Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

badanie piersi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: badanie piersi

    Badajcie się dziewczyny , ja to robie raz na tydzień a raz na pół roku u lekarza. Moja mama miała raka piersi , musieli jej usunąć pierś . Pamiętam , że bardzo schudła karmiłam ją nutramilem by tylko witamin było dość do lepszego funkcjonowania . Teraz jet lepiej ale jakby się badała , możliwe , że by do tego nie doszło

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: badanie piersi

      Napisane przez gaga11 Pokaż wiadomość
      Badajcie się dziewczyny , ja to robie raz na tydzień a raz na pół roku u lekarza. Moja mama miała raka piersi , musieli jej usunąć pierś . Pamiętam , że bardzo schudła karmiłam ją nutramilem by tylko witamin było dość do lepszego funkcjonowania . Teraz jet lepiej ale jakby się badała , możliwe , że by do tego nie doszło
      Najważniejsze, że Twoja mama jest zdrowa Ja też staram się badać, choć różnie z tym bywa. Raz na rok wykonuję USG piersi. Profilaktyka jest bardzo ważna


      Skomentuj


        #18
        Odp: badanie piersi

        To prawda. Według mnie głupotą jest się nie badać. Zmiana szybko wykryta może być bez problemu usunięta. Jeśli natomiast jej nie wykryjemy, to czeka nas http://www.forumginekologiczne.pl/po...utka/2785.html. Można temu prosto zapobiec - po prostu się badając!!!

        Skomentuj


          #19
          Odp: badanie piersi

          Dokładnie, nie ma co lekceważyć objawów, unikać badania. Nie rozumiem osób, które wolą nic nie wiedzieć. Ja chcę o wszystkim wiedzieć jak najszybciej, żeby w porę działać! A jako, że jestem w grupie ryzyka, moja babcia miała raka piersi, to na święta sprawiłyśmy sobie z mamą i siostrą braster. Kojarzycie to urządzenie do badania piersi?

          Skomentuj


            #20
            Odp: badanie piersi

            Była też swego czasu taka rękawica do badania piersi, która pomagała wyczuć zmiany.

            Ja uważam, że nie ważne jak, ważne by co miesiąc robić cokolwiek w kierunku badania się. Braster to nowość, koszt jest wysoki. Nie wiem ile kobiet sobie na to pozwoli. Co sprytniejsze pewnie przeliczą na wizyty i USG prywatne. Trudno stwierdzić ile z nich odmówi sobie wizyty u fryzjera czy innej przyjemności na rzecz urządzenia. Nasza mentalność jest jeszcze tak trudna do zmiany a świadomość niska... Wielka szkoda.

            Skomentuj


              #21
              Odp: badanie piersi

              Ja tam próbowałam to sama robić, ale zawsze znajdę coś niepokojącego. Raz jeden ginekolog przebadał mi piersi, każdy inny mówi, że powinnam to sama robić. I weź tu człowieku nie zwariuj.
              Mleczko micelarne Ziaja - czy już je znasz?

              Skomentuj


                #22
                Odp: badanie piersi

                Jasne, że kojarzę. Mam już i używam. Cieszę się niezmiernie z tego faktu. Ja badaniu palpacyjnemu nie wierzę za grosz, mam piersi gruczołowate i co miesiąc myślę, że mam guza, dlatego braster jest świetną opcją w takim przypadku. Guz złośliwy wytwarza dużo więcej ciepła i nawet gdy jest maleńki braster go wychwycie, natomiast łagodny jest chłodniejszy od temperatury piersi.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: badanie piersi

                  Braster podobno jest w stanie wykryć nawet 3mm zmiany, byłam w szoku. Palcami nie ma na to szans. A im mniejszy guz, wcześniej wykryty, tym większe szanse na uratowanie piersi, a nawet życia.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: badanie piersi

                    Dokładnie tak, fakt że warto wesprzeć go mammografią i, lub usg bo tak na prawdę te trzy metody współpracując dają największe szansę na wykrycie zmian nowotworowych na czas.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: badanie piersi

                      Też myślę, że warto zainwestować w jakieś urządzenie (np. Braster ) do sprawdzania piersi, w końcu po coś ta techniki sunie do przodu Co prawda jak ktoś nie chce wydawać pieniędzy to warto i tak robić to samemu - to też naprawdę dużo daje! Ale i tak polecam od czasu do czasu i oczywiście wtedy kiedy nie jesteśmy pewne zrobić sobie USG piersi.
                      Jeśli jesteście z Warszawy to polecam dr. Ciszewskiego z Wilmedu. Wykonuje on wspominane przeze mnie USG piersi i jeśli okazało by się że macie łagodnego guza jest on w stanie usunąć go bezoperacyjne.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: badanie piersi

                        Takich symptomów może być wiele i mogą oznaczać wiele chorób, ale to nie o to chodzi, żeby panikować przy każdej infekcji i lecieć na usg i mammografię. Jeśli ktoś zna swoje ciało i bada się regularnie, to żadnych objawów nie przeoczy, zwłaszcza, że wspomniany braster jest w stanie wykryć nawet 3mm zmiany, które tak wcześnie mogą jeszcze nie dawać innych objawów.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: badanie piersi

                          Ja sama co jakiś czas badam swoje piersi i od jakiegoś czasu niepokoi mnie mały guzek w jednym miejscu. Zastanawiam się, czy może to oznaczać coś złego. W mojej rodzinie były zachorowania na raka, także w sumie jestem w grupie ryzyka. Chyba będę musiała wykonać sobie badania genetyczne w MediStore na obecność mutacji genów i kilka jeszcze innych badań. Mam nadzieję tylko, że nie jest to o czym myślę, że wszystko będzie ok.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X