Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomysł na prezent dla dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pomysł na prezent dla dziecka

    Przeglądając różnego rodzaju fora internetowe często natrafiam na wątki dotyczące pomysłu na prezent/zabawki dla dziecka. Opinie są różne. Wiele matek stawia na to, by rzeczy, z którymi będzie mieć do czynienia ich dziecko, było przydatne. Tutaj właśnie toczą się zażarte dyskusje, bo tyle ile jest mam, tyle opinii na ten temat. Pozwolę więc sobie przytoczyć fragmenty, na które natknęłam się w artykule: który jest jak najbardziej na czasie, gdyż wielu rodziców właśnie staje przed wyborem prezentu dla swojego maluszka.

    Roczniak
    "Roczniak powinien ucieszyć się z wszelkich zabawek tak zwanych edukacyjnych. Przyczyniają się one do zdobywania nowych umiejętności i sprawności."

    "Dobrym prezentem dla rocznego dziecka są również książeczki, zwłaszcza kolorowe, z dużą ilością obrazków (szczególnie przedstawiających zwierzęta). Warto jest obejrzeć książkę pod względem wytrzymałości okładki i kartek, które nieraz będą wystawiane na ciężką próbę…"

    Dwulatek
    "Większość brzdąców w tym wieku lubi otaczać się dźwiękami. Nadal wartościowym prezentem będą płyty CD z piosenkami dla dzieci, ale też zabawki wydobywające dźwięki – pianinka, grające laptopy, a szczególnie instrumenty muzyczne, np. tamburyno, bębenek czy grzechotki. Drugi rok życia wiąże się z pogłębianiem zainteresowań samochodami lub lalkami, także wózkami dla nich."

    "dobrym prezentem będą klocki."

    Trzylatek
    "Trzy lata jest dobrym czasem na kolejki elektryczne, wyposażenie dla lalek czy dziecięcą zabudowę kuchenną. To dalsza fascynacja sprzętami domowego użytku.
    Świetnym pomysłem będą gry planszowe, puzzle czy tzw. zestawy kreatywne (ciastolina, glina do robienia odcisków, figurki do malowania czy zestawy do tworzenia biżuterii). Trzylatek może też jak najbardziej uczyć się jazdy na rowerku."

    Oczywiście to tylko część propozycji. Moim zdaniem bardzo przydatnych.

    Jeśli macie swoje propozycje - wrzucajcie śmiało - niech przedświąteczna gorączka zakończy się dla wszystkich miłymi chwilami spędzonymi w gronie rodzinnym, nie zaś udręką i bolącą głową.
    :-)
    Last edited by disne; 06-06-2020, 01:10. Powód: nie opłacona reklama
    Kalendarz ciąży
  •    
       

    #2
    Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

    ja mojego męża bratanicy -2,5 letniej kupuje takie prezenty:
    wszelkiego rodzaju układanki [rzede wszystkim te z pianki są super uczą rozwijają manualnie intelektualnie dziecko zaczyna realnie myśleć i można razem z nim się bawić
    kupiłam jej również mikrofon na stojaku heloo kitty do śpiewania -super zabawa jak dziecko zna jakieś piosenki słyszy samą siebie w głośniku przez co jeszcze chętniej uczy się nowych piosenek
    ubranka- uważam za zły pomysł chyba że wiemy iż dane dziecko czegoś potrzebuje! np. mojej córeczce mieliśmy kupować kombinezon ale dostanie na urodziki 13 grudnia od chrzestnego
    od 0-6miesięcy- najlepsze to pieluchy chusteczki nawilżane czy mleko-jeśli nie pije od mamy --- taki maluch i tak nie wie o co chodzi a rodzice będą bardzo zadowoleni- ja rok temu -2 tyg. miała córcia- dostałam taki zestaw i super sie cieszylam
    6-9 grzechotki gryzaki
    9-12 interaktywne edukacyjne książeczki itp.
    tyle moich porad

