Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konwalie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konwalie

    Mój ulubiony zapach, to konwaliowy. Mamy w ogródku kilka sadzonek, mam nadzieję, że w przyszłym roku zakwitną. Szkoda, że tylko raz i na tak krótko .

    Co myślicie o zapachu konwalii?
  •    
       

    #2
    Odp: Konwalie

    Ładny, ale dość mocny. Za to ten sztuczny aromat konwaliowy dodawany do kosmetyków średnio mi pasuje, jest taki duszący.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konwalie

      Konwalie są niesamowite, ich zapach poraża taką przepiękną wonią, kocham...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konwalie

        i ja uwielbiam... ale w moim "ogródku" same dziwne rośliny
        czy konwalie można kupić gdzieś w doniczce i zasadzić na swoim balkonie?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konwalie

          Oooo też je kocham jak tylko zobaczyłam że już można kupić je to nie mogłam się powstrzymać

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konwalie

            Konwalie to mój zapach z dzieciństwa. To zapach intensywny ale nie męczący. Nie są wymagające więc nawet dla takiego leniucha jak ja nie przysparzają przeszkód

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konwalie

              Napisane przez zielone_oko Pokaż wiadomość
              i ja uwielbiam... ale w moim "ogródku" same dziwne rośliny
              czy konwalie można kupić gdzieś w doniczce i zasadzić na swoim balkonie?
              Witam. Konwalie majowe można oczywiście kupić w szkółce roślin ozdobnych, w szkołce z bylinami, albo w centrum ogrodniczym- są dostępne kłącza, albo gotowe sadzonki, które wystarczy posadzić do ziemi.
              Obawiam się jednak, że w donicy na balkonie, albo na tarasie konwalie nie będą dobrze rosły, ponieważ konwalie to rośliny typowe do stanowiska leśnego, lub ogrodu z dość dużym zacienieniem- typowa bylina okrywowa pod drzewa i krzewy.
              Konwalia majowa , jeśli zapewnimy jej odpowiednie stanowisko, jest mało wymagająca, i łatwa w uprawie. Najlepiej rośnie w glebach dość żyznych, raczej wilgotnych, lekko kwaśnych (może być ziemia leśna) .
              Należy przy tym pamiętać, że wszystkie części rośliny (liście , owoce, nawet woda z wazonu, w którym stały kwiaty) są bardzo silnie trujące.
              Na koniec dodam, że rośliny rosnące w naszych lasach są pod ochroną, dlatego też nie polecam pobierać sadzonek, ani zbierać kwiatów w ich stanowisku naturalnym.
              Pozdrawiam.
              Agnieszka Szamborska
              Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
              http://www.firma-krzak.pl/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konwalie

                Konwalie to zdecydowanie mój ulubiony zapach - wszyscy z rodziny wiedzą, że jeśli tylko pojawia się w maju lub pod koniec kwietnia, to koniecznie trzeba mi je przynieść Kończy się na tym, że mam pokój pełen kwiatków, a ja mogę godzinami siedzieć przy nich i wąchać

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konwalie

                  Ja bardzo lubię konwalie, u babci w ogródki jest ich dużo, mają bardzo mocny specyficzny zapach.
                  Może być mała szkoda w pojeździe ale poważne obrażenia ciała, po wypadku.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konwalie

                    NIe wiedziałam, że są tak silnie trujące, nawet woda z wazonu :O. Jeśli z ogrodu korzystają dzieci lepiej chyba jednak zrezygnować z trujących roślinek.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konwalie

                      Ja uwielbiam zapach konwalii, piękny i zniewalający Jednak nigdy nie przyszło mi do głowy, że posadzić te kwiaty na balkonie czy w ogródku, może nad tym pomyślę.
                      "Things do not happen. Things are made to happen."

                      John F. Kennedy

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konwalie

                        Też bardzo lubię konwalie. Kojarzą mi się z beztroskim dzieciństwem i pewnie dlatego mam do nich taki sentyment. Pięknie pachną i czarują dzwoneczkami!



                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konwalie

                          Uwielbiam ich zapach i tylko ten zapach jeśli chodzi np o perfumy mi odpowiada. Są delikatnie ale mają swój akcent ! Uwielbiam je..

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konwalie

                            uwielbiam konwalie kojarzą mi się z natura i pierwsza komunia a od jakiegoś czasu z zapachem do mycia podogi (biedronka)

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konwalie

                              uwielbiam delikatny zapach białych konwalii kojarzą mi się z niewinnością może dlatego ze królują podczas komunijnych uroczystości

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X