi sie, że obecnie poziom poszedł tak do góry, że foteliki samochodowe są bezpieczne nawet bez specjalnego systemu isofix. Zresztą najlepiej poczytać opinie innych rodziców, żeby się dowiedzieć jak im się użytkuje poszczególne modele
        Nie do końca się z tym zgodzę bo pełno jest tzw. chińszczyzny z podrabianymi certyfikatami i bez atestów. Więc prócz opinii innych rodziców warto przede wszystkim patrzeć na wyniki testów, a najlepiej w miarę możliwości przymierzyć dziecko i dokładnie samemu obejrzeć foteli. Ja rozważam maxi cosi cabrio albo peble bo wiem ze da się je do navingtona zamontować. W grę wchodzi jeszcze x-car dla navingtona, ale tak ja mówię decyzję podejmę dopiero jak wszystko dokładnie obejrzę!

        Skomentuj


          Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

          Witam Serdecznie, jakie foteliki samochodowe Państwo polecają ? Wygodne i Bezpieczne dla malucha.

          Skomentuj


            Odp: Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

            Ja polecam Maxi Cosi szczególnie z bazą (bezpieczniejsze i wygodniejsze). Niestety sa to foteliki tylko do 18kg - 3,5 lat.
            Xany27
            BAJKI DLA DZIECI | IMIONA | MAMA-DZIECKO

            Skomentuj


              Odp: Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

              Ja też mam ten problem i nie wiem jaki fotelik będzie najlepszy...;/ Większość znajomych mówi ,że nie warto oszczędzać na foteliku i lepiej zainwestować.... W sumie prawda ,liczy się bezpieczeństwo maluszka a jaka firma????

              Skomentuj


                Odp: Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

                Ja mam fotelik Recaro model Young Sport, nie był tani, kosztował 800zł, ale wystarcza dla dzieci 9-36kg. Ma dobre wyniki w testach.
                Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
                Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


                Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


                http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

                  Napisane przez indra83 Pokaż wiadomość
                  Ja mam fotelik Recaro model Young Sport, nie był tani, kosztował 800zł, ale wystarcza dla dzieci 9-36kg. Ma dobre wyniki w testach.
                  Ile dziecko warzyło jak zaczęło jeździć w tym foteliku? Słyszałam że za duża różnica 9-36 kg ? To nie prawda?

                  Skomentuj


                    Odp: Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

                    Dziękuje za podpowiedzi

                    Skomentuj


                      Odp: Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

                      Mój syn zaczął jeździć w tym foteliku jak ważył około 10kg.
                      Jak w większości tego typu fotelików z czasem jak dziecko rośnie, zmienia się w nim sposób zapinania, potem niektóre elementy się wymontowuje, aż zostaje dla najstarszego dziecka sama podstawka pod pupę.
                      Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
                      Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


                      Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


                      http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

                        Ja też bym Ci polecałam kupić od razu do 36 kg. Te lepsze foteliki mają tyle regulacji że naprawdę fajnie można dostosowac do malucha a wtedy bedziesz mogla kupic cos drozszego bo wydajesz kase tylko raz. Ja też zaproponuje Ci Recaro Young Sport bo naprawde warto w niego zainwestowac. Koszt tak jak pisze indra83 okolo 800 zł. ale to mysle dobrze zainwestowane pieniazki.

                        Skomentuj


                          Odp: Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

                          my dość długo wybieraliśmy fotelik, Mój synek urodził się bardo duży, więc od razu gdy tylko skończył 6 miesięcy(ważył już wtedy 9600 kg ) kupiliśmy mu fotelik GRACO NAUTILUS (kolor orion) przeznaczony dla dziecka o wadze 9-36 kg. Uważam że too jeden z najbardziej trafnych zakupów. Fotelik bardzo bezpieczny, tyle samo punktów w testach zderzeniowych co Fotelik Recaro Young Sport - 3 gwiazdki ( aa dużo tańszy) . Jest łatwy w użytkowaniu, rośnie razem z dzieckiem. Z funkcji które posiada to:
                          - bezpieczeństwo gwarantują pięciopunktowe pasy
                          - mechanizm blokujący
                          - wzmocnienie boczne
                          - oparcie można odchylić, aby dziecko mogło się zdrzemnąć
                          - pokrowiec można łatwo zdjąć i uprać
                          - schowek ;d taaaaaaaak idealne miejsce na zabawkę ;d
                          - bidon w końcu butelka nie lata po samochodzie
                          Naprawdę polecam!

