Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

problem z kubkiem niekapkiem.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    problem z kubkiem niekapkiem.

    Michasia odkad skonczyla 5 mies nauczyla sie pic z kubka niekapka(tescowego 125 ml} z gumowym ustnikiem przypominajacym smoka od butelki,ale jakis miesiac temu zamienilam ten kubek na nowy (avent 150ml) o takim samym kolorze i (mniej wiecej )ksztalcie, ale ma nieco inny ustnik typowy dla kubkow niekapkow-waski. i tu pojawia sie problem bo mala nie chce pic...choc 1go dnia chetnie pila. co moge zrobic aby zachecic mala do picia z takiego kubka??
    zaczelam od zmiany ustnika na smoczek-takie male oszukanstwo ale moze sie uda.moze macie jakies pomysly??
  •    
       

    #2
    Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

    Ja mysle ze warto oswoic dziecko z nowym kubeczkiem.dawac do raczki,niech sie bawi,gryzie,oslini ale moze wkoncu go polubi?a jesli sie nie uda to sprobowac za miesiąc lub dwa a teraz dawac pic włąsnie z butelki ze smoczkiem.moja córcia była o kilka miesięcy strasza od twojej gdy nauczyla sie z niego pic.treaz ma dwa latka i chociaz potrafi pic z normalnej sdzklanki lub kubeczka to i tak nadal kocha swój kubek niekapek.Moze tez dlatego ze jest bardzo ładny(NUK)ze slicznymi obrazkami,sama nie wiem

    Skomentuj


      #3
      Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

      trudność moze polegać na tym, ze ustniki są sztywne i twarde. U mnie jeden synek długo nie mógł sie nauczyć. cały czas gryzł, a picie leciało bokiem. Ale po kilku tyg opanował perfekcyjnie picie. Wszystko wymaga czasu

      Skomentuj


        #4
        Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

        a moja to w ogóle nie przepadała za niekapkami,mamy bidon z rurką i z tego chętnie pije....może po prostu nie spasował jej ten nowy kubek??
        moja na 5 miesięcy to tylko z butelki pila...
        FROCH

        Skomentuj


          #5
          Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

          Moja tak samo gardziła kubkiem niekapkiem Chyba większość przetestowałam
          ale każdy byl be. I tak do 10 miesiąca piła zdecydowanie z butli a w wieku
          10 miesięcy dałam jej bidon. Jak miała 1,5 roku to już piła wodę z butelek
          np Nestle albo z bidonu. Jak nie chce to może jej nie zmuszać do niekapka?
          Zresztą jak to Zawitkowski powiedział, niekapki to też aż tak zdrowe dla
          zgryzu i ogólnie zęboli nie są


          Skomentuj


            #6
            Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

            U nas mała też trochę czasu potrzebowała żeby się nauczyć bo cyca się inaczej ciągnie hehe
            ale najlepiej sie sprawdził bidon i zwykła słomka ale to już w późniejszym okresie


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

              u nas kubek niekapek tez jakos nie zrobił furory ,lepiej młodej sie piło z bidona z rurką pozniej z samego kubeczka .

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

                wiecie co?? chyba ten typ kubka jej nie pasuje, bo Tescowy uwielbiala, ale przeciekal. mam zamiar od jutra znow zaczac jej dac aventowy jak sie nie uda to trudno ,bedzie butla albo pozniej jak piszecie dziewczyny sprobuje bidoniku/a.
                napisze za jakis czas czy mi sie udalo

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

                  Zeberka nic na sile,u nas niekapek spodobal sie jakos ok.12 m-cy tak ze maly chcial pic tylko z niego.Mleko do dizs tylko z butli a ma prawie 2 lata.....poza tym niekapki wcale nie sa jakies super zdrowe...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

                    ja mialam niekapek campola z takim silikonowym mieciutkim ustnikiem do dzisiaj w nocy z niego pije wnocy choc juz przecieka o taki ustnik pasuje tez do butelek avent na canpolbabies.com

                    minus taki ze mlody zacza wpychac tam palucha i zacza przeciekac wiec sie szybko mi zuzywal
                    Last edited by disne; 03-07-2020, 13:20. Powód: link

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

                      Kupiłam Maciusiowi kubek niekapek z miękkim dzióbkiem aventu jak miał 6 miesięcy i dopiero od jakiegoś tygodnia zaczął z niego naprawdę pić, dawałam mu pić łyżeczką, a kubek dostawał do zabawy, aż w końcu załapał i już nie muszę go dopajać łyżeczką, tak więc cierpliwości, niech mała popróbuje sama...






                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

                        Witam moja starsza córka w ciągu tygodnia nauczyła się a raczej polubiła kubek niekapek "avent' - miała juz roczek i tak naprawdę butelka ze smoczkiem juz jej nie pasowała Moja młodsza córka od pierwszej próby polubiła kubek niekapek,a miała wtedy jakies 8mc,od około 2 mc pije z butelki "jupik niekapek" i ta własnie butelka najbardziej jej odpowiada.Może i waszym pociechom spodoba sie taka buteleczka..........?Wstawię foteczkę.Pozdrawiam.
                        Attached Files

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

                          Ja mojej kupiłam, jak była mała (poniżej 6 miesięcy), taki kubek z miękkim dziubkiem z NUKa. Zatrybiła od razu, pewnie dlatego że to nie był typowy niekapek, no i ten miękki ustnik

                          Ale mąż kazał mi to to wywalić i podawać picie z kubeczka Medeli (on nie lubi tych wszystkich wynalazków w stylu niekapek itd.), co mi się w sumie spodobało, bo młoda żłopała aż miło.

                          No i szybko nauczyła się pić z normalnego, dorosłego kubka. Bez etapu rozlewania.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

                            my mamy z nuka też z silokonowym ustnikiem i jest problem z zabraniem go chłopcom tak lubią z nich pić, a twarde ustniki podobno są szkodliwe mocno (podniebienie zniekształacają i często jest problem z wymową jeżeli za długo dziecko pije z niego)


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: problem z kubkiem niekapkiem.

                              moja Patryś ma 11 miesięcy i wogóle nie chciała ani kubka niekapka ani butelki ze smoczkiem.tylko na poczatku ja dopajałam butelka ale bardziej jej to służyło do zabawy,od razu chciała pić ze zwykłego kubeczka.teraz pije tylko soczek przez rurke i wode nestle z butelki z dziubkiem.może dlatego że widziała jak starsza siostra pije.cieszę się bo ominął mnie problem odzwyczajania od butelki taki miałam z pierwszy dzieckiem.dlatego niech pije z czego chce.




                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X