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

      Prawda jest taka, że noworodka czy niemowlę bardziej ,,ucieszą" pampersy, mleko i inne praktyczne rzeczy. Dla starszaka fajnym prezentem jest mata, która ,,rośnie" razem z nim i dostosowuje się do nabywania przez dziecko nowych umiejętności. Dzieci uwielbiają rysować, więc idealne będą grube kredki, pisaki dla maluchów, kreda, farbki do malowania palcami. I zabawki niezrównane" kolorowe książeczki, pluszaki, misie, lalki. Ja zwykle kupuję swoim siostrzeńcom też coś edukacyjnego. Więc może jakaś fajna gra planszowa, puzzle albo klocki?
      Moja prawie dorosła córka


      Moja wyrośnięta kruszynka

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

        Dla całkiem malutkiego dzidziusia-to jak Kira pisze coś raczej praktycznego-dla roczniaka wszystko co wydaje dzwieki i sie rusza, a tak jak dla mojej niespełna 2-letniej Oli- nawet bym nieprzypuszczała duze klocki.
        Kupiłam mała paczkę 9.99 jest zachwycona małe zwierzatka i drzewka i tyle radosci....nie ma jej juz 3 dnicały czas zajeta.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

          mój od Mikołaja dostał piankę moon dough, zachwyca się nią do dzisiaj, wiec uznałam, ze to świetny prezent dla dzieci w wieku przedszkolnym, więc siostrzeńcom też kupiłam Myślę, ze im się będzie podobało

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

            według mnie prezenty w postaci książek są zawsze ciekawe, wiadomo zabawki to podstawa, ale warto dołożyć jakąś fajną książkę, w tym roku kupiłam "Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu" M. Picard, a tutaj recenzja dla zainteresowanych mamusiek http://xiegarnia.pl/recenzje/znow-byc-dzieciakiem/

            Skomentuj


              #7
              ostatnio widziałam reklame ksiazki z dlugopisem, ktory czytal jej tresc mysle ze to fajny prezent
              Last edited by SuperQueenie96; 21-02-2014, 10:04.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

                Książka Mikołajek jest bardzo zabawna moje dzieci ją uwielbiają.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

                  Najczęściej kupujemy książkę i jakiś drobiazg - staramy sie dopasować prezenty do obdarowanego, żeby sie nie przestraszył
                  Przykra prawda jest taka, że dzieciaki coraz rzadziej cieszą się z książek, a nic (niemal ) tak nie rozwija wyobraźni... nawet najmłodszym

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

                    Szukam pomysłu na prezent dla mojej chrześnicy, chciałabym żeby to była fajna zabawka i żeby przy okazji pomogła w nauce języka angielskiego.
                    Czy ktoś z Was może coś polecić?

                    Znalazłam na allegro propozycję memo, ale nie wiem czy taka gra nie będzie zbyt trudna dla 5 letniego malucha...
                    Last edited by disne; 06-06-2020, 01:10. Powód: nie opłacona reklama

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

                      Moje dzieciaki uwielbiają memo, zastanawiam się kiedy im się to wreszcie znudzi.
                      To które wysłałaś wygląda całkiem ok, jak trochę podrośnie młodszy to też pomyślę nad wersją z językiem angielskim, teraz obawiam się, że mogę go zniechęcić.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

                        dzieci czasem umieją czytać lub raczej oglądać stale te same książeczki np chłopcy uwielbiają opowieści z smokami czy dinozaurami

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

                          A może czekolada ze zdjęciem? - Fotochoco

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

                            Skoro już mowa o prezentach - podejmę temat upominków świątecznych.

                            Słyszałyście może o tym: listymikolaja? Uważam, że to super pomysł na utwierdzanie dziecka w przekonaniu o istnieniu Św. Mikołaja - w końcu warto, żeby wierzyły w niego jak najdłużej, bo taka jest magia i przywilej dzieciństwa . W tym roku zamierzam zamówić video i list od Mikołaja dla mojej 5-letniej bratanicy. Mam nadzieję, że się ucieszy... .

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

                              Myślę, że najlepszym prezentem jaki możemu dać dziecku jest nasz czas..żadna zabawka nie da mu tego co mozemy my mu dać, dając mu poprostu siebie. Możemy kupić zwykłe kredki i malować z dzieckiem ogromne rysunki..najzwyklejsza firanka moze sie stac kurtyną teatrzyku..Twoje kosmetyki i macie salon piękności..naprawdę nie trzeba dużo :-) zwłaszcza teraz gdy dzieci marzą głównie o tabletach, grajacych i migających gadżetach..

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X