                          Skomentuj


                            Odp: Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

                            Napisane przez inka290190 Pokaż wiadomość
                            Witam Serdecznie, jakie foteliki samochodowe Państwo polecają ? Wygodne i Bezpieczne dla malucha.
                            zależy na jaki wiek szukasz
                            Napisane przez xany27 Pokaż wiadomość
                            Ja polecam Maxi Cosi szczególnie z bazą (bezpieczniejsze i wygodniejsze). Niestety sa to foteliki tylko do 18kg - 3,5 lat.
                            Maxi Cosi miałam od 0-13kg - bardzo wygodne, dobrze wyprofilowane i bezpieczne. Mimo że to dobra marka, radzę zawsze sprawdzać wyniki crash testów bo w poszczególnych ich modelach różnią się np CITY ma mniej gwiazdek niż Cabriofix dlatego my wybraliśmy Cabriofixa dla naszych bliźniaczek. No i bez problemu sprzedaliśmy je bo są baardzo chodliwe więc tak na prawdę zakup się zamortyzował i realnie kosztował nas tyle, co byśmy zapłacili za jakiś fotelik NO NAME gównianej firmy bez żadnych ocen bezpieczeństwa. Warto zatem kupić coś dobrego i jechać spokojnie.

                            Napisane przez roginska Pokaż wiadomość
                            Ja też mam ten problem i nie wiem jaki fotelik będzie najlepszy...;/ Większość znajomych mówi ,że nie warto oszczędzać na foteliku i lepiej zainwestować.... W sumie prawda ,liczy się bezpieczeństwo maluszka a jaka firma????
                            U nas Maxi Cosi wygrywa i obecnie dla starszej już ostateczny fotelik Cybex solution 15-36 http://cybex-online.com/pl/carseats/solutionx2.html ma świetne wyniki testów, jest na prawdę solidnie wykonany i wg mnie przystępny cenowo.

                            Napisane przez marila Pokaż wiadomość
                            Ja też bym Ci polecałam kupić od razu do 36 kg. Te lepsze foteliki mają tyle regulacji że naprawdę fajnie można dostosowac do malucha a wtedy bedziesz mogla kupic cos drozszego bo wydajesz kase tylko raz. Ja też zaproponuje Ci Recaro Young Sport bo naprawde warto w niego zainwestowac. Koszt tak jak pisze indra83 okolo 800 zł. ale to mysle dobrze zainwestowane pieniazki.
                            a ja bym nie kupowała od razu takiego - mam przechodnie foteliki 9-25 które mają taką bazę (wszystkie w tym przedziale to mają) dzięki której można regulować pochylenie całego siedziska i pochylić go do spania - dzięki temu dziecko ma wygodną pozycję. W takich fotelikach jaki przedstawiasz tego się nie da zrobić i nie wyobrażam sobie wtedy jazdy z takim maluszkiem który może nawet nie ma jeszcze roku w pozycji praktycznie cały czas siedzącej
                            Poza tym nie przesadzajmy, dziecko po roku nie przybiera po 1 kg/mc żeby tak szybko wyrosło z fotelika 9-25kg - nam przy córce służył 3 lata - dziś moje dziecko ma już prawie 5 lat i dotąd jeszcze nie osiągnęła 25 kg a wygląda sobie dobrze. Gdyby nie fakt, że urodziły nam się kolejne dzieci to nadal by w nim jeździła, niestety kiedy maluszki podrosły przenieślimy je do fotelików po Oli a Oli kupiliśmy Cybexa już do końca.







                            Skomentuj


                              Odp: Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

                              Ten fotelik Recaro Young Sport jest rzeczywiście bardzo dobry i bezpieczny więc myślę, ze warto zainwestować ... ale nie 800 zł, bo teraz jest dużo tańszy. Widziałam przed chwilą na okazje.info że w sklepach internetowych można go dostać już za 565 zł ...
                              Złap balans

                              Są osoby, które się pamięta, i osoby, o których się śni

                              Skomentuj


                                Odp: Jaki fotelik samochodowy wybrać 9kg-25kg?

                                My pewnie będziemy musieli zakupić taki sprzęt jak tylko Antoś będzie sztywno siedział, więc zaczęliśmy się rozglądać. Na allegro jest trochę takich fotelików w całkiem przystępnych cenach.a oto przykłady:
                                http://allegro.pl/fotelik-9-36kg-met...125738342.html
                                http://allegro.pl/fotelik-9-36kg-oxf...127815646.html
                                http://allegro.pl/fotelik-9-36-kg-fu...115674665.html
                                http://allegro.pl/fotelik-samochodow...088600958.html




                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X