Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

.. zapalenie ucha ..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    .. zapalenie ucha ..

    chcialam sie dowiedziec... cos wiecej o tym jak takie male dzieci (moj synek ma 2,5 miesaica) przechodza zapalenie ucha...
    wiem ze dzieci sa rozne i roznie znosza choroby dlatego zameszczam ten watek moze kos cos wpisze.. w koncu ile dzieci tyle chorob...
    ciekawa jestem jak sie leczy ile trwa i czy nie ma pozniej jakis powiklan..
    bardzo dziekuje za ospowiedzi...
    moze troszke panikuje ale to moje pierwsze dzieciatko i przezywam kazde kichniecie
    "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












  •    
       

    #2
    zapalenie ucha moze powracac wraz z kazdy katarkiem. tak mi powiedział lekarz.
    Marysia miała zapalenie ucha jak miała niecałe 3 m-ce.
    miała wysoką gorączke i często łapała się za uszko.
    przechodziła to spokojnie. dużo spała.
    dostała antybiotyk na 10 dni i choroba mineła.




    Skomentuj


      #3
      mysmy zapalenia ucha nie mieli, ale młody jak jest zmeczony czesto sie łapie za uszko i je szarpie. mial ok 2 mies przerwe w takim zachowaniu i teraz znowu. dodam ze nie ma goraczki ani nic i tylko pod wieczor to robi, i sie balam ze to zapalenie ucha.

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
        mysmy zapalenia ucha nie mieli, ale młody jak jest zmeczony czesto sie łapie za uszko i je szarpie. mial ok 2 mies przerwe w takim zachowaniu i teraz znowu. dodam ze nie ma goraczki ani nic i tylko pod wieczor to robi, i sie balam ze to zapalenie ucha.
        Mój mały jak mial jakies 4-5 miesiecy łapał sie tak samo za prawe uszko, ciagnal je i mial takie male naderwanie. Była cisza i teraz od 2 tyg łapie sie za lewe uszko i za głowke. Gorączki nie ma. Jak mial te 4 m pojechalam do szpitala , myslalam tak jak wy, ze to moze zapalenie ucha, lekarz w szpitalu. W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Katowicach, wysmial mnie.... i z tego powodu pani przyjechala, z takim czyms to najpierw do przychodni sie idzie... dodam ze byla 17 godz. Fakt, ze przychodnie sa do 18 moja nawet do 19 ale w tym momencie nie mysli sie o przychodni, zwlaszcza, ze do tego szpitala mam 5 min autem. Od tamtej pory nie pojawilam sie tam. Wole jednak mojego pediatre tzn Bartusia. A co do ucha, Poprostu poznal nowa czesc ciala.
        Bartuś 26.06.08
        Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

        Skomentuj


          #5
          wielkie dzieki...
          synek nie lapie sie za uszko z reszta on wogole lubi miec raczki kolo glowki czesto nimi w jej okolicy macha...
          b duzo spi w porownaniu z przed 2 dniami...
          goraczka spadla jest etraz 37,5-7
          jutro mamy do lekarza na 9.30
          chetniej tez je...
          mial chore gardziolko niedawno i wlasnie dlatego pomyslalam ze to dziwne zachowanie moze byc zwiazane z bole ucha...
          pozdrawiam
          "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












          Skomentuj


            #6
            My też jeszcze na ucho nie chorowaliśmy, jednak mój syncio też czesto
            łapie się za ucho już dłuższy czas więc powiedziałam o tym pediatrze.
            Nie miałam czym się martwić bo albo tak lubi albo przez ząbkowanie czuje
            dyskomfort.
            Zapalenie ucha jest bardzo bolesne dla dziecka, najlepiej jest to sprawdzić
            naciskając wokół ucha, jak dziecko będzie płakać, znaczy że ucho boli.
            Przy jedzeniu (ssaniu) też boli.

            Kitty my też już zdołaliśmy doświadczyć kultury lekarzy z GCZMiD w
            Ligocie. Syn zachorował na poważne zapalenie krtani, po 3 dniach leczenia
            nie było poprawy, więc nasza pediatra dowiedziała się, że tam właśnie
            jest akurat dyżur na laryngologii, więc pojechaliśmy coby małego zobaczył
            laryngolog (mieliśmy skierowanie). Po przyjeździe jakieś wredne babsko
            (chyba pielęgniarka) stwierdziła, że wcale ostrego dyżuru nie ma w
            tym dniu i nikt nas nie przyjmie (a oprócz nas były jeszcze dwoje innych dzieci)
            Ale jak chcemy to sobie możemy poczekać na lekarza, ale i tak nie wiadomo
            o której przyjdzie a ona po nikogo dzwonić nie będzie
            (bo tam zarówno są przychodnie jak i oddziały)
            Oczywiście ostry dyżur tam był tylko tak ta kobieta była zorientowana
            Tragedia po prostu !!!! I do są osoby zajmujące się dziećmi ??!!
            W końcu zrobiliśmy awanturę, jedna kobieta z dzieckiem po prostu się
            ubrała i wyszła no i po jakimś czasie pojawił się lekarz. Potratowała nas
            jak nie wiem co.... i na wstępie opierniczyła dlaczego nie poszliśmy do pediatry, powiedziałam jej kilka słów o jej "miłym" nastawieniu i oznajmiłam,
            że mamy skierowanie i listę leków jakie zażywa dziecko. Dopiero wtedy
            zaczęła nas traktować jak ludzi.
            Mam nadzieję, że nie będę musiała więcej korzystać z usług tamtego
            szpitala

