Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dieta w cukrzycy typu 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dieta w cukrzycy typu 1

    Moja młodsza siostra jest chora na cukrzycę.Ponieważ od samego początku wspieram siostrę w tej nagłej i niewyleczalnej chorobie,chętnie korzystam z wszystkich dostępnych informacji.Teraz właśnie chciałabym się dowiedzieć,jak należy zmienić nawyki żywieniowe,czyli wszystko o diecie w cukrzycy typu 1.
  •    
       

    #2
    Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

    Esencjo.W diecie cukrzycy typu 1 najtrudniejszą,ale jednocześnie bardzo istotną rzeczą jest dopasowanie diety do czasu podawania insuliny oraz dobór właściwych dawek.Podstawą diety w tej cukrzycy jest regularne spożywanie posiłków,a liczba spożywanych posiłków zależna jest od liczby wstrzyknięć oraz od jej rodzaju.Stąd też dla każdej osoby dieta ta jest indywidualna.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

      Witam.Należy też wiedzieć,że szczególne znaczenie w naszej diecie mają węglowodany,gdyż w organizmie przekształcają się w cukier prosty glukozę.Są one głównym źródłem naszej energii.Musimy również pamiętać,aby jadłospis był urozmaicony.Muszą w nim być produkty,które dostarczają białko pochodzenia zwierzęcego tj.mleko,ryby,chude mięso i wędliny,białko jaja.Jak i węglowodany,czy produkty zbożowe.Dokładnie o diecie na www.cukrzyca.sos.pl

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

        Myślę,że w jadłospisie nie może też zabraknąć warzyw i owoców.Nawet zaleca się jedzenie ich przy każdym posiłku i najlepiej w postaci surowej.Chociaż niektórych owoców nie należy spożywać w zbyt dużych ilościach,są to banany i winogrona,gdyż zawierają one dużo cukrów prostych.Również należy zrezygnować ze słodyczy i słodkich napojów,ponieważ powodują one gwałtowny wzrost poziomu glukozy we krwi.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

          Esencjo.Zazwyczaj zaleca się spożywanie 5-7 posiłków w ciągu dnia.Godziny tych posiłków powinny być stałe i dostosowane do czasu podawania insuliny oraz zaplanowanego wysiłku fizycznego.Przy braniu insuliny szybko działającej posiłek musi być zjedzony najdalej 30 minut po zastrzyku.Przy stosowaniu insuliny o długim czasie działania-1 godz. po zastrzyku,a przy insulinie o wydłużonym czasie działania-40 min.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

            Napisane przez patrycja2211 Pokaż wiadomość
            Esencjo.Zazwyczaj zaleca się spożywanie 5-7 posiłków w ciągu dnia.Godziny tych posiłków powinny być stałe i dostosowane do czasu podawania insuliny oraz zaplanowanego wysiłku fizycznego.Przy braniu insuliny szybko działającej posiłek musi być zjedzony najdalej 30 minut po zastrzyku.Przy stosowaniu insuliny o długim czasie działania-1 godz. po zastrzyku,a przy insulinie o wydłużonym czasie działania-40 min.
            O cukrzycy typu 1 możecie przeczytać tutaj

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

              zapraszam na mojego bloga z przepisami bez cukru: http://www.slodziutkamama.blogspot.com/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

                A co myślicie, żeby popytać w tym obszarze znajomych? Będzie to według Was dobre rozwiązanie?
                Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

                  Żeby mieć pewność prawidłowej diety (bardzo ważnej w cukrzycy) najlepiej pójść do dietetyka.
                  https://urzadzeniapiekarnicze.pl

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

                    W cukrzycy dieta to podstawa. Może warto w tym celu skontaktować się z dietetykiem? On na pewno podpowie jak zachować zdrowe menu przy tym schorzeniu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

                      a co sądzicie o preparatach na regulowanie poziomu cukru? Może to pomóc? poczytałem sugarept opinie i wydaje się być zachęcający

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

                        Preparaty preparatami, ale dieta też ma swoje znaczenie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

                          Dokładnie, zgadzam się z wypowiedzią powyżej. To poważna choroba przy której trzeba uważać na wiele rzeczy. Diabetolog z pewnością powie, jak postępować w takiej chorobie. Najbardziej trzeba pilnować się z jedzeniem. Jednak co by nie mówić to życie z taką chorobą łatwą sprawą nie jest.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dieta w cukrzycy typu 1

                            Witam,
                            czy podczas cukrzycy można zażywać suplementy diety? znalazłam cos takiego jak sugarept apteka i myślę ze się skusze

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X