Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj 1 z 10 książek "Dodaj mi skrzydeł!". Konkurs "Wspieramy nasze maluchy"

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Wygraj 1 z 10 książek "Dodaj mi skrzydeł!". Konkurs "Wspieramy nasze maluchy"

    Naszego Synka bardzo kochamy
    i o jego rozwój emocjonalny już od małego dbamy!
    Zawsze go we wszystkim wspieramy
    dobry wzór dawać mu się staramy!
    Optyminzmu i pewności siebie go uczymy
    i przede wszystkim wychowujemy, a nie niańczymy...
    Dajemy mu poczucie rodzicielskiej miłości...
    I wcale nie trzeba tu wielkiej pomysłowości
    wystarczy, że w domu radość zawsze gości,
    nikt na nikogo się nie złości,
    a rodzice okazują dzieciom czułości!
    Gdy zamiast dawać pociechom słodkości,
    każdy się cieszy ze swej obecności,
    bo to uczucie pełne jest troskliwości
    a dziecko uczy się tych dobrych wartości...
    i co więcej, zaowocują one kiedyś w przyszłości!

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Wygraj 1 z 10 książek "Dodaj mi skrzydeł!". Konkurs "Wspieramy nasze maluchy"

      Mój 4letni Syn bardzo lubi klocki, może godzinami siedzieć i wymyślać z nich różne cuda. Zawsze pokazuje mi to, co zbudował, a ja mu powtarzam, że jest bardzo pomysłowy i buduje ciekawe rzeczy. Gdy moja młodsza Córka niszczy mu te budowle, uśmiecham się do niego i mówię, że teraz może stworzyć coś nowego i może jeszcze ciekawszego. Dzięki pochwałom i zainteresowaniu jego pracą, prawie każda rzecz jest budowana z myślą o mnie "Mamo zobacz - zbudowałem ci samolot", "mamo zobacz to domek dla ciebie". A Syn z zapałem tworzy takie cuda, które nie przyszły by mi do głowy.
      Specjalnie z myślą o pracach plastycznych Syna założyłam segregator. Powiedziałam mu, że to na jego A R C Y D Z I E Ł A. Gdy przychodzą goście, pokazuję im, co ostatnio namalował. Widzę, że w oczach Synka zapalają się iskierki, gdy go chwalę i cieszy się, że ma specjalne miejsce na swoje bazgrołki. Widzę też postępy w jego malowaniu, kilka dni temu stworzył przepiękne malowidło. Serio.
      Gdy moje dzieci miały po kilka miesięcy dawałam im do rączek łyżeczkę i pozwalałam na grzebanie w jedzeniu. Część trafiała do buzi, a większość zdobiła podłogę. Nie robiłam z tego tragedii i mówiłam, że bardzo ładnie jedzą. A dzieci mając rok potrafiły same zjeść i napić się z kubeczka. Często zamiast wyręczać dzieci, pozwalam im na spróbowanie swoich sił i gdy widzę, że nie radzą sobie, pytam czy im pomóc. Nie ma miejsca na mówienie, że są za małe, że nie potrafią, że ja zrobię to za nich.
      Pozwalam Synkowi na przyznawanie się do błędów. On sam mówi mi, że kłamał, że zrobił coś złego i.. przeprasza. Nie boi się, że będę na niego zła i będę krzyczeć. Ja mu tylko mówię, że brzydko zrobił, ale dobrze, że mi o tym powiedział.
      Przyznaję, że nie jestem cierpliwa i często denerwuje mnie płacz. Ale staram się w takich sytuacjach opanować i zamiast mówić "skończ już beczeć!" - wyszukuję przyczynę problemu, mówię na przykład "płaczesz, bo bardzo chciałeś ze mną pójść, a ja nie mogę cię zabrać", "jest ci chyba dziś bardzo smutno..". A dzieci przytulają się do mnie i szybciej odzyskują dobry humor
      Nie, nie jestem idealną matką i już zaczynałam wpadać w schemat wychowania, które narzucili mi moi rodzice i dziadkowie. Niekoniecznie dobrego, wspierającego rozwój emocjonalny i wzajemne zaufanie. Na szczęście trafiłam na jakiś poradnik i zaczęłam zupełnie inaczej patrzeć na moje dzieci. Właściwie, aby zmienić się, wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy sami chcielibyśmy być tak traktowani, jak traktujemy dziecko? Czy chcielibyśmy usłyszeć te słowa, które właśnie do niego wymawiamy? Czy chcemy, aby za kilka/kilkanaście lat nasze dziecko patrzyło na nas z uśmiechem i chciało jak najczęściej z nami przebywać czy wolimy aby nas unikało i się nami brzydziło? Czy chcemy, aby dzieci nas kochały i okazywały nam te uczucia?

      Skomentuj


        #18
        Odp: Wygraj 1 z 10 książek "Dodaj mi skrzydeł!". Konkurs "Wspieramy nasze maluchy"

        Kochani, wybraliśmy laureatów, których wypowiedzi najbardziej nam się podobały. Książka "Dodaj mi skrzydeł!" Joanny Steinke-Kalembki wędruje do:
        1. annawall
        2. nanajka81
        3. mikaa997
        4. mloda21mama
        5. we_kasia
        6. aagnieszkaa1
        7. Beatrice001
        8. efcia_g
        9. emiliazgaju
        10. zuzia555

        Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do naszych innych konkursów na Babyonline.pl, bądźcie czujni, już w najbliższych dniach dwa nowe konkursy!
        pozdrawiamy,
        Redakcja MamoToJa.pl

        Skomentuj


          #19
          Odp: Wygraj 1 z 10 książek "Dodaj mi skrzydeł!". Konkurs "Wspieramy nasze maluchy"

          Dziękuje serdecznie Naprawdę fajna ksiązka . Bardzo się cieszę

          Skomentuj


            #20
            Odp: Wygraj 1 z 10 książek "Dodaj mi skrzydeł!". Konkurs "Wspieramy nasze maluchy"

            Nagroda była dla mnie wielką niespodzianką Zabieram się właśnie za lekturę. Dziękuję!

            Skomentuj

                   
            Working...
            X