Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziecko KLEPTOMAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dziecko KLEPTOMAN?

    Witajcie,
    Proszę Was o poradę chociaż nie wiem czy w dobrym miejscu piszę
    Mój 4-letni synek od 1,5 roku chodzi do przedszkola. Jest ruchliwym dzieckiem (łobuziakiem) i niestety już ma etykietę przyczepioną Ostatnio jednak dodatkowo zaczął po kryjomu chować przedszkolne zabawki do plecaczka i przynosi je do domu. Oczywiście następnego dnia każe mu je oddawać, ale mimo to przynosi kolejne. Przed Sylwestrem byliśmy u znajomych i okazało się, że syn ma łyżę do butów w kieszeni kurtki. Zastanawialiśmy się skąd syn był z mężem na zakupach i pewnie wtedy musiał ją schować w jednym ze sklepów. Nie wiem, jak mam go tego oduczyć. Od początku kiedy tylko zaczął chodzić do przedszkola, z szatni zginęły buciki albo papcie dzieci (w tym także mojego syna). Nie chciałabym, żeby mnie ktoś posądzał o kradzież czegokolwiek.
    Z góry dziękuję za Wasze wskazówki, uwagi... Pozdrawiam.
  •    
       

    #2
    Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

    Może nie od razu kleptoman bo w końcu to mały chłopiec –dzieci w tym wieku robią wiele rzeczy niewytłumaczalnych .Pytane po co? Na co? Nie wiedzą dokładnie o co są pytane. Tak tez może być z twoim synkiem może robi to nieświadomie lub traktuje to jak zabawę.
    Moja rada –duzo z nim rozmawiaj tłumacz mu bez końca ze to złe ,ze tak nie wolno ,ze komuś może być przykro jak coś zginie ,ze dzieci się będą na niego gniewać ….i tak do znudzenia co dziennie przed wyjściem do przedszkola. Na pewno kiedyś zaskoczy.
    A tak dla pewności ,ze jest to tylko wybryk małolata, zapisz się na rozmowę do psychologa dziecięcego- to nie wstyd leczyć dziecko u psychologa, pomóc dziecku –bo zwykły nawyk może być wynikiem zabawy lub nawykiem wynikającym z jakiegoś zaburzenia.(psycholog dziecięcy jest za darmo)
    Nie pomyśl sobie ze robie z twojego synka wariata- broń Boże ale nie fajnie jak będzie miał łatkę złodziej a tobie będą patrzyć na ręce w szatni przedszkola , zawsze będziesz mogła się wylegitymować papierkiem ze syn jest zdrowy i tylko tak się bawi.
    Mnie zarzucili ze z własnego syna wariata –zrobiłam .Był nieposłuszny i nie mógł wysiedzieć w szkole ,ciągle dostawał uwagi… tłumaczyłam sobie i innym ze to jest facet i musi trochę poszaleć.
    Poszłam do psychologa –wszystko jest ok. Poszłam do psychiatry –stwierdzona nadpobudliwość ruchowa –rozpoznanie ADHD . Skończyły się uwagi ,Ze brzydko pisze -a te dzieci tak mają .... Grześ jest traktowany jak inne dzieci lecz ma możliwość wstania z ławki i zrobienie czegoś dla rozładowania napięcia. Mamy na wszystko papier i jest spokój. Powoli z tego wyrasta i jest super inteligentny w szkole radzi sobie dobrze.
    Pisze to by pokazać ci ze każda mała inność ma jakieś drugie dno i dla samej siebie i dobra dziecka trzeba zrobić wszystko by było jeszcze lepiej .Powodzenia i pisz ,może inne mamy tez mają podobne problemy a wstydzą się i nie wiedzą co robić.
    Last edited by koliberek71; 10-01-2013, 17:47.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

      Koliberek71 ślicznie dziękuję za odpowiedź. Właśnie czekamy na telefon z Poradni PP z terminem konsultacji. Czasami jestem bezsilna. Nieraz miałam styczność z dziećmi w czasie praktyk i niestety rodzice często nie zdają sobie sprawy że nie szukając pomocy krzywdzą swoje dziecko. Dlatego ja nie chcę sobie wmawiać, że mojego dziecka to nie dotyczy, tylko chcę mu pomóc. Im wcześniej, tym lepiej.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

        Moze akurat okaze się ze nic mu nie jest a Ty będziesz spać spokojnie.
        A ja moją Olcie zapisała tez do poradni ale mamy termin dopiero na czerwiec -myśle ze ma to co Grześ a u dzieci 3 letnich mozna nadpobudliwośc juz zdiagnozować.
        Mam taką cichutką nadzieje ze moze przedszkole nam pomoze Ole troche okiełznać-lecz u nas w Rzeszowie dostać miejsce to niemal cud.
        Myśle ze nie jedna mama boryka się z takimi problemami jak nasze i fajnie by było pogadać na forum.
        Powodzenia.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

          Nasze pierwsze też miało podobnie - wyrosło po prostu, bez większych pomocy ze strony ekspertów

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

            Wydaje mi się, że tak jak koleżanki wyżej piszą, to za młody wiek, żeby mówić o kleptomanii, raczej nadmierna ciekawość swiata
            Ale jak chcesz to wybierz się z nim dla spokoju ducha do psychologa (lista: polecani psycholodzy w necie), albo do innego terapeuty, ale wydaje mi się, że nie ma co świrowac, młode Ci z tego wyrośnie
            Last edited by AnnaSun; 04-12-2013, 21:18.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

              Może wyrośnie może nie - lepiej udaj się do psychologa - ja mogę polecić mojego - link. Lepiej dmuchać na zimne niż potem żałować, że nic się nie zrobiło.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

                To prawda lepiej dmuchać na zimne, ale trzeba też pamiętać, aby nie popaść w zbyt duży obłęd. Może z czasem wyrośnie, w końcu jest w wieku, kiedy jest ciekawy świata. A czy próbowaliście z nim rozmawiać, że tak nie wolno. Nie tylko powiedzieć, jak zauważycie, ze ma coś nieswojego. Tylko porozmawiać z nim. Jakbyście rozmawiali z dorosłą osobą. Czasem takie rozmowy przynoszą dużo dobrego.



                Modne okulary http://aurore.pl/
                Last edited by Zielnik; 06-11-2013, 18:19.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

                  4-letni kleptoman? lekka przesada. może to jego sposób na żarty, zabawa. chyba nie ma innej rady, jak tłumaczyć, co wolno a co nie. i nie budzić w dziecku poczucia winy, że złe jest, niegrzeczne itp. bo się kompleksy pojawią. tłumaczyć bez końca, jakie są normy zachowań i pewnego dnia dotrze do niego nie martwcie się

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

                    Jeśli o mnie chodzi to skupiłabym się na rozmawianiu i konsekwentnym tłumaczeniu dziecku, że nie wolno - jeśli sytuacje się powtarzają wprowadzić konsekwencje np. zabierasz coś, co nie należy do Ciebie to ulubiona zabawka znika z pokoju na jeden dzień. Może wprowadzić tygodniową tablicę, na której zaznaczacie ile dni w tygodniu coś przeskrobał ile nie - jeden dzień bez kradzieży mała nagroda np. lizak, tydzień bez kleptomanii - nagrodą ulubiona bajka obejrzana wspólnie z rodzicami. On musi zrozumieć, że to co robi to nie jest zabawa, że wam się to nie podoba bo robi źle i nie wolno brać rzeczy, które do niego nie należą. Jeśli nie wy, to kto ma to mu wytłumaczyć?
                    Znałam chłopca, który uwielbiał chodzić do przedszkola, ale nie było tygodnia, żeby kogoś w nim nie uderzył - zmiana w jego zachowaniu nastąpiła dopiero wtedy, gdy kolejny raz nie poszedł do przedszkola, bo rodzice mu wytłumaczyli, że skoro bije dzieci to nie może się z nimi bawić. Za pierwszym razem nie dotarło, dopiero przy kolejnych poskutkowało.
                    Ach, dopiero teraz zauważyłam, że wątek sprzed ponad roku a problem na pewno jest już rozwiązany
                    Last edited by dokiko; 16-03-2014, 12:12. Powód: data wątku

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

                      Nie zazdroszczę sytuacji, bo faktycznie trudna i nie spotykana ciężko. Wiadomo jacy są ludzie, osądzą dziecko i później ciągnie się długo opinia.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

                        Sytuacja ciężka zwłaszcza dla rodziców którzy nie mogą nic poradzic a znając życie i ludzi to pewnie powiedzą ze rodzice dziecko nauczyli żeby kradło a to choroba

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

                          No ja też nie zazdroszczę, to bardzo trudne i faktycznie większość od razu uzna, że to wina rodziców, bo tak nauczyli tudzież kazali. W moim otoczeniu nie spotkałam się nigdy z czymś takim.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

                            Podziwiem rodziców takich dzieci za wytrwałość i nie zrażanie sie do ludzkich spojrzeń i gadania. Sama nie wiem co bym robiła mając takie dziecko, tu ikt nie jest winien a ludzie potrafią nakleić łatkę

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dziecko KLEPTOMAN?

                              Też spotkałam się w przedszkolu z dzieckiem, które codziennie coś z niego wynosiło. Jak tylko nauczycielka się zorientowała to przed wyjściem dziecka do domu demaskowała je i pytała w stylu: O wzięłaś misia! Chcesz go sobie dzisiaj pożyczyć do domku?. I dziecko brało, następnego dnia oddawało. A w końcu nauczyło się i samo przychodziło do pani z czymś i pytało: Czy mogę sobie dzisiaj pożyczyć?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X