Wróć   Forum Mamotoja.pl > Babyonline.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Zostań autorką miesięcznika MRM
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zostań autorką miesięcznika MRM Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 100zł. Regulamin >>

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-11-2010, 11:33
karola163 karola163 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karola163.polki.pl

Domyślnie Młoda mama bez wsparcia ojca dziecka

Jestem mamą 8 miesięcznej Ali . Sama mam prawie 18 lat.
Dopóki nie przyszła na świat wszystko między mną a jej ojcem układało się dobrze.
Ale później zaczęło się wtrącanie całej rodziny , zwłaszcza teściowej.
Ciągłe dogryzanie, obwinianie mnie że jej syn chodzi zły i zmęczony.
Że inny to już dawno by mnie rzucił ale nie on bo on ma klasę.
Taką klasę ze jak nikogo nie ma to wyzywa mnie od najgorszych i już nie raz zdarzyło się że popchną mnie lub potrząsał. Na razie jestem uzależniona od niego bo to on jest prawnym opiekunem mojego dziecka .
A nie przeżyłabym gdyby jej miało by nie być przy mnie. Cały czas popiera swoja matkę a ja nie mam żadnego oparcia w nim , co mu nie mówię to zaraz trafia do jego matki .
Chciałabym samotnie wychowywać córeczkę ale nie stać mnie na to gdyż nie pracuję ...
Chłopak też mi na nic nie daje. Już sama nie wiem co mam robić .
Proszę o rady.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2010, 11:40
ejonczyk1801 ejonczyk1801 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ejonczyk1801.polki.pl

Domyślnie Odp: Młoda mama bez wsparcia ojca dziecka

Witał karolaPewnie mnie już nie pamiętasz.Ale ja Ciebie tak
No cóż przykre to co piszesz.Ja bym na twoim miejscu zrobiła wszystko żeby uniezależnić się od ojca dziecka.A rodzice nie mogą Ci pomóc?
3150g.55cm.
10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2010, 10:17
kathiee's Avatar
kathiee kathiee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kathiee.polki.pl

Zdjęcia: 54

Rób wszystko żeby się uwolnić - posłuchaj mnie, znęcanie się psychiczne jest najgorsze, ja to przeszłam. Byłam gnębiona przez mojego męża i teściową. Jestem młoda, mam 22 lata i jestem już po rozwodzie, ślub niestety był zbyteczny ale go braliśmy. teraz cieszę się w pełni, że nikt nade mną nie sterczy nie gada co mam robić, nie znęca się psychicznie i fizycznie też... masz rodziców? Na pewno Ci pomogą, moi pomagają mi bardzo, bez nich nie dałabym rady! Dla Ciebie najważniejsza jest teraz szkoła, potem praca. Porozmawiaj z rodzicami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-11-2010, 12:30
Milena22x's Avatar
Milena22x Milena22x jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Milena22x.polki.pl

Miasto: Ryczywół
Zdjęcia: 109
Smile Odp: Młoda mama bez wsparcia ojca dziecka

Miałam bardzo podobną sytuację. Ciężko było odejść. Byłam w trakcie studiów, pracowałam ale tylko weekendami, więc zarobki nie wystarczyłyby na utrzymanie. Bałam się zwrócić do rodziców, bo nie chciałam się przyznać do błędu i że to oni mieli rację. Ale nie mogłam pozwolić na to, by moje dziecko wychowywało się w rodzinie, w której ojciec znęca się nad matką. Od znęcania psychicznego już krótka droga do przemocy fizycznej. Najlepszym co mogłam zrobić, okazała się rozmowa z rodzicami. To oni pomogli mi znaleźć wyjście z sytuacji, w jakiej się znalazłam. Dzięki nim osiągnęłam to, co mam dziś i jestem z córeczką bardzo szczęśliwa. Utrzymuję się nie tylko z pensji, ale i alimentów. Masz prawo domagać się, aby ojciec łożył na dziecko. Nie wiem, jakie są Twoje relacje z rodzicami, ale może spróbuj porozmawiać z nimi. Wierzę, że uda Ci się znaleźć wyjście i na pewno poradzisz sobie pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-03-2011, 17:08
Efendi Efendi jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Efendi.polki.pl

Znam Twoją sytuację, jak chcesz możemy porozmawiać deliena.sz@gmail.com - osobiście przeszłam to co Ty ale oczami dziecka. Nie czekaj aż sytuacja się pogorszy. Poszukaj pomocy wśród rodziny lub najbliższych znajomych. Taka atmosfera może tylko zaszkodzić Twojemu maluszkowi. Jeśli nie da się nic wskórać rozmową czy prośbą nie licz na jakieś wielkie zmiany. Proponuję też skorzystać z rozmowy z psychologiem, pomoże Ci nastawić się pozytywnie i nabrać siły. Może oboje potrzebujecie czasu, by ochłonąć, widzę że to dość świeża sprawa. Cokolwiek nie zrobisz jest jedna zasada - nie pozwól, by coś mogło zaszkodzić dziecku. Myślę, że się ułoży
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania