Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

    Witam inne mamy-testerki! Postanowiłam założyć ten wątek, gdyż jak dotąd bezskutecznie walczę z odpieluszkowym odparzeniem skóry u mojego synka. Po każdej zmianie pieluszki stosuję krem antyseptyczny Sudocrem, ale problem mimo tego nie zniknął. Może posłużycie mi jakąś cenną radą?
  •    
       

    #2
    Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

    Myślę że dobry jest krem alantan plus, przemywanie pupy wodą przegotowaną a nie chusteczkami nawilżonymi bo mogą też podrażniać no i jak najczęściej bez pieluszki-skóra musi oddychać. Ostatni dermatolog poleciła mi krem do pupy Vitella Zn-jest lekki w konsystencji więc na lato idealny

    Skomentuj


      #3
      Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

      Ja miałam ten sam problem wydawałam kupę kasy na różne kremy przeciw odparzeniom, aż w końcu mój pediatra przepisał mi maść (robiona w aptece) i nie drogą bo 100ml kosztuje 5 zł i odprzenia i inne miany skórne znikają po 2 dniach. Z tego co wiem to można ją dostać w aptece bez recepty tylko że kosztuje już 35zł.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

        Hmm ja pupę smaruję kremem Oilatum ,powinno pomóc

        Skomentuj


          #5
          Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

          Justi, puszczaj swojego synka jak najwięcej z gołą pupką. Nic tak nie łagodzi podrażnień jak świeże powietrze.
          W szpitalu położne odradziły mi smarowanie pupy Sudocremem, więc tego nie robię. Swojej córce smaruje pupkę kremem przeciw odparzeniom z Nivei. Z tej samej firmy jest krem S.O.S. Moja córeczka rzadko ma odparzenia, ale jak już się zdarzy, to właśnie kremem S.O.S jej smaruje i za dwa dni nie ma śladu.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

            padue puder i jeszcze razpuder

            Skomentuj


              #7
              Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

              Ja wtedy przemywam pupcię około 2 razy dziennie przegotowaną wodą, jak najczęściej ściągam pampersa, niech pupasko się wietrzy i smaruję jak jest małe odparzenie kremem nivea a jak się zjawi cosik powarzniejszego to sudokremem. Co do pudru to słyszałam aby używać go oszczednie bo nadmiar powoduje że skóra staje się wilgotna i bardzej podrażniona

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                Jeszcze muszę wam napisać, mój synek dostał 3 krostki pod brodą dla mnie były to potówki, bobas strasznie się poci i smaruję je oilatum i powolutku znikają, zobaczymy za kilka dni czy pomoże. Nie wiem jak Wy ale ja boję się smarować sudokremem w okolicach twarzy. Czy któraś z was smarowała tam sudokremem????????????????????????

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                  Proponuję Alantan ,który (trzeba pamiętać) jest maścią (a więc swojego rodzaju ,,lekarstwem"). Sudocrem to krem ,więc jego działania choć w przypadku mojego syna skuteczne - nie muszą być skuteczne dla innych dzieci.
                  W takich przypadkach trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników :
                  a). Częstszą zmianę pieluszki i ewentualne ...
                  b) ... branie pod uwagę uczulenia na daną pieluszkę.

                  Choć teraz na odparzenia cierpi wiele dzieci ze względu na upały.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                    Moja córeczka miała ciągle odparzenia. Zrobiło się już w szpitalu po Linomagu i ciągle się powatrzało. Po Sudocremie się odparzała i po Nivea również. Wkońcu posmarowałam ją Bepanthenem- maścią bo miałam kupiony na bolące brodawki przy karmieniu. I dopiero on zadziałałał a już naprawdę byłam załamana. Niestety jest dosyć drogi ale poszperałam w necie i znalazłam jego polski odpowiednik. Nazywa się Dermopanten. Ma identyczny skład co Bepanthen tz. zawiera dexpanthenol 50 mg, a kosztował 9 zł tubka 30g. Taka sama Bepanthenu ok. 20 zł i więcej. Odtąd zużyłam już chyba 5 tubek i tylko on malutkiej pomaga. Tylko nie w każdej aptece jest. Ja w każdym razie polecam bo nam pomógł.
                    I jeszcze jest taka robiona maść (chyba pisze o niej wyżej andzia17.polki.pl). Też jest super. Bardzo tania, wydajna i pediatra mi ją zapisała.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                      my na szczęście nie mamy odparzeń i niech tak pozostanie...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                        A ja pociągnę wątek o kilku krostach, odparzeniu w fałdkach pod szyją synka .... smaruję Oilatum i pomaga, krostki zanikają choć są jeszcze lekko widoczne jestem zadziwiona.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                          Witam,
                          mi położne w szpitalu polecily maść witaminową z witaminą A, u mojego bobasa się sprawdziła raz pojawiło się odparzenie chyba po sudokremie). Od momentu pojawienia się odparzenia stosuję ją regularnie i wszystko jest w porzadku.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                            moja corcia tez ma odporzona skorke po pieluszka czesto chodzi bez pieluszki i pupke myjemy w wannie, bo ona to uwielbia smarujemy Nivea na odparzenia i nic nie pomaga. chyba skusze sie i udam sie do pediatry po masc dla Ali, bo strasznie ja tam swedzi

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Drogie mamy: Jakie macie sposoby na odparzenie skóry u maluszka?

                              ja mojemu synkowi nigdy pupy nie smarowałam sudocremem, odradziła mi to położna środowiskowa na wizycie ( a także wszystkie kremy i maści z tlenkiem cynku). Po oczyszczeniu pupy po kupie oraz wieczorem po kąpiel smaruję mojego synka alantanem plus. Dopiero w momencie, gdy pojawia się jakies podrażnienie stosuję krem na odparzenia nivea albo ziaja. Dzięki temu, że nie nadużywałam tych kremów, skóra mojego dziecka reaguje na nie natychmiast i szybko wraca do formy. Przy każdorazowej zmianie pieluszki pozwalam także na kilka minut relaksu bez pieluchy- by pupa pooddychała. I jest ok

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X