Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Różne formy znieczulenia podczas porodu

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Różne formy znieczulenia podczas porodu

    Sluchajcie dziewczyny, ostatnio sporo słyszę o różnych metodach uśmierzania bólu w trakcie porodu (zastrzyki, ćwiczenia, muzyka, porody w wodzie, gaz rozweselający, znieczulenie zewnatrzoponowe). Zawsze planowałam, że będę rodziła naturalnie i tak za pierwszym razem było- bez znieczulenia. Teraz zastanawiam się nad znieczuleniem zewnątrzoponowym. W Szczecinie otwarto nową porodówkę w Zdrojach ale nie wiem czy tam oferują taki przywilej i jeśli już to za jaką cenę. Generalnie w ogóle nie mam pojęcia jak to się odbywa, czy gdybym chciała to znieczulenie to po przyjeździe na porodówkę proszę o to dyżurnego lekarza, czy muszę mieć skierowanie, czy musiałabym się umówić z lekarzem, który tam pracuje prywatnie itd...? Jaką macie wiedzę na ten temat i doświadczenia?

    Agnieszka[/COLOR]
  •    
       

    #2
    Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

    Najlepiej zadzwoń do spzitala na oddział i się wszystkiego dowiedz bo np u Mnie gdzie rodziłam nie dostałam żadnego zniecuzlenia bo powiedzieli że tylko podczas cesarki i musiałam w bólach rodzić męczarnia szkoda gadać podejście szpitala do matek rodzących......................................... .............


    Głosuj na naszą córeczke
    http://www.brzuszkijakmotylki.pl/kkwiatuszeekk.html

    Skomentuj


      #3
      Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

      właśnie najlepiej zadzwoń i sie zapytaj...ja miałam znieczulenie zewnątrzoponowe...ale ja miałam cesarkę





      Skomentuj


        #4
        Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

        Wszystko zależy od szpitala - przy pierwszym porodzie miałam wykupioną salę rodzinną za 300zł, tam ZZO było gratis do sali (nie skorzystałam i tak), w innym wypadku było płatne. Niestety nie orientuje się w cenach. Przy drugim porodzie w innym szpitalu salę miałam darmową, ale o ZZo nie pytałam

        Skomentuj


          #5
          Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

          Dziękuję za wskazówkę. Dzwoniłam już do tego szpitala i uzyskałam odpowiedź, że to indywidualna sprawa i że trzeba by było porozmawiać z lekarzem. I teraz nie wiem czy moge przyjść tam po prostu i wypytać o wszystko lekarza, który akurat będzie na dyżurze czy może dopiero podczas porodu uzyskam takie info. A może powinnam do któregoś z tamtejszych lekarzy umówić się na prywatną wizytę? Sama już nie wiem. Jeśli już miałyście to zzo to powiedzcie chociaż w jakim momencie się je stosuje (w której fazie porodu itp.)i jak wasze odczucia.
          Agnieszka[/COLOR]

          Skomentuj


            #6
            Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

            Ja miałam zzo na życzenie. Wczesniej pojechałam do szpitala aby sobie go pooglądać i wypytałam jak to jest ze znieczuleniem.
            O podaniu znieczulanie zdecydowałam dopiero w trakcie porodu. Połozna zawołała anestezjologa, który pomiedzy skurczami (o których go informowałam) najpierw znieczulił miejscowo skórę, później wbił igłę do podania znieczulenia. Zzo miałam podany przy 4 cm rozwarcia. Nie podaje się go, gdy rozwarcie jest juz 7 cm i wiecej (chyba, mogę sie mylić po tylu latach), bo znieczulenie ma przestać działać przy skurczach partych. Wiec nie można za długo zwlekac z poproszeniem o nie, bo może okazac się, ze jest juz za późno. A z drugiej strony tak naprawdę przy 4 cm bóle nie sa jeszcze bardzo dokuczliwe i nie wiadomo jakie będą. A dodatkowo w fazie parcia znieczulenie i tak juz nie powinno działać, żeby nie zburzyć parcia.
            Tak więc w ostatnią godzinę porodu i tak sie napracowałam i umordowałam jak nigdy w życiu, ale wczesniej sobie spokojnie lezałam, żartowałam i niemal relaksowałam.
            Łukasz 11.10.2007

            Skomentuj


              #7
              Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

              Przy pierwszym porodzie miałam epidural w kręgosłup i szczerze nie polecam, wzięli mnie na CC, długo dochodzilam do siebie po porodzie a ból kręgoslupa miałam po 9 miesiącach jeszcze...przy drugim porodzie nie chciałam żadnych znieczulen, urodziłam naturalnie i bardzo szybko doszłam do siebie.
              Doriaś ur.17.03.2008




              Tristaś ur. 11.03.2010

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

                Ja miałam ZZO i nie żałuję. Mój poród trwał długo i było ciężko. To znieczulenie można dostać jak się ma powyżej 3cm rozwarcia - wcześniej nie dają żeby się akcja porodowa nie cofnęła - ja długo dochodziłam do tych 3 cm. U mnie mówili że max to 8 cm. Później nie podają przed samymi partymi bólami. Ja miałam podane 2 razy, bo długo rodziłam i chciałam drugi raz. Nie płaciłam za nie, ale to jedyny szpital w moim mieście gdzie się nie płaciło. No i nie było problemu z podaniem. Położna sama mnie spytała czy chcę znieczulenie. Cieszę się że je wzięłam, pozwoliło mi odpocząć trochę i odetchnąć przed bólami partymi.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

                  U nas trzeba było "zaliczyć" szkołę rodzenia i konsultację (płatną) z anestezjologiem, żeby dostać zzo. Mi ostatecznie nie podali, mimo moich błagań, gdyż bali się, że to zatrzyma akcję porodową....
                  A gaz rozweselający to chyba jakieś palcebo, bo na mnie kompletnie nie działał.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

                    Mój ginekolog (bardzo dobry, tu polecany przez mamy w internecie) zalecił znieczulenie miejscowe do porodu, ale ostatecznie lekarz prowadzący poród już w szpitalu tak mnie wystraszył, że rodziłam naturalnie i myślałam, że umrę. szkoda, że ci lekarze jakoś nie sluchają wzajemnych zaleceń, ginekolog który prowadzi ciąze 9 miesięcy powienien miec zdanie decydujące w tych sprawach.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

                      Mnie dawali gaz rozweselający, ale szczerze to nie było mi do śmechu... Bolało strasznie. Mimo, że podpisywałam zgodę na znieczulenie to mi go nie dali

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

                        hehe chyba nigdzie nie dają no chyba że byś im zapłaciła. Ktoś to kiedyś mówił że biorą tysiąc złotych za znieczulenie, no ale jak by się z lekarzem na lewo dogadać to i mniej by zapewne wystarczyło. Do czego to doszło to lepiej nie mówić.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Różne formy znieczulenia podczas porodu

                          zapraszam do wątku nt. znieczulenia tutaj http://forum.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=9063, ten zostaje zamknięty, aby ograniczyć ilość postów o podobnej tematyce, pozdrawiam

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X