Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Urlop dla ojca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Urlop dla ojca

    Po urodzeniu dziecka ojciec może pójść na 14-dniowy urlop, tzw zasiłek opiekuńczy. Czy ten urlop przysługuje mu, jeśli nie pozostaje w związku małżeńskim z matką, ale w konkubinacie? Próbowałam znaleźć jakieś informacje, ale niestety żadne źródła nie mówią o takim przypadku.
  •    
       

    #2
    Odp: Urlop dla ojca

    z tego co mi wiadomo, to ojciec dziecka nie musi być w związku małżeńskim, choć nie mam pewności 100 %, przecież ma odpowiednie dokumenty, że jest ojcem, więc chyba może z tego skorzystać

    Skomentuj


      #3
      Odp: Urlop dla ojca

      Myślę, że jeśli dziecko ma nazwisko ojca to po okazaniu aktu urodzenia otrzyma urlop ojcowski.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Urlop dla ojca

        Może pójść na urlop ojcowski, nie ma znaczenia czy jesteście małżeństwem. Ważne jest wykonywanie władzy rodzicielskiej.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Urlop dla ojca

          Napisane przez atusia34 Pokaż wiadomość
          Może pójść na urlop ojcowski, nie ma znaczenia czy jesteście małżeństwem. Ważne jest wykonywanie władzy rodzicielskiej.
          Też tak myślę. Zresztą niedługo będę to sprawdzać osobiście, więc upewnię sie na 100%

          Skomentuj


            #6
            Odp: Urlop dla ojca

            Wydaje mi się, że mój mąż nie zdecydowałby się na urlop wychowawczy

            Skomentuj


              #7
              Odp: Urlop dla ojca

              PIerwsze dni po porodzie nie jesteśmy przecież w stanie się same dzieckiem zająć, same też wymagamy opieki. Dziwię się facetom, którzy w tym czasie nie wspierają swoich kobiet i dzieci.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Urlop dla ojca

                Moim zdaniem nie musicie być w związku małżeńskim. Każdemu ojcu należy się urlop ojcowski. Może go wykorzystać w ciągu roku. Są to dwa tygodnie. Mój mąż brał jeszcze 2 tygodnie opieki nad żoną, zaraz po wyjściu ze szpitala. Jest 80% płatna. Nie wiem czy istnieje też taka możliwość nie będąc małżeństwem, ale warto sprawdzić. Razem 4 tygodnie w domu to już coś
                Polecam mojego bloga, gdzie znajdziesz moje doświadczenia i informacje o ciąży i macierzyństwie: http://szczesliwamama.pl/

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Urlop dla ojca

                  dwutygodniowy urlop ojcowski z tego co wiem należy się każdemu ojcu bez względu na to czy jest mężem matki czy nie. Inaczej jest z tzw opieką. Ojciec może dostać dwa tygodnie wolnego na opiekę nad matką dziecka, ale tutaj jest warunek, że muszą być w związku małżeńskim.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Urlop dla ojca

                    Autorce nie chodziło o urlop ojcowski, a o zwolnienie l4, aby opiekować się kobietą. wg mnie nie przysługuje, gdybyście byli małżeństwem to tak. bo to jest zwolnienie na opiekę nad chorym członkiem rodziny.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Urlop dla ojca

                      Należ się jeśli jest wpisany jako ojciec, to zanosi akt urodzenia i dostaje urlop ojcowski

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Urlop dla ojca

                        Nie musi być w związku. Wystarczy potwierdzenie ojcostwa, bo w końcu jest to przecież urlop należny mu z tytułu urodzenia się jego dziecka

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Urlop dla ojca

                          Urlop ojcowski tak, małżeństwem być nie muszą. Bo to urlop dla ojca dziecka.
                          Ale wątek dotyczy zwolnienia z tytułu opieki nad żoną po porodzie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Witam mam pytanie: 1.Ile czasu jest na wykorzystanie urlopu z tytułu urodzenia dziecka ??? 2. Jak płatny jest urlop ojcowski ???

                            Skomentuj


                              #15
                              1. 14 dni można wykorzystać do 2 r.ż. dziecka. Można podzielić na 2×7 dni. Urlop ojcowski.
                              2. Jest płatny 100%. - niektórzy twierdzą, ze 80%, ale w takim przypadku jedynie urlop macierzyński ma płatność 80%, w przypadku urlopu ojcowskiego zawsze jest to 100%.

                              Zresztą nie wiem czemu nie czytałaś informacji w sieci, wszystko jest dokładniej opisane. O tutaj http://wyszukiwarkafunduszy.pl
                              http://forum.mamotoja.pl/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X