            Skomentuj


              #7
              Moj synek zachorowal na uszka w wieku 2 miesiecy i trafil do szpital abo podobno sa takei przepisy ze dziecko do 3 miesiecy nie moze dostac antybiotyku inaczej niz dozylnie czy cos takiego.
              Maly nie mial zadnych standardowych objawow.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                My jestesmy swiezo po zapaleniu ucha.Zaczelo sie od kataru.Lejacy sie katar,przeksztalcil sie w zielony czyli bakteryjny.Jak zwykle przy katarze udalam sie do lekarza,aby spac spokojnie.Tym razem okazalo sie,ze moj syn ma zapalenie ucha.Zadnych dolegliwosci,temperatury itd.Skonczylo sie na antybiotyku.Moj synek ma 14 miesiecy i poraz pierwszy musial zazyc antybiotyk,nigdy wczesniej nic powaznego sie nie dzialo.Dzisiaj bylismy na wizycie kontrolnej i uszy sa ok.

                Skomentuj


                  #9
                  Moj maluch wlasnie od kilku dni zaczal lapac sie za uszko i glowke.Jednoczesnie widac ze rosna mu wlasnie 4 zeby wiec mam nadzieje ze to przez zabkowanie a nie zapalenie ucha...

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                    Moj synek zachorowal na uszka w wieku 2 miesiecy i trafil do szpital abo podobno sa takei przepisy ze dziecko do 3 miesiecy nie moze dostac antybiotyku inaczej niz dozylnie czy cos takiego.
                    Maly nie mial zadnych standardowych objawow.
                    nie ma takich przepisów
                    moja Majka miała miesiąc i 6 dni jak zachorowała na zapalenie ucha (zachłystowe) dostała 10 zastrzyków i była w domu nie musieliśmy leżeć w szpitalu
                    potem była wizyta u laryngologa po kuracji antybiotykowej dla spraawdzenia czy wszystko ok

                    a objawy były takie: wysoka gorączka i ból przy naciśnięciu na uszko (jak pisała colleen najprostrzy sposób na sprawdzenie czy to ucho boli)
                    gorzej jadła i dużo spała
                    przez pierwsze dni nawet przy zastrzykach nie płakała była tak wykończona gorączką


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Sa takie przepisy ale nieliczni tylko przestrzegaja tego ( podobno jakby kazdy malec do 3 miesiaca chory na uszka musial byc w szpitalu to dla innych nie byloby miejsca - byc moze jest to przepis szpitala ale na pewno jest). Moj pediatra np nie slyszal o tym ale laryngolog juz tak.Gdzies nawet o tym czytalam - jak znajde to Wam pokaze.
                      Wiadomo lekarz Cie nie zmusi - zreszta mysmy tez mogli malego zabrac ale na wlasna odpowiedzialnosc.Nie wiadomo bylo jak taki maluch zareagule czy nie dostanie wstrzasu. Antybiotyk dostawal co 4 godz. Kolezanke z corcia zreszta tez skierowano do szpitala na uszka.

                      P.S.Ludzie nie piszcie ze czegos nie ma tylko dlatego ze Wasze dziecko mialo inaczej itp.

                      Skomentuj


                        #12
                        Według rozporządzenia Ministra Zdrowia, niemowlęta do ukończenia 3 miesiąca życia, wymagające leczenia antybiotykiem drogą pozajelitową, powinny otrzymywać go dożylnie w warunkach szpitalnych.
                        Last edited by Goplana; 13-02-2009, 21:43.

                        Skomentuj


                          #13
                          a możesz podać dokładnie jakie to rozporządzenie bo ja nigdzie takiego nie znalazłam
                          byłabym wdzięczna


                          JULA

                          MAJA

                          OLGA

                          Skomentuj


                            #14
                            Jeny a to nie wystarczy ?Nie chce mi sie przeszukiwac rozpozradzen - te info otrzymalam od pediatry dr Anny Kubaszewskiej pracujacej w Warszawskim szpitalu dzieciecym.Pracuje tez w DORMED'zie Centrum Zdrowia Rodziny - na ich stronie jest KONTAKT wiec jesli musisz wiedziec wiecej napisz do nich lub zadzwon sobie do najblizszego szpitala pediatryczego.

                            Skomentuj


                              #15
                              Wpisz w wyszukiwarce "Kraków Nr 66 Kwiecień 2005 r." i tam strona 10.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X