Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drugie imię

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Drugie imię

    Nadajecie drugie imię dziecku? Np. po tacie albo mamie lub babci lub dziadku? Zastanawiam się, bo nie wiem czy drugie imię w ogóle jest potrzebne.
  •    
       

    #2
    Odp: Drugie imię

    Napisane przez mamibe Pokaż wiadomość
    Nadajecie drugie imię dziecku? Np. po tacie albo mamie lub babci lub dziadku? Zastanawiam się, bo nie wiem czy drugie imię w ogóle jest potrzebne.
    My córce nie dawaliśmy, stwierdziliśmy że to nie jest potrzebne, i tak ma długie nazwisko i jak coś gdzieś kiedyś będzie wypełniała to miałaby więcej pisania. Ja z mężem mamy drugie imię i uważamy że to zbędne.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Drugie imię

      Ja nadaję ale tylko dlatego, że starsza córcia starsznie chciała wymyślec imię dla siostrzyczki a my z meżem mamy już swoje upatrzone. Dlatego pozwoliliśmy starszej córce wybrac drugie imię :-)

      Skomentuj


        #4
        Odp: Drugie imię

        Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
        My córce nie dawaliśmy, stwierdziliśmy że to nie jest potrzebne, i tak ma długie nazwisko i jak coś gdzieś kiedyś będzie wypełniała to miałaby więcej pisania. Ja z mężem mamy drugie imię i uważamy że to zbędne.
        Zgadzam się Ja mam drugie imię i tylko mnie ono denerwuje a mąż nie ma i problemu też nie ma dlatego synek też dostał tylko jedno. Choć rozwiązanie zastosowane przez Macdzie bardzo mi się spodobało Mogę zapytać jakie imię wybrała starsza córa?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Drugie imię

          u nas Zosia ma drugie imię po mamusi hehe

          Skomentuj


            #6
            Odp: Drugie imię

            My nie dawaliśmy dzieciom drugiego imienia
            Początkowo chciałam dla syna dać ale mąż coś tam coś tam mówił po co Zostaliśmy przy jednym u syna i córki

            Skomentuj


              #7
              Odp: Drugie imię

              Ja mam drugie imię a mąż nie więc mieliśmy jako takie porównanie i zdecydowaliśmy synkowi dać tylko jedno bo potem jest tylko zabawa przy wypełnianiu papierów.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Drugie imię

                Ja mam i moje dzieciaki mają. Zuzia dostała na drugie Julia bo mężowi sie podobało, a Fabianek ma Antoś po moim zmarłym tacie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Drugie imię

                  u nas Zosia ma bo w mojej rodznie jakos tradycjom sie stalo iz dzieciaczki maja drugie imiona po rodzicach i tym sposoem wszystkie dzieciaczki w mej rodzinie imiona drugie maja

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Drugie imię

                    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                    u nas Zosia ma bo w mojej rodznie jakos tradycjom sie stalo iz dzieciaczki maja drugie imiona po rodzicach i tym sposoem wszystkie dzieciaczki w mej rodzinie imiona drugie maja
                    Ale po rodzicach swoich czyli Zosia ma Twoje czy po Twoich rodzicach czyli po babci Zosi? Ale zamotałam pytanie mam nadzieję, że zrozumiesz

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Drugie imię

                      Zosia ma po mnie i dzieciaczki otrzymuja drugie imiona po swoich rodzicach

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Drugie imię

                        Ja też preferuję dwa imiona..dobre rozwiązanie jak się rodzicom podobają dwa imiona :-) u mnie będzie Patrycja Laura Zalewska albo Laura Patrycja Zalewska..Pati po tatusiu he he

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Drugie imię

                          Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
                          Ja też preferuję dwa imiona..dobre rozwiązanie jak się rodzicom podobają dwa imiona :-) u mnie będzie Patrycja Laura Zalewska albo Laura Patrycja Zalewska..Pati po tatusiu he he
                          Pierwsza opcja jakość lepiej brzmi

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Drugie imię

                            Też preferuje możliwość nadawania maluchowi dwóch imion. Taka tradycja rodzinna- drugie imię nadaje się u nas po jakimś przodku- w naszym wypadku drogie imię córci-to imię jednej z babci-Emilia.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Drugie imię

                              Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                              Zosia ma po mnie i dzieciaczki otrzymuja drugie imiona po swoich rodzicach
                              Cieszę się, że zrozumiałaś moje zagmatwane pytanie
                              Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
                              Ja też preferuję dwa imiona..dobre rozwiązanie jak się rodzicom podobają dwa imiona :-) u mnie będzie Patrycja Laura Zalewska albo Laura Patrycja Zalewska..Pati po tatusiu he he
                              Mi również bardziej podoba się pierwsza wersja i bardzo lubię zdrobnienie Pati
                              Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                              Też preferuje możliwość nadawania maluchowi dwóch imion. Taka tradycja rodzinna- drugie imię nadaje się u nas po jakimś przodku- w naszym wypadku drogie imię córci-to imię jednej z babci-Emilia.
                              Jeśli to faktycznie tradycja to warto ją kontynuować.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X