Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

trudne pytania 3 latka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    trudne pytania 3 latka

    Witam mam synka 2 i pół roczku. jak miał 3 miesiące odeszliśmy od jego ojca, widział się z nim jeszcze dwókrotnie (ostatnio jak mały miał 5 miesięcy)..
    kiedyś jak się pytał o "tatę" bo przecież słyszy wokół że ktoś taki jak tata jest, ja mu tłumaczyłam że nie mamy taty i że szukamy.., mam dużo zdjęć Kacpra z ojcem z pierwszych miesięcy i nie ukrywam ich przed dzieckiem ale teraz zaczynają się pytania: kto to jest? wskazując na ojca.. powiedziałam że to "pan" i on to powtarza. wiem że tak byc nie może i tak nie powinnam, ale nie wiem co mam mu powiedzieć żeby nie poczuł się źle, nie wiem na ile mogę mu powiedzieć prawdę??
    na spotkania z ojcem nie ma co liczyć bo zgodził się na odebranie mu praw.
    jest bardzo szcześliwym dzieckiem i nie chcę go w żaden sposób urazić czy wywołać jakieś kompleksy czy poczucie winy ale muszę mu jakoś powiedzieć..
    Proszę pomóżcie)
    Pozdrawiam

    #2
    Odp: trudne pytania 3 latka

    Hej,
    wiesz nie wiele Ci pomogę gdyż mam podobny problem do Twojego.Co prawda moja córeczka nigdy nie wiedziała swego ,,ojca'' ale już dziś wie co znaczy słowo Tata.Gdy idziemy i widzi dzieci i ich rodziców mówi tak: mama ,tata i dzidzia...a mnie wtedy robi się nie zręcznie i mam nadzieję że nie spyta o to kto to Tata....choć pewnie już wie.
    Ciężko jest wytłumaczyć dziecku taką sytuacje-w głębi duszy miałam nadzieję że do czasu gdy Amelka zacznie pytać o Tatę będę już miała partnera , no ale się nie udało.
    Tobie ,życzę powodzenia!!
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      Odp: trudne pytania 3 latka

      mój młody mówi na mojego ojca "tato" czasami jak ja się zapomnę.. bo staram się mówić tylko "dziadek". bierze dużego misia i mówi "misio Tata" bierze mniejszego i mówi "misio Mama" i bierze małego i mówi "misio dzidzia"..
      mi jest przykro. przejdę się do psychologa i dam Ci znać co mi powie
      dzięki
      pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        Odp: trudne pytania 3 latka

        no to już wszystko wiem
        jakby ktoś miał ten sam problem co ja to się podziele tym co powiedziała mi dzisiaj pani psycholog
        nie można kłamać, trzeba dziecku powiedzieć że ma ojca, że każdy ma ojca, trzeba mówić prawdę
        ja zamierzam mojemu synkowi powiedzieć że na zdjęciach widzi tatę i że tata jest daleko ale go kocha
        bardzo mi ta pani pomogła, mam nadzieje że to komuś z Was również pomoże
        Pozdrawiam

        Skomentuj

               
        Working...
        X