Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

L4 w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    L4 w ciąży

    Witam!Czy ktos może wie jak to jest z płacą na zwolnieniu lekarskim w ciąży?W styczniu urodziłam córkę,do czerwca mam urlop macierzynski,od lipca do grudnia 2011 będę na urlopie wychowawczym,podczas którego będę otrzymywać zasiłek.Gdybym od stycznia znów poszła na L4 w ciąży to jaką otrzymam pensję?Według umowy o pracę czy wyliczą mi średnią z ostatnich 12 miesięcy?Może mnie ktoś oświecić?
  •    
       

    #2
    Odp: L4 w ciąży

    Jeśli obecnie przebywasz na u. wychowawczym i ponownie jesteś w ciąży to L4 nie jest platne. Platne bedziesz miec macierzyńskie... No i zalezy na jaki okres jesteć zatrudniona .....
    pzdr


    Skomentuj


      #3
      Odp: L4 w ciąży

      Nie wiem czy sie tak da, isc po wychowawczym na L4, bo w sumie jak by placili to kazdy by tak robil! ALe jest opcja na 2 miesiace platnej opieki na dziecko, wiec to jest chyba jedyna mozliwość otrzymywania kasy! Trzeba lekarza o taką opieke poprosic.

      Skomentuj


        #4
        Odp: L4 w ciąży

        Szczerze mówiąc to nie za bardzo rozumiem...Najlepiej dla Ciebie byłoby abyś po urlopie macierzyńskim wykorzystała zaległy urlop. Dopiero potem skorzystała z urlopu wychowawczego. Oczywiście, możesz zaraz po nim, złożyć L4 u pracodawcy, bo nie ma przepisu który by tego zabraniał.Ale dla mnie nie jest to zbyt moralne posunięcie...

        Skomentuj


          #5
          Odp: L4 w ciąży

          Witam ponownie.Nie wydaje sie mi ze cos tu jest niemoralnego w tym gdy ktos chce szybko odchowac dwójke dzieci a potem juz na stałe wrócic do pracy.Z pewnego względu chciałabym urodzic przed koncem 2012r,dlatego nie opłaca sie mi wracac do pracy na miesiac czy dwa,mieszac w składzie i potem znów zniknąć,bo zdecydowanie to bedzie wygladac gorzej.A po pierwszej ciąży wiem ze napewno będę na L4 od początku.Chodzi o to,aby nie zostac bez srodków do zycia albo na zasiłku 400zł.

          Skomentuj


            #6
            Odp: L4 w ciąży

            Ja jak zaszłam w ciążę na urlopie wychowawczym żeby iść na L4, po prostu z niego zrezygnowałam, a w dni powrotu do pracy doniosłam zwolnienie. Zwolnienie jest płatne 100% pensji jaką dostawałaś, a potem macierzyński tak samo. Pozdrawiam

            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

            Skomentuj


              #7
              Odp: L4 w ciąży

              Dzięki Scaarlett.O to mi właśnie chodziło.Ja mam krótki wychowawczy wiec nie musze rezygnowac.Akurat na starania.Ale teraz na Twoim przykładzie wiem,że bez obawy mogę zanieść L4 bezpośrednio po wychowawczym.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X