Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dom opieki czy...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Dom opieki czy...?

    Dom opieki dziennej, to dobra rzecz, nasza babcia jest w takim ośrodku w ciągu dnia. Ośrodek z jakiego my korzystamy to Seniorek z Katowic Jest tam dobra opieka, dobre wyżywienie, zajęcia poprawiające pamięć. Placówka działa od 7 30 do 17.
    Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:06. Powód: link

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Dom opieki czy...?

      Dom opieki czasem jest najlepszym wyjściem. Osobiśicie bywałam często w ZOL Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim. Odwiedzałam tam babcię mojego byłego chłopaka. Na własne oczy widziałam, że warunki są super, seniorzy byli czyści, najedzeni, mieli dużo opieki, wspołne zajęcia. Tam życie toczy się normalnie, tylko jest profesjonalna opieka.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Dom opieki czy...?

        Przemyśl to dobrze, bo później możesz miec wyrzuty sumienia. Domy opieki nie zawsze są dobre dla każdego.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Dom opieki czy...?

          Obecnie domy opieki mają już zupełnie inne standardy niż kiedyś.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Dom opieki czy...?

            Dom opieki tak pod warunkiem pewnych standardów i nalezytej opieki.
            Trzeba jednak wiedziec, że to spory koszt i obciążenie dla domowego budżetu.
            Jesli sumeinie pozwala to jak najbardziej.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Dom opieki czy...?

              Myślę, że bym skorzystała z domu opieki, ale musiałby to być dom opieki, z którego będę zadowolona i osobiście go sprawdzę.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Dom opieki czy...?

                Ja akurat mam taką sytuację, że stoję trochę pod ścianą z wyborem. Mój dziadek jeszcze może się poruszać, ale ma problem ze wszystkim innym i powoli nas wszystkich w domu wykańcza nerwowo chodzenie i sprzątanie po nim albo pilnowanie, by np. nie zostawił odkręconego gazu na kuchence. Niestety, nie każdy się kwalifikuje do zasiłku ani do uzyskiwania opiekunki za darmo, a to są ogromne koszty. Coś się obawiam, że za kilka lat będziemy zmuszeni płacić za pobyt w domu starców, bo sami już nie dajemy rady - a nikt się nie zwolni z pracy, by go pilnować.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Dom opieki czy...?

                  Sprawdzony dom opieki może zapewnić dobrą opiekę osobom starszym. Jak kilka osób wcześniej pisało nie każdy ma czas i siły aby opiekować się osobami starszymi przez całą dobę. Nie chodzi tutaj o "pozbycie się problemu" tylko jednak zapewnienie osobie starszej odpowiedniej opieki czy towarzystwa osób w podobnym wieku w ciągu dnia, bo jednak często ta samotność jest największym problemem dla osób starszych.
                  Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:04. Powód: link

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Dom opieki czy...?

                    Sam jestem zdania, że dobry Dom Seniora to jak najbardziej odpowiedni wybór dla osoby która jest schorowana. Pierwsza sprawa to przede wszystkim profesjonalna opieka której my nie jesteśmy wstanie niestety zapewnić, chyba że jesteśmy przeszkoleni. A druga sprawa to samotność takiej osoby. Wiadomo, każdy pracuje i tedy najpewniej osoba starsza będzie sama w domu. W takim domu seniora ma osoby w podobnym wieku do siebie cały czas
                    Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:04. Powód: link

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Dom opieki czy...?

                      Gdyby ktoś z Was szukał domu opieki w woj. mazowieckim to polecam ZOL Dom Rodzinny. Placówka znajduje się w Nowym Dworze Mazowieckim. Seniorzy są tam przyjmowani na NFZ albo prywatnie. Warunki naprawdę dobre. To ZOL więc jest stała opieka lekarza, pielęgniarek, jest też rehabilitacja.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Dom opieki czy...?

                        Według mnie opiekunki są dobrym wyjściem. Wiadomo jest to delikatny temat, dlatego zaufane oferty są bardzo ważne.
                        Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:03. Powód: link
                        A wówczas pozdrowił Śmierć jak starego przyjaciela i poszedł za nią z ochotą, i razem, jako równi sobie, odeszli z tego świata.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Dom opieki czy...?

                          To jest bardzo trudny temat. Jeżeli nie dajesz rady może pomyśl o pielęgniarce na stałe? to podobny koszt tak mi się wydaje....

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Dom opieki czy...?

                            Nigdy nie zostawiłabym bliskiej mi osoby w takim domu jeśli nie miałabym przekonania co do wysokiej jakości opieki, bezpieczeństwa, zaspokajania wszystkich potrzeb. Nie każdy dom opieki spełnia te standardy. Jak najbardziej trzeba to sprawdzić, czytać opinie, słuchać też co mówi nasza babcia, dziadek, mama przebywając w takim miejscu. Przecież nie zostawiamy tam osób z którymi nie ma kontaktu. Jeśli na Dolnym Śląsku szukacie takiego sprawdzonego miejsca to zobaczcie www.magdalenka.org . Można zacząć właśnie od pozostawiania bliskiego na cały dzień, rozsądne rozwiązanie jak pracujemy i nie możemy być ciągle z osobą która wymaga pomocy, opieki. Oczywiście ośrodek umożliwia także pobyty całodobowe długoterminowe dla seniorów.
                            Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:03. Powód: link

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Dom opieki czy...?

                              Pracowałem kiedyś w domu seniora za granicą i mieli tam odpowiednią opiekę oraz dobre warunki. Co prawdą był to prywatny ośrodek ale jak zależy nam na odpowiednim miejscu to cena nie gra roli. W Polsce jeszcze nie jest to popularne tak jak w Anglii na przykład.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Dom opieki czy...?

                                Ja miałam kogoś w domu opieki z rodziny, i uważam że akurat ten dom był bardzo spoko. Osoba z rodziny wypisała się jednak bo jak stwierdziła - to taka "złota klatka". Jednak ludzie starsi nadal potrzebują swobody bo w takich domach czuja się odseparowani od świata.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X